Wyrrgy

„Brum brum roar? Brum brum, wruf wruf wruf!“
- Wyrrgy se směje svému nejlepšímu vtipu poté, co znovu zachránil Chlouppka

Wyrrgy, celým jménem Wyrrgullhuk, byl Wookiee citlivý k Síle, ředitel rodinné přepravní společnosti a v dobách Impéria vlastník čtvrtinového podílu společnosti Tetragon.


Jméno: Wyrrgullhuk, Randarrg
Rasa: Wookiee
Datum narození: 111 BBY
Planeta narození: Kashyyyk
Barva očí: hnědá
Barva meče: zelená, modrá
Frakce: Atalay
Mistr: Akyra Tokuso, Woallc Con-Denyzz

Vzhled

Vysoký, svalnatý Wookiee tmavě hnědé srsti. Image mu trochu kazila dýchací maska a oční implantáty, ale i přesto to byl štramák a samičky se za ním otáčely.
Měřil 2,35 metru, jeho srst i oči hrály různými odstíny hnědé a už na první pohled patřil mezi nejsilnější jedince svého druhu. Na temeni hlavy měl pět dlouhých spletených copů ozdobených kroužky. Přes hruď nosil na dvou zkřížených kožených páscích náprsní štít, na kterém byl zobrazen znak jeho klanu. Na mohutných ramenech nosil válečné nárameníky. Okolo pasu míval široký kožený pásek s velkou přezkou. Na pásku bývala upnuta malá pouzdra s nejrůznějších vybavením. Na obou bocích nosil zavěšené kožené torny na všelijaké pracovní vybavení.
Na bedrech měl vytetovaného motýlka.1

Povaha

Zásadový a dobrosrdečný.
Když někdo napadl jeho nebo jeho rodinu a přátele, nemohl od něj čekat žádné smilování.
Wyrrgy byl klidná, vyrovnaná osobnost a dalo se říci, že oproti svým krajanům byl rozumný a přemýšlivý. Než podnikl razantní kroky, vždy si každou situaci pečlivě promyslel.
I když měl prý vytříbený smysl pro humor, byl spíše mlčenlivý a málomluvný.
Nesnášel násilí na bezbranných a slabých jedincích. A absolutně nesnášel otrokářství.
Kdyby se daly bytosti v galaxii jednoduše dělit na dobré a zlé, tak se Wyrrgy nezařadí ani do jedné skupiny a zůstane na pomezí. Jeho osobnost úplně vystihovala věta „účel světí prostředky.“

Rodina

Otec Arrtharuk, matka Naraasirra, bratři Salltryn (nikoliv Saltrin) a Kanrryuh, sestra Lauwlyamurry.
Strýc Georrggekes, teta Leenncaana, bratranec Demonbacca a sestřenice Rradcara.
Manželka Harrysha.

Důležité vztahy

Lodě ve vlastnictví

Dovednosti

Byl neuvěřitelně silný.
Byl dobrý pilot, technik, bojovník s chladnými zbraněmi a se svým světelným mečem.
Ovládal Sílu, ale díky prastarému sithskému amuletu to nešlo poznat a spoustu technik pro nepoužívání zapomínal. Byl šikovný technik a rád stavěl, opravoval a modifikoval droidy, například Empa nebo D-9. Také se velký rád věnoval metalurgii.
Jeho slabinou byl jeho strach. Strach ze sebe sama.

Životopis

Před rozkazem 66

111 BBY
Prvního dne sedmého měsíce se ve městě Rwookrrorro, třicet kilometrů od městečka Tyrvrarr, narodil chlapec, kterému dal hrdý otec jméno Wyrrgullhuk. Otec byl bohatý obchodník, který vlastnil přepravní společnost a opravářské doky. Matka byla ženou v domácnosti a pocházela z vážené rodové linie Malrys.
Do kolébky dostal od otce medailon, který byl dlouhá léta jeho talismanem, nevěda, že se jedná o artefakt schopný maskovat Silovou stopu jedince, který jej nosí. Wyrrgullhuk, kterému matka začala zkráceně říkat Wyrrgy, se narodil s darem citlivosti k Síle, který se v rodové linii matky předával po celé generace vždy na prvorozenou dceru, ač zrovna v jejich rodině se neobjevila už po dvě předešlá pokolení. Nikdo si ale jeho citlivosti k Síle nevšiml.
Na rodinném výletě k vodopádům Gurrgag Wyrrgy rozpoznal varování Síly a upozornil na starý dřevěný most. Zdržel lehkovážné rodiče dostatečně dlouho, aby byli svědky toho, jak se most pod jiným návštěvníkem zřítil do hlubin.

108 BBY
Strýci, tesaři Georrggekesovi, který byl současně nejlepší přítel Wyrrgyho otce, a tetičce Leenncaaně, tyrvrarrské hasičce a dvojčeti Naraasirry, se narodila dcera Rradcara, Wyrrgyho sestřenka. Wyrrgy byl sice ještě malý prcek a chvíli na humbuk kolem Rradcary žárlil, ale brzy ho to přešlo, a protože jejich mamky spolu trávily hodně času, vybudoval si k sestřence hluboký vztah.
Současně s tím se v něm probouzela touha šťourat se v technice a začaly jeho nájezdy na domácí spotřebiče. Od tety dostal svou první sadu nářadí.

107BBY
Wyrrgy dostal brášku Salltryna a bratrance Demonbaccu. Obě rodiny tuto událost slavily plnými doušky. Wyrrgy byl z dětí nejstarší, a i když měl sourozence moc rád, věnoval hodně času své zálibě v technice a rozebírání a skládání domácích spotřebičů, což Naraasirra přehlížela jen s velkou dávkou sebezapření a Leencaaniným nadšením.
Kvůli jeho zálibě se ale zdál být samotářský a stranil se jak sourozenců, tak vrstevníků.

