Yebo Doy'b

„Dopíče, kde ses učil řídit, ty čmoude, na Tatooine?! I tvoje máma řídila líp, když jsem ji píchal zezadu!“
- Yebo v dopravní špičce

Yebo Doy'b byl Duros z Coruscantu, potomek diplomatů, který byl kvůli režimu nucen pracovat jako taxikář. Byl to klasický Duros s výrazně sušší, rozpraskanou pokožkou a zahořkle červenýma očima. Jeho pracovní uniformou byly sandály a červené kraťasy se stromtroopeřím motivem a dlouho neprané bílé tílko, se skvrnami od instantní kávy a pikantních nudlí z Pizza the Hutt. Byl to šovinistický a cynický xenofob, který měl trochu problémy s počty, ale úspěšně to skrýval díky své vědecké kalkulačce. Žil víceméně ve své malé bublině a bylo mu úplně šumák, co se kolem něj dělo. Aspoň jednou denně vytáhl, že nebýt Impéria, byl by určitě úplně někde jinde a měl se mnohem líp. Nejraději o tomto údělu říkal svým klientům, které to vůbec nezajímalo, a strašně ho mrzelo, že už politiku nedělá senátor Babish, který by to jistě všechno udělal líp. Měl velkou zásobu rasistických vtipů, protože jako malý četl speciální vydání Královské knihy vtipů. Docela se vyznal v opravách svého taxíku, protože kdyby to pravidelně nedělal, hrozilo, že mu při špatném větru umřou cestující.

Historie

Vylíhl, zakuklil a vyloupl se v roce 26 BBY do dobré rodiny. Jeho rodiči byli Luhu a Wlihu Doy'b, diplomaté za Duro, a Yebo tak měl našlápnuto k velkým věcem, ale už jako malá larva mohl začít tušit, že to nepůjde tak, jak by si jeho rodiče přáli. Ještě před zakuklením ho například hlídali dva členové Řádu Jediů, Champbacca a Jessica Karnis, kteří ho nechali bez dozoru celých deset minut a vybílili mezitím rodičům bar včetně velmi drahé beruškovice. Přesto se snažil vydobýt si své místo ve vesmíru.
S pádem Republiky čekaly jeho rodinu velké změny. Oba rodičové přišli o práci, matka našla smysl života v sullustánském ginu a otec se stal operátorem callcentra, odkud nabízel pojištění všem obyvatelům galaktické metropole. Yebo přišel o všechny jistoty a bylo zjevné, že líp už mu nebude.
Škola pro něj byla peklíčko, neboť patřil k nelidem, za což se na Coruscantu pykalo i za Republiky. Byl za otloukánka, ačkoliv kvůli jeho problémům s pokožkou se ho jen málokdo dobrovolně dotkl. Postupně zahořkl vůči všemu a všem a ještě na škole začal pít, samozřejmě Duroský standard.
Jednoho dne v roce 9 BBY byl jeho otec vyhlášen zaměstnancem měsíce, a protože měl Yebo mít brzy narozeniny, měsíční prémii mu daroval a vykopl ho z bytu. Sedmnáctiletý Yebo si za peníze koupil rozpadající se taxík a zaplatil půlnájem v jedné zaflusané ubytovně pro imigranty. Začal taxikařit a pěstovat si zálibu v sázení na slimáčí dostihy. Matka mu stále posílala slevové kupóny do Pizza the Hutt, a tak se štěstím přežil. Vsázel na závody umgulských slimáků a byl v tom sakra dobrý. Taky měl v malíku všechny ulice a bylo pro něj takřka nemožné se ztratit, samozřejmě jenom na Coruscantu. Věděl, kde nabrat ty správné lidi, kteří půjdou oškubat, a i když nikde jinde nikdy netaxikařil, tak pokud by dostal dobrou mapu a nějaký čas, určitě by se neztratil ani v novém prostředí. Ne že by to chtěl zkoušet.
Kolem bitvy o Yavin se mu taxík rozpadl tak, že už ho nešlo opravit ani lepicí páskou. Kontaktoval proto jeden jawí servis na samém dně galaktického města a díky tomu se dostal do hledáčku agenta Rarity, který si ho poznamenal jako potenciálního člena povstání a uložil si jeho číslo.
Nějakou dobu to tedy vypadalo, že by Yebo mohl vozit členy povstalecké buňky kapitána Simbaccy, což byl syn toho rytíře Jedi, co tenkrát Yeba tak nezodpovědně hlídal, ale nakonec na to nedošlo.

d20

Scoundrel 5
STR 10 / DEX 20 / CON 12 / INT 16 / WIS 9 / CHA 10
Pilot +18, Astrogate +10, Craft (airspeeders) +10, Forgery +10, Gather Information +10, Knowledge (racist jokes) +10, Sleight of Hand +10, Bluff +8
Spacer, Street Smart, Urban Tracking, Skill Emphasis (Pilot), Shady Merchant

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License