Zoli

Zoli byl Trandoshan z Trandoshi, majitel vlastní IT konzultační společnosti.

Historie

Zoli se vyklubal roku 100 BBY, a protože lovců byly plné hřbitovy i pracáky, dal se na studia. Postupem času se dostal k IT, které ho uhranulo a on se mu věnoval až s workoholickým zápalem.
Roku 75 BBY se stal zaměstnancem jedné sullustanské továrny, kde dělal SAP support. Mírné drama nastalo, když ho šoupli do kanclu s Wookiem. Nevěděl, jestli po něm skočit, nebo jít dát rovnou výpověď, ale nabídli mu dobré peníze, a tak si řekl, že to zkusí. Po týdnu syčení a vrčení spolu zašli na oběd a ukázalo se, že mají podobný smysl pro humor a vkus na muziku a než se nadál, považoval toho Chlouppka za dobrého kamaráda, se kterým se mu dobře pracovalo. V kanclu spolu byli až do roku 71 BBY, kdy se kolega vzdálil kvůli rodinným záležitostem a pak náhle začal pracovat z domova.
Zoli to nerad přiznával, ale byl z toho smutný a zvažoval, jestli raději neodejít. Naštěstí spolu zůstali v kontaktu ještě několik let a čas od času se setkali i naživo a zašli spolu na pivo. Toto netradiční přátelství mu vydrželo do konce života.
Roku 57 BBY byl pozván na Chlouppkovu svatbu, následně dal výpověď v práci a založil vlastní IT konzultační společnost. O několik let později si i on našel partnerku a roku 44 BBY se mu vylíhl syn, kterého hrdě pojmenoval Zoltan. Žil si dobře, spokojeně tloustl, létal na Kashyyyk navštěvovat své chlupaté přítele i s rodinou a jeden rok tak měl i šanci vidět Chlouppkovu adoptovanou dceru Jessicu.
Roku 29 BBY byl i se synem na pohřbu Luccy.
Klonové války prožil bez úhony, ale nerad sledoval, jak se stupňuje agrese v trandoshanské společnosti. Po bitvě u Kachirha reálně přemýšlel o emigraci. Snažil se zjistit, co se stalo s jeho starým přítelem, ale bez výsledku. Uvěřil, že musel při bojích zemřít.
Syn roku 18 BBY převzal firmu a Zoli odešel do důchodu.
Roku 7 BBY se zaradoval z vnučky Lizzie, kterou nakladla snacha Reka.
Zoli zemřel roku 5 BBY, když si po nedělním obědě a pivku šel dát dvacet a už se neprobudil.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License