106 – 103 BBY
Salltryn s Demonbaccou a Rradcarou spolu trávili veškerý čas, Wyrrgy se k nim připojoval jen málo, ale svou absenci kompenzoval aspoň tím, že pro ně vyráběl mechanické hračky, které doslova milovali. Byl duševně vyspělejší než jeho vrstevníci a otec jej pomalu začal jako prvorozeného syna připravovat na to, aby se v dospělosti připojil k rodinnému řemeslu.
Při toulkách přírodou Wyrrgy nalezl osamocené mládě samičky katarna. Přinesl ji domu a po troše přemlouvání mu rodiče povolili nechat si ji. Dal jí jméno Zuura.
Při procházkách se Zurrou se Wyrrgy seznámil s lovcem Frraggem. Vzniklo mezi nimi přátelství, které přerostlo ve vztah učitel-student. Fáze uzavřenosti v dílně a stranění se všem byla u konce a opět se začal více zapojovat do aktivit svých sourozenců.

103 BBY
Wyrrgy vzal všechny tři své kumpány na výlet do lesa a společně se Zuurou jim ukazoval les a předával vědomosti, které znal od Frragga. Z idylického výletu se však stal boj o život, když skupinku napadla smečka čtyř divokých katarnů. V nastalém zmatku se Wyrrgymu podařilo jedno ze zvířat zabít a s ostatními zbytek zahnat. Přežili a do vesnice se slavně vrátili i s trofejí.

101 BBY
Arrtharuk vzal Wyrrgyho poprvé na obchodní cestu z Kashyyyku a začal ho mnohem více zapojovat do dění ve firmě a nakládat mu více povinností a zodpovědnosti.

100 BBY
Wyrrgy při pochůzce po budově firmy narázil na starého a rozbitého astromecha R5-D4. Vzal si ho po otcově dovolení domů a ve volném čase jej dával do pucu. Pohled na oživeného droida byl pro něj blaženě uspokojující a byly to první krůčky, které o několik let později vedly k vytvoření a rozšiřování jeho sbírky opravených a vzácných droidů.
Další cesta z Kashyyyku, Wyrrgy viděl poprvé v životě Coruscant. Poznal otcova přítele a obchodního zákazníka Grombu Hutta.

99 BBY
Na svět se vyloupl další Wyrrgyho bratr, Kanrryuh. Wyrrgy jej spatřil až dva měsíce po porodu, když se vrátil s otcem z obchodní cesty.

98 BBY
Mnoho lovců se vydalo pátrat po malém Demonbaccovi, který byl se Salltrynem na dolních patrech napaden gerrakou. Mezi pátrači byl i Wyrrgy, ale nikomu se nepodařilo jej najít. Demonbacca byl prohlášen za mrtvého. Wyrrgy z frustrace vyčetl Salltrynovi, že může za jeho smrt, ačkoliv sám málem zemřel při obraně bratrance. Bohužel se tak začaly jejich dobré vztahy pomalu rozcházet a už nikdy se zcela nezlepšily.

97 BBY
Demonbaccova smrt, rozhádání se Salltrynem, to vše Wyrrgyho tížilo a nestihl se s tím ještě srovnat. Uzavřel se do sebe a dřel v docích od úsvitu do soumraku, často zde i vyčerpáním přespával. Jednu noc, kdy zde také přespával, jej vzbudily podezřelé zvuky a kopanec od Síly. Do doků se vloupala banda Trandoshanů, kteří chtěli ukrást jednu z lodí, neboť otcova práce byla vyhlášená po celé soustavě a znali ho i v loděnicích na Rakhuuunu. Wyrrgy se jim neohroženě postavil, ale proti přesile neměl šanci. Byl zbit do bezvědomí a nalezli ho až domobranci poté, co Trandoshani odletěli s lodí, pro kterou si přišli. Wyrrgy byl několik týdnů v nemocnici s rozlámanými kostmi a svou porážku hodně těžce nesl.

96 BBY
Jakmile byl zcela uzdraven, přihlásil se k místnímu mistru v boji s čepelemi ryyk. Začal s intenzivním výcvikem a posilováním, které stavil před vše ostatní, až v očích matky vzbuzoval obavy o své zdraví. Nechtěl už nikdy dopustit, aby se ocitl ve stejné situaci jako s Trandoshany v docích, a i když ho to stálo velké úsilí a odříkání, stal se nejen dobrým šermířem s čepelemi ryyk, ale také na svůj věk výjimečně silným chlapcem. Tato závislost na osobní fyzické nadřazenosti mu zůstala už napořád a byla až nezdravě zažehnuta pokaždé, když byl Wyrrgy konfrontován nějakým svým osobním neúspěchem.
V průběhu roku se zničeho nic ve městě objevil Demonbacca. Wyrrgy byl štěstím bez sebe, myslel si, že je dávno mrtvý. Poslouchal vyprávnění o Demonbaccově zachránci, vyhnaném šamanu Barwigovi, a jeho činech. Náčelník vydal příkaz, aby bylo Barwigovo jméno očištěno a dostalo se mu posmrtně těch největších poct. Demonbacca byl považován za jeho nástupce a byl jmenován novým kmenovým šamanem, nejmladším v jejich historii.
Wyrrgy mu to upřímně přál a snažil se s ním trávit co nejvíce času, společně cvičili svá těla a trénovali s ryyky a jinými zbraněmi, neboť ani Demonbacca v Zemi stínů nezahálel a byl Wyrrgymu vyrovnaným soupeřem.

94 BBY
Wyrrgymu se narodila sestra Lauwlyamurry, ale naštěstí byl už příliš starý na to, aby žárlil, jak ji rodiče rozmazlovali.
Uvolnil se u rodičů z povinností a všichni sourozenci krom Lawly společně absolvovali cestu po celém Kashyyyku. Cesta byla jak výletem, tak i takovým rozšířeným kurzem přežití, během kterého spolu všichni trénovali jak svoje vědomosti ohledně přírody, tak i jejich schopnosti sebeobrany, lovu a boje. Wyrrgy se musel odpojit předčasně kvůli svým povinnostem.

