Vasilissa

Vasilissa byla trandoshanská závodnice na kluzácích a později členka posádky Jolly Jedie. Ačkoliv nikdy neskončila na lepším než čtvrtém místě, měla docela slušnou fanouškovskou základnu a patřila k méně agresivním zástupcům své rasy.

Historie

Před rozkazem 66

Vylíhla se roku 60 BBY na Trandoshe a už jako malá se radši motala v dílnách, než aby poslouchala slavné historky z náročných lovů. Rodiče jí v kariéře mechanika nebránili, protože si nemohli nevšimnout, že na lovce nemá povahu, a Vasilissa se rychle učila opravovat kde co. Když se jednou do dílny dostal závodní kluzák, po opravě si na něm zkusila obletět město a jeho původní majitel byl natolik zaujat jejími reflexy, že se rozhodl odejít do předčasného závodnického důchodu a stroj jí přenechat. Chvíli ji učil, ale pak už se o sebe musela postarat sama a docela se jí to dařilo.
Kolem bitvy o Naboo měla za sebou několik závodů na Malastare, Oovo IV, Tatooine a Baroondě a stabilně dojížděla jako čtvrtá. Ve snaze zlepšit výkon svých motorů si na Sarininu koupila dva technicky zdatné otroky, Korborra a Rugsakka, a ačkoliv to byli Wookiové, bičovala je úplně stejně jako otroky jiných ras. S jejich pomocí minimalizovala poruchovost svého stroje a zvýšila úspěšnost sabotáží konkurence, ale ani tak se jí nikdy nepovedlo stanout na stupních vítězů.

Občanská válka

Po převratu a plošném zákazu závodění se přidala k několika aktivistům, kteří chtěli dosáhnout zrušení zákazu, nicméně politicky byla naprosto nemožná a jenom si nadělala dluhy a nepřátele, mezi nimi i lichváře Oxacu od Černého slunce. Když jí začalo téct do bot, věnovala mu jako první splátku oba své otroky, ale ani pak nebyla schopná sehnat dostatek peněz a Černé slunce si ji našlo. Obratem sama pozbyla osobních svobod a Oxaca ji prodal jako otrokyni jednomu trandoshanskému klanu, nicméně pomoci se od nich nedočkala, naopak: jako exemplární případ Trandoshana, co zahanbil svou rasu i rodinu, byla poslána na Kashyyyk, kde v Táboře 52 opravovala trysky ve spalovně mrtvol. Bachaři na ni nebyli až tak zlí jako na některé jiné přítomné Trandoshany, ale i tak si zažila peklo a začala litovat, že kdy dřív práce otroků sama využívala.
Naštěstí pro ni zaútočil na tábor kashyyycký odboj a jí se podařilo přidat ke skupině disidentky Hessky, načež se dostala na základnu odboje v mlhovině Tyyyn. Tam se znovu setkala se svými bývalými otroky, a aby jim dokázala, že je z ní lepší ještěrka, následovala je na loď kapitána Simbaccy s tím, že tentokrát bude poslouchat ona je.
Dva měsíce po svém osvobození se účastnila závodů na Raxusu Prime, které pořádal Mari-runi a ve kterých skončila hned po první zatáčce. Ačkoliv se to dalo považovat za zlomení kletby, zas takovou radost z toho neměla a považovala to spíš za další důkaz toho, že existuje karma. Ve volbách nového kapitána dala svůj hlas Tublatance.
Ačkoliv další závody se nějakou dobu nekonaly, neremcala a dál odčiňovala své hříchy tím, že neúnavně pracovala na údržbě všeho možného a snažila se být chlupáčům co nejvíc nápomocná. Sblížila se ale i s většinou přítomných Trandoshanů včetně Strussky a naučila Lizzie pár fíglů s počítačem.

d20

Scoundrel 5
STR 10 / DEX 17 / CON 8 / INT 16 / WIS 10 / CHA 14
Pilot +14, Balance +12, Computer Use +10, Craft (podracers) +10, Escape Artist +10, Repair +10, Disable Device +8, Gamble +8, Spot +8, Tumble +8
Steady, Lightning Reflexes, Skill Emphasis (Pilot), Fame

b_232216.jpg
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License