Vrax

Vrax byl k Síle citlivý člověk z Bastionu, učedník v temné akademii na Miu Leptonis IV. Byl sebevědomý, relativně pohledný a extrémně xenofobní.

Historie

Narodil se roku 43 BBY v hlavním městě xenofobní planety a od raného dětství byl svými lehce aristokratickými rodiči učen, že je už jenom kvůli svému původu lepší než všichni ti špinaví mimozemšťané tam venku v galaxii. Ačkoliv v něm byl už v porodnici objeven potenciál k užívání Síly, do Chrámu odveden nebyl, protože se tomu jeho rodiče aktivně bránili a protože ten potenciál nebyl nijak slavný. Místo toho z něj rodičové chtěli bankéře, a tak ho dali na nejlepší školu na planetě.
V roce 30 BBY si ho však vyhledala Rhek Tei a jménem hraběte Dooku jeho rodičům nabídla, že když ho nechají odejít s ní, naučí ho, jak si podmanit celou planetu pouhou myšlenkou. On sám se tomu bránil, ale rodiče mu okamžitě sbalili vše potřebné a ještě té hodné Togrutě poslali nějaké peníze. Vrax se tak dostal do temné akademie na Limpi, kterou s ním sdílela spousta špinavých emzáků, což se nikdy nenaučil tolerovat. Učil se ale využívat svůj dar, trochu šermovat a hodně počítat. Ve většině disciplín byl průměrný, exceloval pouze ve strategických cvičeních a taktice, ovšem Sev'rance Tann si hlídala, aby ji nepřerostl.
Když se o rok později enkláva stěhovala na Miu Leptonis IV, sliboval si od toho pročištění studenstva od šmejdů a dokonce se pokusil některých studentů zbavit, ovšem Rhek to vůbec neocenila a on je tak musel tolerovat dál. Relativně dobře vycházel jenom se Salserou, Rexem a později s Alvinem, zbytek přinejmenším ignoroval, v horších případech i slovně urážel.
Když byla akademie na začátku války klonů infiltrována dvěma mistry Jedi, Vrax byl zrovna v bezpečnostní místnosti a sepisoval hlášení z nedávného incidentu v jídelně. Monitorů bezpečnostních kamer si vůbec nevšímal, a tak se k němu mohl Woallc Con-Denyzz pohodlně připlížit, uspat ho injekcí sedativa do krku a následně se za něj s pomocí iluzí vydávat. Když se Vrax o nějakou dobu později probral, nic si nepamatoval a byl mistryní společně s Marianem poslán na hlídku do horních pater jeskyně.
Tam chvíli postávali, prohodili pár slov a když se objevil vetřelec, pokusili se ho zadržet. Wookiee však během souboje čapl Vraxe za ruku, jeho mečem proklál Mariana a následně ho přehodil přes okraj rampy, což vyústilo v jeho pád a následnou rychlou smrt.1

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License