93 BBY
Wyrrgymu bylo osmnáct let, sebral odvahu a požádal otce, aby jej nechal letět samotného pryč z Kashyyyku. Otec nebyl proti a dal mu tip na loď Green Mile, jejíž posádkou byli další tři Wookiové. Wyrrgy tam zastával pozici opraváře a v případě potřeby také střelce.

92 BBY
Zuura byla už hodně stará, Wyrrgy se vrátil za svým mazlíčkem, aby s ní strávil její poslední dny.

91 BBY
Na Green Mile sloužil už dva roky a byl plnohodnotný člen posádky. Při zastávce na Malastare se však kapitán Tafaro dostal do křížku se zástupcem obchodní frakce Nxaa. Nxaa se líbila myšlenka rychlého vyřešení sporu, a tak najal žoldáky na vraždu kapitána. Bohužel pro žoldáky v době přepadení kapitána doprovázel Wyrrgy. Kterým nerozbil lebky pěstmi, ty vykuchal ryyky.
Tafaro byl vděčný a možná i trochu vyděšený, s jakou zuřivostí se o ně Wyrrgy postaral. Začal se Wyrrgymu více věnovat a stal se mu mentorem. Wyrrgy dostal hodnotnou školu navigace a pilotování od nejlepšího pilota, kterého za svůj dosavadní život potkal.

89 BBY
Wyrrgy se dozvěděl, že teta čeká mimiko. Domluvil si u kapitána opušťák a vrátil se na Kashyyyk, aby byl s rodinou na plánovanou oslavu Demonbaccových osmnáctých narozenin. Když ale dorazil k nim domů, nalezl strýčka s tetou mrtvé, sestřenici v šoku a němou a bratrance celého od krve s výpadkem paměti. Ukázalo se, že je zabil.
Tahle rodinná tragédie zasáhla všechny. Demonbacca byl zatčen a zbaven všech výsad. Marné bylo Salltrynovi přiznání, že za to Demonbacca nemohl, že byl omámen květy airuruba. Měl být vyhnán z města, ale našli se i tací, kteří žádali jeho smrt. To už bylo příliš. Wyrrgy, Kanry, Salltryn i Lawly dokázali Demonbaccu dostat na loď a poslat ho pryč z Kashyyyku dříve, než se mu mohlo něco stát. Všichni byli následně potrestání, ale bylo to lepší než bratrancova smrt. Wyrrgy po této akci zpřetrhal poslední vazby se Salltrynem. Nikdy mu neodpustil, že kvůli jeho legraci přišel o strýčka s tetou, nenarozeného bratrance a málem i o Demobaccu.

89 – 87 BBY
Wyrrgy pokračoval ve své kariéře na palubě Green Mile. Rradcaru čas od času navštěvoval doma, kde se o ni starala Naraasirra, protože se ze smrti rodičů nikdy nevzpamatovala. O Demonbaccovi neměl žádné zprávy.
Díky jeho technickým dovednostem a intuici podtržené Silou několikrát zachránil celou posádku ze všemožných šlamastyk. Na tu poslední však ani on nestačil.
Při hyperprostorovém meziskoku je napadli piráti kapitána Jollyho. Sveřepě se bránili, ale nakonec byli přemoženi. Kapitán Tafaro s prvním důstojníkem Rufguem byli zabiti a Wyrrgy se starým Tollbrremem byli spoutáni a posléze prodáni do otroctví.

86 - 84 BBY
Wyrrgy s Tollbrremem otročili na křižníku Chains of Freedom, ze kterého se pokoušeli několikrát uniknot. Bohužel neúspěšně a po jednom z útěků byl Tollbrrem popraven. Wyrrgy byl vzteky bez sebe, ale nezahodil svůj život a slíbil si, že se pomstí.
Jednou zavítali na Hallomarr do sídla Gromby Hutta. Wyrrgy měl štěstí, Gromba ho poznal, ale nedal nic najevo – nechal nahrát speciální protokol jednomu z robíků a více nezasahoval. O několik dní později se protokol aktivoval, droid deaktivoval Wyrrgyho paralyzační obojek a přehrál mu Grombův vzkaz. Wyrrgy se chopil příležitosti a hnán pomstou nenechal ani jednoho z otrokářů naživu. Když skončil, vzal si jednu z transportních lodí, naložil ji nákladem, droida, který ho zachránil, vzal s sebou a vydal se domů. Loď Chains of Freedom odpálil nastavenými výbušninami. Wyrrgyho běsnění přežil jeden jediný otrokář, Narr Assheng. Byl sice probodnut ryykem, ale nezemřel a stihl se ještě krvácející doplazit do záchranného modulu.
Wyrrgyho návrat na Kashyyyk byl slavný, neboť mnozí ho už měli za mrtvého. Otec ronil slzy štěstí.
Wyrrgy začal zjišťovat, komu piráti Krvavej flek prodali jejich loď Green Mile, s úmyslem ji získat zpět a uctít aspoň nějak padlé přátele.

