Wulf

Kapitán Wulf byl klonový velitel sloužící jako velící důstojník ve Velké armádě Republiky. Dokázal přijímat rozkazy, ale dokonce nebyl jen hloupou loutkou a dokázal mít věcné a velmi chytré připomínky k velení a misím.

Historie

Pocházel z klonovacího válce na Kaminu, který opustil v roce 31 BBY, a po projití výcvikem se s přiděleným acclamatorem účastnil už bitvy na Geonosis. Už krátce po začátku galaktického konfliktu byl přidělen pod generála Con-Denyzze, jenž si ho rychle oblíbil a jemuž se po něm při zásahu na Majesticu vyloženě zastesklo. V následujících měsících spolu zažil mnohá dobrodružství.
Pod jeho vedením přežil Wulf téměř celou válku, a to včetně střetu, při němž byl jeho acclamator zničen. Wulf na tom však vlastně vydělal, protože byl obratem jmenován velitelem nového venatoru Enley a mohl dál doprovázet generála na jeho cestách po Středním pásu.
V posledních měsících války se účastnil bitvy o Kampperelan, během níž se Enley stal cílem útoku letky droidích bombardérů. Oslabené štíty jejich nápor nevydržely, můstek lodi byl poškozen a kapitán Wulf při explozích zemřel.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License