Volební speciál

Volební speciál byla unikátní pálenka podle tajného receptu Ruwolffa Jelínkomuta, kterou si nechával na zakázku vypálit náčelník Churr u příležitosti zvolení nového nejvyššího kancléře Republiky. Než se k němu nová láhev dostala, vždycky na oslavu vypil tu druhou, takže pálenka existovala vždy jen v jediné instanci, pokaždé s trochu jinou recepturou. Pokaždé ale obsahovala to nejlepší z Ruwolffovy zahrádky, jedenáct tajných ingrediencí a jednou údajně i krtkomuta1 a byla naprosto fantastická.

Historie

Churr s touto tradicí začal už v roce 210 BBY, dávno předtím, než se stal náčelníkem Karrambaculleku, a protože jinak alkoholu příliš neholdoval, jeho otec mu ji ochotně toleroval. První láhev speciálu z pozice náčelníka nechal vypálit v roce 60 BBY, kdy se nejvyšším kancléřem stal Thoris Darus.
Poslední byla naplněna souběžně s volbou kancléře Palpatina, při úklidu dědovy pracovny ji našel Simbacca2 a náčelník se jejího vypití už nedožil, protože byl v roce 1 BBY odveden do Tábora 52 a během osvobozování utonul. V závěru téže akce ale láhev našel Champbacca, který ji s Chlouppkem vypil cestou k Jungle Jetu. Prázdnou lahev nezahodil, nýbrž ji na Jungle Jetu uložil do kaslíku a tam ji po něco později našli Frodirr a Cypísek, kteří do ní později zkoušeli uvařit nejeden kouzelný lektvar.3

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License