84 – 75 BBY
Wyrrgymu se nedařilo navázat na jeho předchozí život a pro firmu zpackal několik obchodů. Otec viděl jeho frustraci a nabídl mu, zda by se nechtěl zapsat na leteckou akademii na Corellii. Wyrrgy chvíli váhal, ale nakonec souhlasil. Začátek na akademii byl pro Wyrrgyho hodně těžký, se spolužáky si moc nerozuměl a neměl ani moc čas na tom pracovat, neboť veškerý volný čas trávil v posilovně nebo nad učivem.
V druhém ročníku se to ale zlomilo, zapracoval na sociálním životě a našel si několik celoživotních přátel.
Ve třetím ročníku zachytil při bojovém výcviku nouzový signál obchodní lodi napadené piráty. I přes zákaz instruktora se vměšovat Wyrrgy neváhal a vyrazil jim na pomoc. Jeho bojový duch strhl i několik ostatních studentů a s jejich pomocí byli piráti rozprášeni a obchodní loď zachráněna. Hrozilo jim všem sice vyloučení, ale díky prestiži pro akademii a finančnímu daru od majitele zachráněné lodi byli pouze pokáráni.
Před ukončením akademie bylo třeba odsloužit několik ostrých bojových misí. Během nich však bohužel tragicky zemřeli tři Wyrrgyho spolužáci. S ostatními z ročníku na jejich památku založili letku Černí ohaři, která byla tvořena zbylými třinácti studenty včetně Wyrrgyho. Jejich hlavní náplní měl být boj s piráty, otrokáři a jinačími špínami.

Wyrrgy dokončil studium jako nejlepší z ročníku a získal oficiální oprávnění a hodnost vesmírného kapitána. Vrátil se zpět domů, kde na sebe sebejistě přebral spoustu otcových povinností a žil dobrý život. Čas od času, aspoň jednou ročně, se scházel s ostatními z letky a podnikali společné bojové akce, ať už jako lovci pirátů nebo jako doprovod konvojů.
Od otce dostal za úkol zaletět na Yaga Minor se zásilkou wroshyrového dřeva. Netušil ale, že si Narr Assheng najal bandu pirátů, a ti na něj nad planetou bleskově zaútočili. Wyrrgy se s těžce poškozenou lodí pokoušel nouzově přistát, ale rozbil se o zem. Piráti odlétli, neboť si mysleli, že je po něm. Z vraku ho vyprostili náhodní svědci jeho nehody. Ve vážném stavu s roztříštěnou páteří byl hospitalizován v nemocnici a po několika těžkých operacích byl převezen domů na Kashyyyk. Prognózy byly takové, že už nikdy nebude chodit ani se hýbat.

75 - 71BBY
Rodina byla Wyrrgyho zraněním zdrcena, nejvíce pak jeho otec. Wyrrgy byl sžírán bezmocí, přemýšlel o sebevraždě, začal kouřit a i když to sám nedokázal a ostatní z toho neměli radost, nedokázali mu to odepřít.
Po několika měsících mu Síla naznačila, že se něco stane. Při Kanryho návštěvě se od bratra dozvěděl, že se domů vrátil Demonbacca. Wyrrgy na svého bratrance nikdy nezapomněl a byl zvědavý, co ho přivedlo zpět, ačkoliv zde o něj nikdo nestál. Od Kanryho se dozvěděl, že chtěl přesvědčit Arrtharuka, aby ho nechal vzít Wyrrgyho k jedijské léčitelce. Wyrrgy věděl, že otec k něčemu takovému nikdy nepřistoupí. O pár hodin později se ale v pokoji objevil Demonbacca, típl Wyrrgyho cigaretu, objal ho a s celým jeho lůžkem vyběhl z nemocnice. Než stačil kdokoliv cokoliv podniknout, byl Wyrrgy v Demonbaccově lodi a odlétali pryč z Kashyyyku.
Wyrrgy byl nadšen nadějí, že by mu mohl někdo pomoci a nijak si na svůj únos nestěžoval. Měli si toho s bratrancem spoustu co říct a dozvěděl se o tom, že mimo Kashyyyk přijal nové jméno, Chlouppek. Z Holonetu se dozvěděli, že na Chlouppka byl vyhlášen galaktický zatykač.
Nějakou dobu spolu cestovali a zjišťovali, jak se oba od posledního setkání změnili, a když už to začalo vypadat, že léčitelku nikdy nenaleznou, usmálo se na ně štěstí. Na planetě Vib 3 se setkali se Stařenou, Akyrou Tokuso známou také jako Beldam. Chlouppek ji uprosil, aby se pokusila Wyrrgyho vyléčit. Ta v nich obou viděla jejich dar, v Chlouppkovi již rozvíjený u Baran Do, ve Wyrrgym divoký a nijak necvičený.
Léčba trvala několik let, Chlouppek za Wyrrgym létal tak často, jak jen to šlo, ale většinu času tam byl Wyrrgy sám s Beldam.
Během jejich samoty se mu Stařena svěřila, že ví o jeho nadání, a nabídla se, že mu může pomoci jeho dar rozdmýchat k velikosti. Wyrrgy stejně neměl co jiného dělat, a tak souhlasí a začal se učit způsobům Síly. Akyra na něj měla velký vliv. Byla sice členka Řádu Jediů, ale uznávala střední cestu, původní učení Whillů, a i on přejal tuto filosofii. Neučila jej žádnou bojovou techniku, ale díky ní se naučil mnohé o Síle a o manipulací s ní. Začínal se postupně léčit. Prosil Beldam, aby Chlouppkovi o jejich výcviku neříkala, a tak mu nic neříkala, i když věděla, že něco tuší.

71 BBY
Wyrrgy se úplně uzdravil a v doprovodu Chlouppka se vrátil domů. Arrtharuk se pokoušel Chlouppkovi omluvit, ale ten ho odbyl a odešel žít do Země stínů.
Po dobu, co byl Wyrrgy pryč, se stal otcovým hlavním pobočníkem Salltryn. Dojatý otec udělal chybu, neuvědomuje si, že zraňuje svého druhorozeného syna, a Salltrynovo místo předal okamžitě Wyrrgymu. Salltryn otcův nedostatečný vděk za jeho těžce odvedenou práci nesl velice těžce a doma zůstaval už jen kvůli matce.

70 BBY
Po dlouhéleté absenci dorazil Wyrrgy na sraz Ohařů a vrátil se na svůj starý post pravého wingmana. Během jejich společné akce porazili pirátskou skupinu Habar, která terorizovala planetu Capza.

