Vesmírné hromobití

Vesmírné hromobití: 2. 7. 0 ABY
Kdo se zúčastnil: A1-H8, Champbacca, Chlouppek, Fidorkka
Místo určení: Vnější okraj, elektronová bouře v sektoru Yminis, Hammer of Freedom a Flame of Justice

Úvod do děje

Simbacca obdržel od agenta Rainbow nouzový signál křižníku Hammer of Freedom, který byl chycen uprostřed elektronové bouře a pod útokem Flame of Justice. S prosbou, zda by se o to nepostarali, se obrátil na svého otce, strýčka a tetu.
V opravené ARC-170 s přidělaným prototypem gravitačního kanónu a A1-H8 jako astromechem se vydali rebelům na pomoc.

Detaily

2. 7. 0 ABY

15:59 ARC-170 pilotovaná Chlouppkem vletěla do elektronové bouře.
16:06 S pomocí Chlouppkových vytříbených reflexů a intuice se jim podařilo proletět až k Hammer of Freedom.
16:07 protože komunikace přes vysílačku nebyla možná, proletěli několikrát kolem můstku, aby na sebe upozornili a posunky rukou naznačili, že letí vyřídit imperiály, kteří na povstalce stále stříleli.
16:10 ARC-170 vletělo do hangáru Flame of Justice, dosedlo a Champbacca gravitačním kanónem sfoukl všechny i s loděmi na jednu hromadu.
16:11 Po vystopení se rozeběhli chodbou k výtahu vedoucímu na můstek.
16:12 Fidorkka proběhla barikádou, kterou bránilo šest stormtrooperů, a nakrájela je jak banány.
16:17 Díky A1-H8 zjistili přesnou mapu chodeb i kde se nachází zbylí přeživší. Byli jen na můstku a pak na druhém konci lodi, dohromady asi čtyřicet zakopaných imperiálů.
16:18 Výtahem vyjeli nahoru, ale byl jim vypnut a Champbacca musel rychle mečem odříznout strop a všichni i s astromechem vyskákali ven a zachránili se.
16:19 Z výtahové šachty se Chlouppek nasoukal do větrací šachty a proplazil se až na můstek.
16:21 Chlouppek se nenápadně vyloupl z šachty na můstku a hodil granát k průzorum. Exploze vyfoukla většinu posádky, než se zavřela ochranná přepážka. Fidorkka s Champbaccou vyrazili z výtahových dveří a posekali zbytek.
16:22 Champbacca použil lodní interkom napojený na translátor a nabídl zakopaným imperiálům, že pokud se vzdají, budou žít.
16:25 Na kamerách spatřili, jak imperiálové odhazují zbraně. Na dálku jim zamknuli dveře a ubrali podíl kyslíku v místnosti, aby nebyli moc akční, a Chlouppek se chopil řízení křižníku.
16:33 Flame of Justice vyletěl z elektronové bouře jen s mírným poškozením.
16:38 Fidorkka zůstala hlídat zajatce, Chlouppek s Champbaccou sedli zpět do ARC-170 a letěli pro Hammer of Justice.

Po páté bylo již vše připravené k odletu. Na Flame of Justice se přelodila část povstaleckých námořníků, aby s ní mohli letět, a chlupáčové mezitím popili se zajatci trochu alkoholu. Poté je ve své lodi opustili. Museli přistát na stanici Hubertův hrádek, kde chtěli zakoupit nové baterie do štítů ARC-170, a všimli si podivných těžebních aktivit na nedalekém Jereku. Zaletěli se tam podívat, ale nijak tyto aktivity nerušili a zase vypadli.

Následky

Odboj získal jeden menší imperiální křižník, povstalecký byl zachráněn, a k němu pár zajatců lomeno potenciálních rekrutů. ARC-170 dostala jméno Artax.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License