Zubatá žába

Zubatá žába byla značka piva z Brruntaalu. Šlo o ležák kashyyyckého typu s trochu nižším podílem kashyyyckého chmele, kterého byl v bahnitém okolí Brruntaalu nedostatek, ale s přidaným alkoholem a několika tajnými přísadami, které z něj dělaly chuťově velmi zajímavý nápoj. Ve znaku měl stylizovaného žábomuta.

Historie

Nápad vařit pivo dostali obyvatelé Brruntaalu v roce 880 BBY, přičemž počáteční kapitál v hodnotě deseti žábomutích kůží získali prodejem dluhopisů.1 Z úsporných důvodů se pak vaření piva věnovali hlavně členové SK Žábomuti, aby se po trénincích neflákali a k něčemu byli, ale navzdory tomuto značnému amatérismu se ze Zubaté žáby po pár desítkách let stalo oblíbené regionální pivo, které si našlo své příznivce i daleko od Brruntaalu. Největším problémem pak byla doprava, zejména během období migrace žábomutů.
Až do pádu Republiky si pivovar vedl docela dobře a znalo ho i pár lidí z vnější galaxie, nicméně s nástupem Impéria byl jeho provoz ukončen a ze zbývajících plechovek a sudů se staly sběratelské předměty.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License