69 BBY
Wyrrgy z nedbalosti porušil obchodní trasu a jeho loď i s nákladem zabavil Obchodní klan. Soudil se, ale prohrál a přišel jak o loď, tak o tři měsíční firemní výnosy. Otec zuřil. Salltryn se nabídl, že i přes neshody s bratrem mu pomůže s jeho povinnostmi a ztrátu brzy dorovnají. Otec ale v zuřivosti vyčetl Salltrynovi, že není prvorozený syn a dokud Wyrrgy žije, nikdy nebude tam kde on. Salltryn marně hledal zastání u matky a Wyrrgyho, který zaskočen otcovou reakcí nebyl schopný slova ani činu. Ublíženě pak otci oznámil, že nejen Chlouppek, ale už ani on není rodina a odešel z domova do Země stínů, kde hledal oporu u bratrance.

68 BBY
Tyrvrarr se stal cílem velkého útoku trandoshanských lovců. Všude zakládali ohně a chytali dezorientované a vyděšené chlupáče. Wyrrgy byl jeden z posledních bojeschopných chlupáčů, kteří se snažili nepřátele odrazit, ale obránci byli přečísleni a bylo jen otázkou času, kdy padne i on. Naštěstí se dívce Luccy podařilo proklouznout z města a doběhnout za Chlouppkem, jejím milým, a požádat o pomoc. Chlouppek i Salltryn přispěchali ze Země stínů, s jejich pomocí se otrokáře podařilo porazit a zachránili všechny sousedy. Nebýt těch dvou, město by těžce utrpělo. Většina obyvatel Tyrvrarru byla po tomto činu ochotná přijmout Chlouppka zpět mezi sebe, ale některé to ještě nepustilo, a tak odešel opět pryč, nyní doprovázen Luccy.
Arrtharuk se aspoň omluvil Salltrynovi, který však otci nedokázal zcela odpustit a odešel za Chlouppkem.
Wyrrgy se ke konci roku opět setkal s Černými ohaři. Dostali se do křížku s otrokářskou lodí. Při boji bohužel zemře člověk Kandrrem, Ohař 7.

67 – 63 BBY
Wyrrgy létal pro firmu a trávil hodně času po boku Gromby Hutta, se kterým si vytvořil důvěrné přátelství.
Od zabavení lodi létal s novou, Lone Tiger, a vedl si skvěle. Na orbitě planety Sirpar se jednoho dne střetl s Narr Asshengem, který už jako starý muž stále prahl po pomstě. Utkali se ve vesmírném duelu, na jehož konci byl Narr mrtev a Wyrrgy s pocitem zadostiučinění pokračoval dál.

63 – 56 BBY
Letka Černých ohařů vybudovala základnu a klub na Yag'Dhulu.
Wyrrgy se snažil stíhat jak létání pro otce, tak létání s letkou. Oběma těmto aktivitám by se mohl věnovat na plný úvazek, neboť za letku se stali docela známými a zakázek bylo plno. Bohužel, spousta původních členů se kvůli stáří stahovala z aktivních letů, ale když měli dost staré děti, většinou pokračovaly v jejich šlépějích.

56 BBY
Na Coruscantu se účastnil obchodní večeře, kde se osobně seznámil s kashyyyckým senátorem Yaruou.

55 BBY
Lawly se pohádala s otcem a opustila Kashyyyk. Arrhtaruk chtěl, aby si vzala chlapce z jisté vlivné rodiny, proti její vůli. Wyrrgy najal několik soukromých detektivů, ale nikomu se nepodařilo zjistit, kde se sestra nachází.

52 BBY
Při oslavách Dne života se Wyrrgy seznámil s mladou dívkou Harryshou. Zamiloval se do ní a ona mu jeho city opětovala. Začali spolu chodit.

51 BBY
Při přepadení konvoje u Rishi byl zabit Verpin Guspo, Ohař 4.

47 BBY
Ve hvězdokupě Eva-T byl v bitvě s piráty zabit člověk Axem, Ohař 9.

45 BBY
Wyrrgy byl během obchodního letu napaden piráty. Loď jen tak tak vyvázla z boje a skočila do hyperprostoru, ale po dvou hodinách letu selhal hyperpohon a loď se vrátila do normálního prostoru. Vyloupl se v Nirgorově asteroidovém pásu, kde při kontrole skenerů narazil na prastaré důlní zařízení. Základna byla opuštěná a Wookiee zde v klidu opravil loď a zaznamenal si souřadnice do navigačního počítače. Během následujících let se sem vracel a pomalu základnu opravoval a dělal z ní svou tajnou základnu.

44 BBY
Wyrrgy při cestě na Nar Shaddaa náhodou narazil na Lawly. Byla z ní úspěšná lovkyně známá jako Murryany a o vrácení se zpět domů neměla zájem.

43 BBY
Wyrrgy se vracel domů z těžké obchodní cesty, obchod se nepodařilo uzavřít. Pro Arrtharuka to byl velice důležitý kontrakt a v rozhořčení dal Wyrrgymu neúspěch za vinu. Pohádali se a rozešli se ve zlém. Wyrrgy pro něj sice stále pracoval, ale nemluvili spolu. Kvůli problémům s otcem se podrážděný pohádal i s Harryshou, a tak raději odlétl z domova a několik let se ani neukázal.

41 BBY
Lone Tiger byl napaden v sektoru Astal piráty a silně poškozený nouzově přistál na planetě Ennth. Loď byla tak poškozená, že její oprava nepřipadala v úvahu. Wyrrgy přesvědčil jednoho z místních pašeráků, který skrýval svou tvář pod maskou a říkal si Hnntarr, aby ho svezl.
Ze svezení se stala několikatýdenní spolupráce a nakonec se rozloučili jako dobří přátelé. Wyrrgy si pořídil novou loď, Krayt's Scream.

