Vězeňská loď Lictor

Vězeňská loď Lictor: 17. 1. - 16. 3. 8 BBY
Kdo se zúčastnil: Deek, Jergo, CT-672 „Jerry”, Kody-Kann Tonewy, On v podobě Gurrgura, Pacclo Piccazso, Ruff, Sadin Sax, Salas, Terr, Voh-Jin Sanseator Misto, Wyrrgy,
Místo určení: Lictor, stanice nad planetou Scarif

Stručný děj

Jerremymu se podařilo nahlédnout do algoritmu, kterým se řídily hyperprostorové skoky Lictoru, a s pomocí dalších metainformací z imperiální komunikace rozluštil, kde bude nabírat zásoby na další rok nepřetržitého letu a také nové vězně. Tím místem byly imperiální vesmírné doky nad Mandalorem.
Wyrrgy zbytečně nečekal a svolal na svou základnu jak Kodyho s Pacclem a svou hlavní firemní posádku, tak tři bojovníky odboje, které mu Kanry poskytl ku pomoci. Byli jimi dva Wookiové, Ruff a Terr, a Barabel Salas.
Na místě se usneslo, že se budou lidé vydávat za imperiální personál a nelidé za nové vězně, krytí jim zajistí Jerry, který měl projít bezpečnostními prověrkami a stát se jedním z mála živých a nevězněných pasažérů. Jergo se Sadinem měli mít oprávnění servisního personálu, Kody s Pacclem byli přiřazeni na velitelský můstek.
Na celou operaci měli mít jen pár hodin a to ještě v lodi kotvící v imperiálním přístavu. Po uplynutí času měl Lictor vyletět zpět na svou roční cestu hyperprostorem. Kodymu se do tak riskantního plánu moc nechtělo, ale nakonec souhlasil pod podmínkou, že se na lodi porozhlédnou i po jeho rodičích, kteří měli na jednom z lictorských vezení také být.
Deekova role v celém plánu pak spočívala v tom, že na signál skupinu vyzvedne a dostane do bezpečí. Do mise zbýval necelý týden.

Jerry prošel bezpečnostními prověrkami a měl skupinu podpořit zevnitř, ale na poslední chvíli se vyrojily nepříjemné otázky a kvůli zvýšenému drobnohledu bylo jeho převelení na Lictor raději okamžitě staženo. Předtím ale stihl připravit půdu pro skupinu, která však na palubě Lictoru měla být bez jakéhokoliv jeho krytí. Smůla se nalepila i na Wyrrgyho, kterému při nakládání zásob do lodi spadla na nohu těžká bedna a zlámala mu nárt. Protestoval, ale ostatní jej z hlavní role útočného týmu přesunuli vedle Deeka jako pilota, který je pak všechny dostane do bezpečí.

Do imperiálního přístavu se dostali v doprovodu s Jerrym, který přestrojeného Sadina, Kodyho, Jerga a Paccla posadil do raketoplánu s nákladem na Lictor a společně s nimi spoutaného Voh-Jina, Gurrgura, Salase, Ruffa a Terra a z plošiny na ně hleděl, jak odlétají. Deek s Wyrrgym čekali jeden krátký hyperprostorový skok od nich připraveni zasáhnout.

Detaily

17. 1. 8 BBY

03:56 Kody, Pacclo, Jergo a Sadin jako imperiální vojáci přistáli na Lictoru v raketoplánu a vystoupili doprovázeni Gurrgurem, Voh-Jinem, Terrem, Ruffem a Salasem v okovech.
03:58 Sadin a Jergo vyřídili s droidím personálem vyložení zásob, Kody s Pacclem s jiným droidem odvedli vězně do jejich cel.
04:45 Nově příchozím byly ukázány ubikace a museli se zúčastnit povinné prohlídky po lodi.
06:50 Dostali rozchod v jídelně. Po celou dobu nebylo možné se nenápadně odtrhnout.
07:21 Lictor náhle zažehl motory.
07:22 Pacclo se snažil zjistit, co se děje, ale místo odpovědi mu byl pohled na vzdalující se přístav.
07:23 Terr začal panikařit a napadl vězeňského droida. Při jeho útěku chodbami vběhl přímo před hlaveň automatické blasterové věže a byl na místě zastřelen.
07:27 Lictor vstoupila do hyperprostoru.
07:30 Sadin s Pacclem, Jergem a Kodym se snažili zjistit vše o jejich současné situaci. Sledovali, jak se většina posádky odebírá do hibernace, a jen hrstka, 120 členů posádky, zůstává na čtvrtletní směnu. Tato skupina byla rozdělena na tři, střídající se po osmihodinových směnách.

