Vardak Humberton

„Vardaku Humbertone. Vzdej se! Pokud ne, třes se! Za zločiny které si způsobil, nadešl tvůj soudný den.“
- Woallc Con-Denyzz zatýká Vardaka Humbertona

Vardak Humberton byl člověk, vůdce teroristické skupiny Bhushovo kopí. Byl to podsaditý, obtloustlý a vousatý člověk, nosil dobře padnoucí koženou bundu a kapitánské kalhoty s insigniemi po stranách. Kouřil velké doutníky ze silně vonného tabáku a charakteristicky je při tom žužlal.

Historie

Narodil se v roce 67 BBY na Anredo IX do veskrze průměrné rodiny a sám vynikal jenom průšvihářstvím, a to už od raného věku.1 V sedmnácti domovinu opustil, chytil se první gaunerské bandy a v následujících letech sbíral zkušenosti, načež založil vlastní zločineckou skupinu.
Krátce po začátku války klonů vypracoval plán, jak vydělat velké peníze sebráním rukojmí ze sídla jedijských pomocných sborů na Taanabu, ale přivolaný tým mistrů Denyzze a Champbaccy mu je navzdory smrti Case Mella překazil.
Vardak sice málem uprchl, ale jeho poškozená loď nevydržela stoupání atmosférou, on se zachránil v únikovém modulu a byl zadržen. Po doručení na Coruscant byl rychle odsouzen a poslán do vězení, kde zůstal až do konce války.
S nástupem Impéria byl omilostněn a za svůj čin div nedostal medaili. Ačkoliv se pak dál snažil hledat a udávat uprchlé Jedie, většinou na vlastní pěst, nikdy nenašel žádnou dostatečně čerstvou stopu a zemřel dva roky před bitvou o Yavin na rakovinu plic.
Během operace na Kampperelanu se Valery Feleri s pomocí ISB vydávala za jeho dceru, ale ve skutečnosti žádné uznané potomky neměl.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License