40 BBY
Hnntarr volal Wyrrgymu ze soustavy Zi’Dek, byl ve velkých potížích. Wyrrgy mu spěchal na pomoc a ze všeho ho vysekal.
Wyrrgy se seznámil s feeorinským archeologem Jhonarem Indyssem. Stali se z nich přátelé a občasní partneři, když si u něj nechával Inndyss restaurovávat staré vzácné droidy. Několik z nich zůstalo i ve Wyrrgyho sbírce.

39 BBY
Ve věku 297 let zemřel Arrtharuk. Wyrrgy litoval, že se s otcem nestihl usmířit. Na pohřbu se setkal se všemi zbývajícími členy rodiny, jen Chlouppek se Salltrynem chyběli.
Wyrrgy se musel ujmout plného vedení rodinné firmy. Dal se dohromady s milovanou Harryshou a vstoupili do svazku manželského. Na svatbě byli všichni Wyrrgyho sourozenci. Nabídl Salltrynovi místo ve firmě, svého zástupce a nejbližšího pobočníka. Salltryn byl viditelně dojat Wyrrgyho nabídkou, ale odmítl s tím, že nevěří tomu, že otec zemřel přirozenou smrtí a že hodlá dokázat, že šlo o vraždu.

37 BBY
Chlouppek přivezl na Kashyyyk malou lidskou dívku jménem Jessica Karnis, kterou s Luccy adoptoval. Cítil v ní nadání k Síle.

36 BBY
Wyrrgy čile spolupracoval s Hnntarrem a postupně přičichával k pašeráctví.

31 BBY
Salltryn se obrátil na bratra s důkazy, které ukazovaly na vraždu jejich otce. Jeho život měl mít na svědomí nájemný vrah Ugbozz. Salltryn pokračoval v pátrání po vrahově stopě.

30 BBY
Grombův úhlavní konkurent a nepřítel Anarad Hutt najal vraha Edi Ponna, aby Wyrrgyho zavraždil. Edi Wookie skutečně napadl při jeho obchodní cestě na Tatooine. Vražda se ale nepovedla tak, jak měla – zhatil ji lidský pašerák Adreg Lokaas, který Wyrrgymu pomohl. Ten mu na oplátku za záchranu života slíbil, že pokud bude někdy v budoucnu v nesnázích, může se na něj spolehnout.

29 BBY
Základna Černých ohařů na Yag'Dhulu byla napadena žoldáky. Základna byla zničena a při boji zemřela Mirialanka Da'Andris, Ohař 6, člověk Vusda, Ohař 8, a člověk Suman, Ohař 10.
Luccy, Chlouppkova životní partnerka, zemřela na krevní sraženinu v mozku. Chlouppek ji pohřbil u posvátného jezera Varf, kde si ji před několika lety i vzal. Pohřbu se účastnili krom Rradcary všichni z rodiny, i Jessica, kterou na Kashyyyk navzdory přání Nejvyšší rady Jediů propašoval Champbacca, její mistr.

28 BBY
Salltryn zjistil lokaci Ugbozzy. Dal Wyrrgymu vědět a společně vraha dopadli v kasínu na planetě Balfron. Zajali ho a při výslechu zjistili, že vraha si najal prostředník a dostali i jeho popis. Salltryn Ugbozze nakonec zabil.

27 BBY
Wyrrgy dal dohromady Hnntarra a Adregema Lokase. Rozjeli zakázky pro Republiku.

22 – 19 BBY
Republika najala Wyrrgyho firmu k dodávkám potravin na válkou postižené planety a dodávkám zbraní a materiálu pro válečnou frontu. Několikrát se ocitl pod střelbou Konfederace. Seznámil se s mistrem Jedi Woallcem Con-Denyzzem, který ho kontaktoval kvůli odvozu několika zachráněných dětí z Miu Leptonis IV. S ním rovněž vyrazil na Oxirf'lanier, kde na palubě Majesticu vyjednali zrušení orbitálního bombardování planety, na níž byla držena Jessica.
Poté, co Jessicu navštívil na ošetřovně v Chrámu Jediů, se blíže seznámil s jejím mistrem a sehnal pro něj čtyři stíhačky N-1 od Hutta Borvo.
V posledních měsících války klonů se účastnil operace na Kampperelanu, kde se přidal k průzkumným jednotkám generála Denyzze. Ten v něm na tamním bojišti ucítil nadání vnímat Sílu a od té doby jej soukromě učil.

19 BBY
Obdržel zprávu od Chlouppka, že se schyluje k bitvě o Kashyyyk, a společně s flotilou mistra Denyzze přispěchal na pomoc tak rychle, jak jen to šlo. Pomohl zahnat otrokáře útočící na jejich vesnice, zachránil Chlouppka a následně se přesunul do Kachirha, kde měl proběhnout největší útok Konfederace. Chlouppek byl poslán na sebevražednou misi, Wyrrgy se k němu přidal a následně se po mnoha nesnázích setkali s Champbaccou, Jessicou, Joyce, Fosh, Sagwen a Simbaccou, postavili trebuchet a společně úkol splnili.
Zazněl rozkaz 66, který přežili díky jejich vzdálenosti od klonů.
Wyrrgy pomohl s útěkem mistra Yody a byl přítomen kmenovému shromáždění. Byl vyslán na Coruscant, aby o situaci na Kashyyyku informoval senátora Yaruu.
Pronikl klonovou blokádou a doručil Yaruovi vzkaz. Byl přítomen v senátu, když bylo vyhlášeno Galaktické impérium. O pár hodin později byl svědkem toho, jak byl senátor Yarua zatčen a jeho gardisté postříleni klony, sám unikl jen se štěstím.
Mimo domov se dozvěděl, že celý Kashyyyk byl odříznut od zbytku galaxie, jejich rodinná firma a majetek byly zabaveny a při tom byla zabita jeho matka. Harrysha a Rradcara byly drženy jako pokusní králíci bez šance na záchranu. Ze dne na den přišel o všechno.

