Zuccazama

[„Hmm, zrzek, co voní mým oblíbeným parfémem, nejsou dneska náhodou Vánoce?“]
[„Nejsou.“]
[„To je škoda. Ale i tak tě můžu pozvat na panáka a pak nějaký ten špás do kajuty, ne?“]
[„Je mi čtrnáct.“]
[„Výborně, sedej!“]
- Zuccazama a čtrnáctiletý Champbacca

Zuccazama, pro přátele Cukrátko, byla karamelově hnědá Wookiee z Kashyyyku, instalatérka, údržbářka, pašeračka a 200. Wookiee na Wyrrgypedii. Měla neteř Borroro, se kterou se ale nikdy neviděla, dceru Balmorru a s chutí míchala a popíjela elixír pravdy a lásky, což byla silnější verze Ruby Bliel. Pila ale cokoliv od Red Romance Inc., zejména pokud ji na to někdo pozval a mohla si u toho trochu zaflirtovat.

Historie

Narodila se roku 109 BBY v Llullaillaco, ale už od raného dětství ji to táhlo do vesmíru, který chtěla objevovat. Rodiče ji od toho odrazovali, což ji v tom ovšem jenom utvrzovalo a během intenzivní puberty se s nimi ošklivě pohádala, rozbila prasátkomuta a zdrhla tak daleko, jak jen mohla. Peníze jí došly s příletem na Foerost, kde ji konečně dohonila i realita a ona pochopila, že bez práce si jen tak života užívat nemůže.
Naštěstí nebyla úplně levá a na loděnicích byla vždycky poptávka po zaměstnancích na neprestižní pozice uklízeček a údržbářů, a tak dělala oboje a snažila se vydělat si dost na cestu někam dál. Během těchto let potkala Mowtyho Coopera, který chtěl sice nejdřív jenom využít jejího téměř neomezeného přístupu k inženýrským sítím a do ventilačních šachet, ale nakonec to přerostlo v partnerství a zvláštní kamarádství s výhodami.
V roce 70 BBY uvedli do chodu Mowtyho geniální plán, jak si likvidací většího množství zlodějů lodí od Černého slunce vydělat na živobytí, a při čekání v Kantýně 1E se seznámila s Champbaccou, čtrnáctiletým padawanem v přestrojení za mechanika, jenž se společně s mistrem Tycho a jeho učedníkem snažil lapit tytéž zloděje. Protože to byl navzdory nízkému věku první samec, kterého po dlouhé době viděla, děkovala Sranda Clawsovi1 a neobratně ho balila, což tento příliš neoceňoval. Když si odskočil na záchod, aby vyřídil hovor se svým mistrem, s nekalými úmysly ho následovala2 a pak se chvíli děsně styděla. Operace se pak navzdory mírným komplikacím podařila, ona dostala kromě podílu na odměnách za lotry i novou loď a chvíli s Mowtym cestovali. Zatímco jí to vyhovovalo, on se děsně nudil, propadal alkoholismu a peníze utrácel rychleji než čekal, a tak se v roce 64 BBY usadili na Naboo, kde on dostal místo designéra lodí pro královské letectvo v Theedu a kde ona pracovala jako jeho pokojská. Oprávněně se však cítila opomíjená a strašně ji to tam nebavilo.
Roku 60 BBY potkala během slabé chvilky na baru jednoho chlupatého pašeráka, vylila si u něj srdíčko3 a on ji obratem ukecal, aby s ním odešla. Mowty si jejího odchodu prakticky nevšiml, protože měl strašně moc práce, a ona mohla konečně zkusit pašování, o kterém snila už od dětství. Na jeho popud se usmířila s rodiči, kteří se mezitím přestěhovali na Rakhuuun, a pak už spolu převáželi špatně dostupné nebo zákonem regulované komodity, za něž v Jádru inkasovali slušné částky. Nějakou dobu pašovali i koření z Rylothu, ale když si na něm Zuccazama začala vyvíjet závislost, přesunuli se radši jinam a ještě to dobře dopadlo. V roce 49 BBY se jim narodila dcera Balmorra, ze které chtěli vychovat pašeračku, ale pro nedostatek času ji svěřili do péče Zuccazaminých rodičů. V následujících letech pak objevovali zapadlé planety ve Vnějším okraji a hledali tam nové zdroje příjmů a za dcerou se stavovali jen minimálně.
Roku 40 BBY je na jedné z lukrativnějších, ale také nebezpečnějších tras odchytli piráti skupiny Krvavej flek a Zuccazama ani její druh střet nepřežili.

d20

Scoundrel 4 / Noble 1 / Black Marketeer 5
STR 18 / DEX 12 / CON 16 / INT 12 / WIS 8 / CHA 16
Gather Information +20, Bluff +15, Diplomacy +15, Intimidate +14, Appraise +10, Forgery +8, Sense Motive +8, Spot +8, Knowledge (smuggler lore) +7, Climb +6, Profession (janitor) +6
Trustworthy, Shady Merchant, Skill Emphasis (Gather Information), Low Profile, Merchant Trader, Headstrong, Alertness
Confidence, Infiltrator, Black Market Specialization (spice dealer)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License