18. 1. 8 BBY

Wyrrgy šílel, Deekovi se ho jen s obtížemi podařilo uklidnit. Lictor zmizel v hyperprostoru beze stop a neměli jedinou indícii, která by jim naznačila, co bude dál. Setkali se s Jerrym na Nar Shaddaa a řešili jejich další postup.
Klon slíbil, že zjistí, co se dá, a mezitím Wyrrgy s Deekem prožívali několik bezesných nocí.

22. 1. 8 BBY

Jerry se ozval Wyrrgymu s informacemi, které se mu podařilo zjistit. Místo, kam Lictor mířil, bylo nemožné zjistit, ale pokud by se na něm něco stalo, komunikovat s okolím mohl přes šifrovanou imperiální frekvenci. Jejich jediná možnost byla spolehnout se na to, že to jejich kumpáni na Lictoru zvládnou, a poslouchat na příslušné frekvenci, kdyby se něco dělo.
Kódy k lictorské frekvenci Jerry bohužel neznal, ale bylo jedno místo, na kterém je mohl zjistit - Scarif.

24. 1. 8 BBY

Pacclo se ujal vůdčí role a dařilo se mu udržovat plán v chodu a morálku kolegů nad vodou. Většinu času trávil na můstku seznamováním se s ostatními členy směny, Kodyho posílal na pochůzky po lodi hledat celu s Denyzzem. S Jergem a Sadinem se vídali jen v jídelně, neboť oba dva trávili veškerý pracovní čas ve strojovně.
Během své pochůzky Kody narazil na celu X.37A1, před níž stáli dva strážní droidi. Cela byla zapečetěná bez možnosti do ní vlastníma očima nahlédnout. Nevysvětlitelný pocit mu však říkal, že se jedná o jejich vězně.

2. 2. 8 BBY

Pacclo potvrdil totožnost vězně jako Denyzze a smazal po sobě logy o vyhledávání informací. Dokázal to díky heslům, které Kody vymámil z velícího důstojníka. Dal do pohybu plán, který od jejich vstupu do hyperprostoru plánoval.
Jergo na sebe bral podobu velícího důstojníka v době jeho spánku a byl mu tak povolen přístup do skladu a zbrojnice. Vynášel odtud rozbušky a chemikálie, které ukrýval ve strojovně. Sadin z nabraného materiálu vyráběl dálkově odpálitelné nálože, které po explozi měly zahalit okolí uspávacím plynem. Prováděl pak údržbu na můstku, jídelně a ubikacích, kde nálože umísťoval do ústí větracích šachet. Pár náloží nechal i ve strojovně.
Pacclo si lámal hlavu, jak dát o sobě vědět Wyrrgymu. Věděl ale, že k opuštění lodí použijí jeden z únikových modulů.
Gurrgur, Voh-Jin, Ruff a Salas byli stále ve svých celách a v hibernačním spánku, ze kterého je museli nejdříve probrat.
Kodymu se ve vězeňské databázi nepodařilo najít jedinou zmínku o svých rodičích a pokleslý na mysli se snažil zaměstnat přípravou plánu na jejich útěk. Museli čekat na vhodný okamžik, až bude vše připraveno..

7. 2. 8 BBY

Jerry přistál na generátoru planetárního štítu nad Scarifem a instruoval Wyrrgyho s Deekem, kteří byli též na palubě, aby v případě nutnosti co nejrychleji odletěli.

11:13 Jerry opustil palubu a nořil se do útrob stanice k datacentru.
14:00 Wyrrgy s Deekem dohrávali třetí hru hološachů a čím dál tím víc je zneklidňovalo, že od Jerryho nemají jedinou zprávu.
14:21 Deek zaslechl kovové klepání. Nahlédl přes kameru k vratům lodi a spatřil malého myšího droida, jak jim bourá do lodi.
14:22 Otevřeli vrata, aby mohl droidík vjet dovnitř.
14:23 Droidík zastavil u Wyrrgyho nohou. Když ho zvedli, našli uvnitř datový disk a zprávu: “Pryč!”.
14:24 Wyrrgy zaváhal jen na okamžik, skočil do pilotního křesla a zažádal o povolení k odletu. To mu bylo uděleno a hned odlepil loď od plošiny.
14:26 Stanicí se rozkřičela poplašná siréna a uzavřely se všechna hangárová vrata. Deek nastavil souřadnice do Nirgorova asteroidového pásu a Wyrrgy, oněmělý obětí klona, který mu několikrát v Nihlus Hollow zachránil život, v ruce svíral datový disk, díky kterému budou schopni poslouchat, zda Lictor neposílá nouzový signál.