Občanská válka

18 – 15 BBY
Wyrrgy vstoupil do organizace Gromby Hutta a pracoval pro něj jako pašerák. Vystupoval pod jménem Randarrg a na obličeji nosil upravenou dýchací masku s translátorem.
Dostal info od Chlouppka, že žije, je v pořádku, ale musí se skrývat.

14 BBY
Setkal se s Cae, kterou před několika lety vezl na Miu Leptonis IV. Dozvěděl se o rozprášení enklávy a smrti Jessicy. Wyrrgy byl ze smrti Chlouppkovy adoptivní dcerky celý špatný. Dovolil Cae, aby s ním zůstala a stala se členkou posádky.
Po potyčce s Impériem přistál s poškozenou lodí na Oarligu. Bohužel pro něj tam vládl Hutt Anarad. Musel jej potupně prosit o pomoc, ale Anarad jej bez okolků udal Impériu. Wyrrgy udělal vše pro to, aby imperiálové nepřišli na Cae, a dostal se tak do imperiálního otroctví. Ocitl se ve vězení Nihlus Hollow.

10 BBY
Vzpoura v Nihlus Hollow

9 BBY
Založení Tetragonu
Záchrana z Rancor River
Volání Síly

8 BBY
Vězeňská loď Lictor
Zrádci ve vlastních řadách

7 BBY
Konec šarády
pohrbeni-zaziva
6 proti 6
Vzhůru na sál
Smrt číhá v temnotě

6 BBY
Bezesná noc končí
Do posledního dechu
Poslední zkouška
zradny-krath
Pomsta

5 BBY
Únos Mormonů
Speciální prácička
Konec Strážce Vědění

4 BBY
Kde je Wyrrgy?
Spravedlivý proces
Klon sem Klon tam
Bitva o planetu Atalay
Chlouppek a Regid začali s pokusy o navazování dobrých vztahů s obyvateli planety Atalay. Zprvu se toho účastnil i Wyrrgy, ale přesně rok po smrti Strážce vědění se mu začal ve snech zjevovat duch. Duch na sebe bral podobu starého mistra řádu Atalay a začal nahlodávat Wyrrgyho myšlenky, pocity a cíle. Wyrrgy pod vedením ducha propadl myšlence Atalay. Duch podporoval Wyrrgyho zvědavost a nabádal ho k objevování ztracených tajemství Atalay. Zvětšoval jeho nutkání a potřebu po objevování a prozkoumávání starých chodeb a spisů.

3 BBY
Wyrrgy nevědomky propadal víc a víc vlivu ducha. Trávil spoustu času v knihovně a často mizel i mimo údolí Atalay. Pod vedením ducha provedl vykopávky na různých místech po planetě, kde měli příslušníci řádu Atalay svoje budovy. Když proběhl zdrcující teroristický útok v hlavním městě, při němž byl otráven zdroj pitné vody a tisíce civilistů zemřely, byl Wyrrgy stovky kilometrů daleko.
Dozvěděl se o něm o několik týdnů později, když se vrátil do knihovny, aby prozkoumal další spisy.

2 BBY
Intenzita útoků imperiálů rostla, obětí mezi místními přibývalo.
Vliv ducha na Wyrrgyho rostl. Wyrrgy ztrácel sám sebe, dost často zapomínal, kdo jsou jeho přátelé, a tak byla jeho reakce na odlet Asyrka a Ještěra vlažná.
Stále trávil dost času v archivech Atalay nebo mimo chrám na nejrůznějších vykopávkách. Duch také Wyrrgyho nabádal, že pokud má v budoucnu myšlenka Atalay pokračovat, musí se obnovit rovnováha krystalů v měsíčních chrámech. Na jeho popud Wyrrgy přesvědčil Voh-Jina, aby pátral po informacích o kyberech, které potřeboval vyměnit.

1 BBY
Wyrrgyho zdrtila zpráva o tom, co se stalo Chloupkovi. Chtěl zjistit, kdo to bratranci udělal. Zatímco byl Chloupek v kómatu, začal věnovat čas pátrání po viníkovi. Wyrrgy zjistil, že za těmito činy stojí potomek Strážce vědění. Duch byl s tímto jeho počínáním nespokojený. Jednoho večera svedli Wyrrgy a duch souboj vůlí, během nějž se ukázala duchova pravá temná podstata, duše zákeřného Roxe.
Wyrrgy souboj vůli prohrál a propadl hlouběji do vlivu ducha. O několik týdnů později s pomocí ducha Wyrrgy objevil tajné chodby v chrámu Atalay a vrhl se do zkoumání nových prostor. Při tomto průzkumu našel droida později známého jako Mrzout a opravil ho. Droid byl výtečným pomocníkem a díky němu se dařilo překládat prastarý jazyk Atalay.
Wyrrgy díky droidovi rozluštil postup výroby kovu odolajícímu světelným mečům.

