Zsr'lra

Zsr’lra, mezi domorodci známé spíš jako Szikloss, bylo město na Trandoshe. Jeho velikost se v historii dynamicky měnila, ale průměrně tam žilo zhruba 20 000 obyvatel. Okolo se nacházely spíše nížiny s několika řekami, lesy a s pár kopci. Vysloveně hory ležely jen na severu, a to padesát kilometrů od města. Tamní hospodářství bylo zaměřeno na rybolov, práci na vinicích a chmelnicích a výrobu vína i piva.

Historie

Zsr’lra vzniklo z oppida starých trandoshanských kmenů přibližně roku 1000 BBY. Tehdejší obyvatelé města se živili stavbou lodí a rybolovem. Později dovedli k dokonalosti rybníkaření a ryb měli tolik, že je začali vyvážet po celé Trandoshe. Díky nížinným podmínkám a teplému podnebí se tam dařilo divoké vinné révě, na jejíž pěstování se místní vrhli přibližně roku 530 BBY a jehož obliba byla taky značná.
Roku 374 BBY vypukly zubaté války, během nichž bylo město Zsr'lra obsazeno v odvetě za vyplenění chrámu Wirady v Lurkooro. Následně tam díky tomu probíhal sofistikovaný program převýchovy, který působil skoro čtyři generace a vedl ve vznik ilegální trandoshanské frakce, která byla kompatibilní s kashyyyckou kulturou, mnohdy uctívala kashyyycké bohy a duchy a která byla proti agresivnímu postoji proti svým chlupatým sousedům.
Když Wookieové v roce 291 BBY město opustili, zanechali za sebou včelařství, chmelnice, znalost vaření piva a hlavně svou kulturu a způsob myšlení. Zsr’lranské pivo se později stalo hlavním vývozním artiklem a Trandoshané jej bezmezně milovali. Nesmělo se před nimi ale říct, že je to vlastně kashyyycké pivo, jinak bylo zle.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License