16. 3. 8 BBY

03:06 Kody čekal u cely X.37A1. V ruce svíral elektroobušek, nespouštěl oči ze strážních droidů a vyčkával na signál.
03:07 Těsně po začátku ranní směny Sadin aktivoval výbušniny.
03:14 Pacclo usedl s dýchací maskou na obličeji ke konzoli, vypnul hibernační stázi v celách zavřených kolegů a odemkl jim dveře. Přes interkom jim v rychlosti vysvětlil, co se děje.
03:16 Stručně obeznámeni se situací se vrhli z cely. Chodby byly prošpikovány automatickými věžemi a strážními droidy. Existovala vysoká šance, že dojde-li k poplachu, neozbrojené je rozstřílí na hadry. Raději se rozdělili.
03:17 Pacclo se snažil odemknout celu X.37A1, ale narazil na časový zámek. Při pokusu jej obejít docílil pouze toho, že se spustil poplach a Denyzz byl ve své cele uzamčen do velké černé kapsle.
03:18 Kodymu se podařilo rozstřílet strážní droidy, ale zamčené a zablokované dveře cely nedokázal otevřít.
03:19 Systém spadl do nouzového režimu, Pacclovi byly zablokovány všechny vyšší funkce a nedokázal ani vyhodit Lictor z hyperprostoru. Jedině kamery a interkom mohl ještě ovládat. Sledoval postup kolegů. Voh-Jina s Gurrgurem směřoval ke Kodymu, Salase a Ruffa posílal do strojovny, aby se pokusili sabotovat hyperpohon. Sadin, hlídající Paccla na můstku, zatím zastřelil čtyři droidy a obával se nouzového probuzení celé posádky Lictoru.
03:20 Kody zoufale tloukl do dveří, ale bez výsledku. Odendal kryt terminálu, ale ve změti drátů se nedokázal vyznat. Přiběhli k němu Voh-Jin s Gurrgurem. Voh-Jin se sklonil k terminálu a zkoušel dveře otevřít čarováním s dráty.
03:21 Ruff byl zastřelen automatickou věží a postřelenému Salasovi se podařilo dobelhat do strojovny. Byl však obklíčen tamními droidy.
03:22 Voh-Jin bojoval s odemčením cely, uvnitř stěny byla mechanická pojistka, kterou šlo dveře odblokovat, ale nedokázal na ni dosáhnout. Gurrgur se nabídl a i přes nedůvěru se mu zázračně podařilo dveře odblokovat, neboť mohl jako měňavec bez obtíží protáhnout prsty, které na konci změnil v hasák, jímž pojistku aktivoval.
03:23 Kody vběhl do cely a spatřil černou kapsli, ve které byl jejich vězeň uzavřen. Poznal v ní Shredofovu rakev - byla naplněná jedovatým plynem v nádobách, které se mohly při neopatrné manipulaci rozbít a vězně zabít. Oni tři kapsli sotva poponesli, ale museli ji co nejjemněji dostat pryč. Voh-Jin z rozbitých strážních droidů udělal improvizované saně, na které kapsli opatrně položili. Pomalu ji táhli k únikovým modulům.
03:30 Na Sadina byl vyvíjen větší a větší tlak, Pacclo směřoval skupinu s kapslí k cíli a varoval je před každým nebezpečím skrývajícím se za rohem.
03:33 Salas byl bez možností, ale nevzdal se. Vrhl se na generátor, který za cenu svého života vyřadil z provozu.
03:34 Celou lodí to škublo, jak byla vytržena z hyperprostoru. Pacclo neměl jak kontaktovat přímo Wyrrgyho, a tak odeslal nouzový signál. Doufal, že Wyrrgy poslouchá na imperiální frekvenci a přiletí pro ně před imperiály. Hned za Sadinem pak utíkal k únikovým modulům.
03:41 Za neutichající střelby naložili kapsli i sebe a opustili Lictor.
04:10 Z průhledu modulu zahlédli několik záblesků vystupujících lodí z hyperprostoru. Tři ISD zahalily obzor, ale před nimi byla malá, ale o to rychlejší YT-2400 Destiny, loď Deeka s Wyrrgym.
04:13 Nad modulem přibrzdil Wyrrgy, magnetickými držáky přitáhl modul a ve vlně turbolaserových výstřelů vyklidil pole.

Zpět ve Wyrrgyho tajné základně se všichni ještě otupělí tím vším přivítali v hangáru, po vystoupení z modulu a lodi. Opatrně pak vyložili kapsli a v očekávání pohlédli na Wyrrgyho. Wyrrgy poslal všechny, ať si odpočinou, a za pomoci repulzorových saní odtlačil kapsli do svého pokoje. V meditaci spojil svou mysl s Denyzzem, ujistil se, že je živý, a společnými Silami kapsli po několika hodinách úsilí odjistili.

V Citadele daleko od nich zuřilo mnoho zlověstných tváří. Jejich skupinové lamentování narušil neohlášený příchod inkvizitora Honndarse. Muž, který byl u Denyzzova zatření osobně, se doslechl o jeho útěku a sám se přihlásil o možnost jej opět dostat do okovů. Jeho žádosti bylo vyhověno.

Následky

Woallc Con-Denyzz byl osvobozen a začal s výcvikem skupiny. Na druhou stranu se dostali do hledáčku Inkvizice.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License