0 BBY
Wyrrgy požádal Deeka, aby zkontaktoval Jhonara Indysse, jenž měl pro něj najít Deník Whillů. Wyrrgy ani nezaznamenal, že Chlouppek bez ohlášení odletěl z planety, a několik hodin poté úspěšně vytvořil první dávku nëprodia, atalayské slitiny. Duch Roxe Wyrrgymu přikázal vyrobit zbroj pro jeho syna a pověřit Deeka, aby kontaktoval Chlouppka a požádal ho o pomoc s informacemi o krystalech. Pak se plně věnoval výrobě zbroje. Díky jeho půdu sebezáchovy a rodinné lásce k Chloupkovi se mu podařilo ducha klamat. Duch měl zato, že Wyrrgy vytváří zbroj pro jeho syna, avšak ten je vyráběl svým přátelům.
Tři měsíce po zničení Hvězdy smrti přiletěli na planetu Chlouppek s Champbaccou a vyřešili problém s krystaly, ale Wyrrgy byl při jejich návštěvě pod vlivem ducha. Díky jeho talismanu ani jeden z nich nic nevycítil a ač byli oba jeho chováním rozladěni, zase planetu rychle opustili.
Osmnáct dní po stabilizaci planety bylo hlavní město napadeno zbytkem imperiálních vojáků a loajalistů Strážce vědění vedených Xor-Sawou. Obyvatelé hlavního města a klony útok odrázili a útočníky zahnali do hor. Velitel klonů přišel k Wyrrgymu pro pomoc, ale ten to odmítl a těsně před dokončením zbrojí připravoval odlet lodi. Roxův duch zuřil a prozradil synovi, jak vykonat temný rituál.
Xor-Sawa se jedné noci potají vrátil do města a provedl rituál, při kterém vysál životní energii a Sílu z celého města a ze všech živých bytostí. Rituál měl neblahý účinek i na ducha Roxe, který musel nějakou dobu nabírat síly a nechal tak Wyrrgyho na pokoji. Ten odeslal loď se zbrojemi a Mrzoutem z planety a soustavy. V chrámu se zjevila mladá dívka jménem Kawena, která následovala volání Síly. Objevila Wyrrgyho a začala o něj pečovat.
O několik dní později se duch Roxe vrátil, aby zjistil, jestli Wyrrgy konečně dodělal zbroje. Když se dozvěděl, že ho Wyrrgy podvedl a že mu pomáhala jeho dcera, zuřil. Kawena po několik nocí s duchem zápasila o Wyrrgyho vůli a nakonec ho úspěšné zahnala. Duch se vrátil ke svému synovi a přesvědčí ho, aby zaútočil na podzemní město klonů, kde by mohl načerpat více životní energie.
Každá duše, která zemřela během útoku na město, posílila svou životní energií Roxova ducha. Několika jednotkám klonů se podařilo utéct a opevnit se v údolí Atalay. Za pomoci Kaweny Wyrrgy pomalu nabral síly a rozpomněl se na své přátele a rodinu. Po zničení podzemního města klonů Xor-Sawa a jeho jednotky zaútočily na údolí.
Došlo k bitvě, během které se utkal Xor-Sawa s Wyrrgym. Jelikož mladý muž měl navrch, nakonec se mu postavila Kawena, která ho porazila a přiměla k útěku z údolí.
Duch Roxe nashromáždil síly a zaútočí na údolí, během svého temného běsnění povraždil spousty vojáků z obou bojujících stran v údolí a zaútočil na Kawenu a Wyrrgyho. Wyrrgy se postavil před dívku a jeho tělo zasáhla temná strana v plné síle. Jeho tělo bylo zasaženo ohněm a nejrůznějšími šrapnely od kamenů až po třísky. Kawena se chytla jeho ruky, sáhla po Síle a společně s Wyrrgym ponořeni do světlé strany ducha vyhnali z údolí. Wyrrgy se však poté skácel na zem a upadl do kómatu.
Několik málo přeživších klonů pomohlo Kaweně s Wyrrgym do Bílého tesáku a loď opustila planetu.
D-9 pomohl řídit loď, ale ta byla při průletu mlhovinou poškozena a skončila ve vedlejší sluneční soustavě. O několik dní později byli zachráněni Chlouppkem a Kodym, White Fang byla zničena.
Wyrrgy a Kawena byli posléze vysazeni v mlhovině Tyyyn na základně Kanryho, který na ně měl dohlédnout, než si hrdinové vyřídí důležitější věci. Chlouppek pak Wyrrgyho ještě před odletem nadopoval lektvarem, který dostal od mistra Aku na Mygeetu, a jemu se viditelně ulevilo.

1 ABY
Přinejmenším do dubna nedošlo u Wyrrgyho k žádné radikální změně, je však záhodno uvést, že s ním Harrysha během ošetřování zvládla počít.

d20

běžně
Scout 20 / Noble 18 / Starship Ace 10 / Force Adept 20 / Force Warrior 10 / Treasure Hunter 5 / Priest 5
STR 22 / DEX 14 / CON 20 / INT 20 / WIS 14 / CHA 18
Knowledge (Atalay) +50, Repair +48, Pilot +42, Battlemind +41, Heal Self +40, Enhance Ability +40, Diplomacy +37, Profession (merchant) +34
Merchant Trader, Endurance, Power Attack, Nimble, Starship Operation (starfighters, transports), Starship Dodge (starfighters, transports), Cleave, Stamina, Diplomatic Immunity (Hutt Space), Improved Effort, Persuasive, Improved Initiative, Fame, Starship Point Blank Shot, Two-weapon Fighting, Combat Reflexes, Dodge, Frightful Presence, Enhanced Danger Sense, Skill Emphasis (Heal Self, Battlemind, Force Defense), Attuned, Alertness, Burst of Speed, Force Dodge, Track, Force Speed, Lightning Reflexes, Stealthy, Influence, Great Fortitude, Martial Arts, Rugged, Improved Martial Arts, Improved Overrun, Improved Bantha Rush, Defensive Martial Arts, Improved Critical (unarmed), Combat Expertise, Wruushi, Improved Disarm, Living History, Improved Feint, Trustworthy, Superior Expertise, Worldwise
Skill Mastery (Repair, Pilot, Tumble, Bluff), 2x Force Secret (Improved Defense)

když měl zrovna volno
Noble 3 / Scout 5 / Force Adept 5 / Starship Ace 5 / Force Warrior 2
STR 22 / DEX 14 / CON 20 / INT 20 / WIS 14 / CHA 18
Repair +23, Pilot +20, Craft (droids) +20, Knowledge (Atalay) +18, Astrogate +15, Battlemind +15, Enhance Ability +15, Knowledge (trade) +15, Intimidate +14, Jump +14. Appraise +12, Spot +12
Merchant Trader, Stamina, Starship Operation (transports), Starship Dodge (transports), Improved Effort, Force Dodge, Nimble, Endurance, Martial Arts
Skill Mastery (Pilot)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License