Zir Sull

„Proč se tomu tolik bráníš, chlapče? Cožpak necítíš chuť se pomstít Foxovi za to že tě opustil? Neukázal ti pravou moc Síly, nedovedl ti ukázat tu velikost, protože to Jediové neumí. Temná strana tě posílí na takové úrovní, že si to ani nedovedeš představit.“
- Zir Sull se snaží přetáhnout Derka Yalla na svou stranu

Zir Sull byl rytíř Jedi z Coruscantu, který před válkou klonů propadl temné straně a stal se úhlavním nepřítelem Dava Foxe, jehož bytostně nenáviděl. Měl krátce střižené černé vlasy, chodíval jemně oholený a odíval se do černé kápě s kapucí. Uměl pouštět blesky a oči mu po propadnutí zlu charakteristicky zežloutly, ale jeho meč byl i nadále zelený.

Historie

Narodil se v roce 55 BBY v mrakodrapu na dohled od Chrámu Jediů, takže byl jeho talent rychle odhalen a Zir byl ještě jako malý odveden. V Chrámu chodil do stejného ročníku jako Dave a Kira Lewis, na Ilum pro krystaly letěli společně v roce 48 BBY a než si je vybrali mistři, celkem aktivně se scházeli. Zir se však později do Kiry zamiloval, ta mu dala košem a za zády rady si začala něco s Davem, z čehož vzešla Zirova osobní nenávist vůči Foxovi. Pln hněvu uprchl do Kolonií, kde se nechal užírat temnou stranou a kde ho ani jeho bývalý mistr nenašel. Živil se drobnou hospodářskou kriminalitou, střádal kredit ke kreditu a spřádal pomstu.
Začátkem roku 22 BBY si nechal postavit malou ostrovní základnu na Palanhi, najal kontingent žoldáků a začal sestřelovat a plundrovat civilní lodě, které se příliš vzdálily od hlavního kontinentu. To upoutalo pozornost rady Jediů a na místo byl společně se svým padawanem Derkem poslán právě Dave. Oba byli sestřeleni a Zir se pak marně snažil obrátit na svou stranu zajatého Derka, ale ten se bránil až do chvíle, kdy na scénu dorazil Dave. Zir pak vyčerpaného mladíka bez váhání zabil a utkal se s Davem v souboji na meče, který prohrál. Podařilo se mu ale uprchnout a plány na pomstu tedy musel trochu přehodnotit.
Nemusel čekat dlouho, jeho zdroje mu brzy prozradily, že Dave s Kirou opouští Chrám, a počkal si na ně na Palau VI, kde Rychlý dráp prováděl mezipřistání za účelem nákupu zásob. Došlo k dalšímu souboji, další Zirově prohře a ač dostal šanci se temné strany zříct, nevyužil ji a byl při posledním návalu vzteku Foxem v sebeobraně zabit.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License