Vicik

Vicik byla planeta v Hortově kovadlině, v sektoru Strabin ve Středním pásu. Jejím hlavním městem byl Armogaz a typickým zástupcem tamní fauny kotačka. Místní týden měl čtyři dny.

Historie

Vicik byl obydlený od roku 4306 BBY a i když patřil pod sféru vlivu Republiky, místní vláda si vždy snažila držet co nejvíc autonomie. Dokud fungoval výběr daní, Republika se o Vicik nezajímala, a tak místní mohli nerušeně a v klidu žít a postarat se o vyhubení predátorů lovících kotačky, které se pak staly neuvěřitelně přemnoženým druhem a nechtěně symbolem celého Viciku.
Začátkem války klonů se tamní samospráva rezolutně přiklonila na stranu Konfederace nezávislých systémů. Tím se stal z celé soustavy lákavý cíl pro Republiku a během prvních měsíců války tam došlo k tvrdým střetům. Konfederace ale nakonec svou novou pozici udržela a republikové jednotky byly rozprášeny. Do bojů tehdy významně zasáhl Go'tlak, který byl za odměnu jmenován planetárním guvernérem a správcem celé soustavy. Ještě nějakou dobu tam bojovala partyzánská skupinka, ale brzy bylo postaráno i o ni a věci se začaly vracet do normálu.
Roku 21 BBY tam na návštěvu zavítali Jessica Karnis a Simbacca, kteří pátrali po nezvěstném Chlouppkovi. Při jejich návštěvě se jim podařilo zachránit pekárnu a guvernérova syna Go'ratoka. Krátce na to se sice přišlo na to, že je Jessica nepřítel, a guvernér pro ni poslal hraběte Dooku, ale i s padawanem unikla a víckrát se neukázala.
Planeta i celá soustava zůstala na straně Konfederace až do konce války. S novým režimem musel Vicik platit válečné reparace, což způsobilo brutální hospodářskou krizi. Hladomor byl zažehnán díky kotačkám a místní se pomalu odráželi ode dna.
Chudoba a pocit beznaděje naháněl mnoho mladých lidí do náruče odboje, který na planetě založil Go’ratok. Tito Babouci, jak si říkali, si proti Impériu vedli poměrně slušně a díky jejich akcím nebyl imperiální stisk na krku Viciku tak pevný.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License