Zir Meechi

Zir Meechi byl konzervativní Umbaran z Nar Shaddaa, mandalorianský křižák a lovec odměn. S oblibou používal pistoli Dissuader KD-30, která střílela projektily plněné koncentrovanou kyselinou, a sbíral lebky zabitých nepřátel,1 což o něm vypovídalo víc než sebedelší popis charakteru.

Historie

Před rozkazem 66

Narodil se roku 59 BBY v nižších patrech Nar Shaddaa. Jeho rodiče byli ekonomičtí imigranti z Umbary, kteří i na pašeráckém měsíčku notně živořili, ale přesto se snažili syna řádně vychovat a před spaním mu četli mandalorianské pohádky. Malého Zira to značně ovlivnilo, v pokročilejším věku se naučil střílet a i když se živil hlavně jako umývač nádobí v Rok'Poku, toužil po poznávání exotických míst a střílení do exotických bytostí. Ve dvaceti zahlédl v podniku jednoho Mandaloriana, využil příležitosti a i když vyprovokovanou bitku s ním samozřejmě prohrál, zaujal ho natolik, že s ním směl odletět na Concordii a začít se učit.
Střílení mu šlo, brzy získal právo nosit tradiční brnění a litoval jediné věci - že se nenarodil o pár tisíc let dřív, kdy se v galaxii pořád válčilo a Mandaloriani něco znamenali. Místo toho musel pracovat většinou jako lovec lidí nebo osobní strážce, například pro Hutta Somro, což ho ale děsně nebavilo a nikdy to nevydržel dlouho. Po večerech tak vymetal bary, vypil větší než malé množství Janxovky a přehnaně pečlivě udržoval svou sbírku lebek.
V roce 28 BBY zahlédl při poflakování se na Corellii Johaunu Darkrider, a protože mu její povaha přišla zábavná, nějakou dobu ji učil. Záhy ale pochopil, že vzdělávání není jeho parketa, a jejich cesty se zase rozešly.
Se začátkem války klonů se samozřejmě chopil zbraně a vyrazil do bojů, ale tak dlouho se rozhodoval, na čí straně chce vlastně stát, až válka skončila a on moc slávy neurval.

Občanská válka

Lovci lidí měli najednou žně, protože si mohli přivydělávat lovem zrádných Jediů, ale Zir toho nijak nevyužil. Usadil se na Nar Shaddaa, střílel grázly a remcal, že ti dnešní Mandaloriané už nejsou, co bývali.
V červenci 0 ABY se přeochotně přidal k Mamutomutům a pomáhal jim čistit pašerácký měsíc od imperiálů. Zpočátku měl tendenci remcat, že by je vedl lépe než Ronual Durgun, ale rychle změnil názor a ostatní mu ani nemuseli rozbít držku.
28. 8. 0 ABY se účastnil bitvy o Karafuto, kde na palubě Tlusté Berty doletěl až k můstku Dominatrix a těšil se na přestřelku s imperiálními Zero-G troopery, ale měl smůlu a odlétal sice s peckovou explozí za zády, ale bez jediného zářezu na pažbě. Byl jedním z jednadvaceti Mandalorianů, co se účastnili oslavné pařby na Oarligu a zpátky na Nar Shaddaa se vrátili až začátkem října.
V následujících měsících se jakožto správný Mandalorian na měsíčku neřesti nějak zabavil a ven do galaxie ho to vůbec netáhlo. Úvahy, jestli mu náhodou neujel vlak a neměl by se usadit, utopil v Janxovce.

d20

Soldier 6 / Scout 2 / Mandalorian Crusader 4
STR 14 / DEX 18 / CON 13 / INT 14 / WIS 12 / CHA 14
Intimidate +20, Demolitions +15, Gather Information +11, Survival +10, Tumble +10, Knowledge (tactics) +8, Repair +8, Bluff +6
Influence, Headstrong, Quick Draw, Point Blank Shot, Dodge, Mobility, Blasterslinger, Shot on the Run, Endurance, Infamy, Exotic Weapon Proficiency (Dissuader pistol), Armor Familiarity, Improved Initiative

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License