Zerowatta

[„Moje hlavní přednost? Asi že toho moc nesežeru.“]
- Zerowatta na pracovním pohovoru

Zerowatta byla světle šedá Wookiee z Kashyyyku, profesionální myčka nádobí a později členka posádky Jolly Jedie. Byla dost manuálně zručná a místy umíněná, ale nikdy nijak zásadně nevybočovala z davu a celý svůj život zasvětila práci. Fandila Lízátkům a dobře se znala s jejich poslední předokupační sestavou, ale sama aktivně fotbal nehrála a ani nikdy pořádně nepochopila jeho pravidla.

Historie

Před rozkazem 66

Narodila se roku 84 BBY v Llullaillaco a hned po absolvování základní školy se zapojila do vesnického programu stáčení wroshyrové mízy na lízatka. Vynikala zejména v uklízecí fázi celého procesu, kdy dokázala zbavit jakoukoliv nádobu lepkavých usazenin rychleji než kdokoliv jiný, a dokonce vynalezla několik zlepšováků, jak ten rozdíl ještě zvětšit. Tím si zajistila stabilní místo a slušný plat, ale protože byla zvědavá, v roce 50 BBY rozbila prasátko a vyrazila na dlouhý road trip nejprve po wookijských koloniích, později po celé galaxii. Poznávala vesmír a nové kultury, pořídila si selfíčko na několika vysloveně unikátních místech a když jí začaly docházet úspory, vydělávala si na další živobytí a cestování mytím nádobí po nejrůznějších zařízeních. Poptávka byla, ona v tom byla dobrá a nikdy to na jednom místě nemusela dělat dlouho, ne že by neměla nabídky.
Když vypukla válka klonů, vrátila se na Kashyyyk, aby byla se svými rodiči, kdyby bylo nejhůř. Vlastní rodinu zatím neplánovala, nadále umývala nádoby od mízy.

Občanská válka

Než do Llullaillaco vpadlo Impérium, Zerowatta byla fuč. Utekla do lesů v jedné vlně s Lízátky a několika dalšími vesničany včetně svých rodičů, s jednoduchým plánem se schovávat mezi stromy, než se okupace přežene. Celkem dlouho se jim to i dařilo a ona se díky tomu dost spřátelila s několika fotbalistkami a se Zubaccou, jejich trenérem. V roce 4 BBY však měla smůlu, během útěku před zbloudilou hlídkou ji trefili a ona byla zajata, očipovány a zapojeny do nucených prací v Táboře 52. Společně s další spoustou otroků okopávala kashyyycký chmel a tři týdny po zničení Hvězdy smrti byla zachráněna kashyyyckým odbojem. Zerowatta chvíli zvažovala, že zůstane na základně odboje v mlhovině Tyyyn, ale nakonec se raději přestěhovala na Jolly Jedie, kam se přesouvaly tři stovky chlupáčů, což znamenalo spoustu nádobí. Byla jednou z prvních pacientek, kterým IM-62 odoperovával inhibiční čip, a všechno proběhlo bez komplikací. Zerowatta přesto nebyla v následujících měsících na palubě skoro vidět, protože trávila většinu času v kuchyni, kde myla nádobí a byla šťastná. Pouze po závodech na Raxusu Prime přišla vhodit šišku do Tublatančiny urny, jinak vše pozorovala jen dveřmi z jídelny.
Pořádně se osmělila až začátkem roku 1 ABY a několik dalších členů posádky svým zjevením nepřekvapivě dost zaskočila, ale vše se obešlo bez konfliktů či nedorozumění. Od Zubaccy se dozvěděla smutnou zprávu, že její rodičové padli krátce po jejím zajetí, a svůj žal se rozhodla utopit v umyvadle s detergentem.

d20

Fringer 4
STR 16 / DEX 15 / CON 14 / INT 12 / WIS 12 / CHA 12
Repair +10, Hide +8, Profession (dishwasher) +8, Search +8, Sleight of Hand +8, Climb +6, Computer Use +5, Escape Artist +5, Intimidate +5, Listen +5, Swim +5
Nimble, Gearhead, Iron Will

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License