Vandalor

Vandalor byl chisský lovec lidí, milenec Sev'rance Tann. Používal jetpack a unikátní tyčovitou zbraň, která měla v jednom konci opakovací blaster a v druhém iontový kanón.

Historie

Narodil se roku 60 BBY na planetě Csilla v Neznámých regionech a přestože byl docela chytrý, na všechny ty geniální stratégy okolo to nestačilo. Smířil se s tím, naučil se pořádně střílet a začal pracovat pro místní pořádkové služby jako lovec uprchlých zločinců. Při výkonu práce se seznámil se Sev'rance Tann, studentkou vojenské akademie, a ta ho snadno přesvědčila, aby se i s ní přidal se skupině průzkumníků, kteří měli opustit chisský prostor a mapovat Republiku a její vojenskou sílu.
Do civilizovaného prostoru se dostali krátce před krizí na Naboo a on se rychle dostal do přízně Dartha Sidiouse, když pro něj koncem roku 32 BBY odlovil Shaconnoru. I později, když zrovna nesloužil Sev'rance, ať už jako osobní strážce nebo jako ohřívač postele ve výcvikové základně na Limpi, cestoval po planetách a plnil úkoly pro gildu lovců odměn. V roce 29 BBY se z Limpi přesunuli do enklávy na Miu Leptonis IV, kde cvičil učně, snášel pasivní agresivitu vychovatelky a byl hračkou generála.
V roce 28 BBY navštívil Dxun, kde víceméně náhodou narazil na rytíře Swonna. Protože chtěl mít mezi trofejemi světelný meč, okamžitě na něj zaútočil, ovšem těžce se přepočítal a nakonec byl rád za to, že to skončilo patem. Místo světelného meče ukořistil aspoň holocron, z nějž pak měla Sev'rance nebývalou radost.
Se začátkem války klonů plnil zakázky pro Konfederaci nezávislých systémů. Nebyl ale mezi separatisty jakkoliv výše postavený a ani generál Tann mu nesvěřila důležitější kódy. V prvním roce války klonů bránil enklávu před útokem mistrů Champbaccy a Denyzze, svým kanónem sestřelil Darkrider's Heart a nepřímo tak zabil Orn Zhar. V souboji s mistrem Denyzzem si nevedl špatně, ale musel uposlechnout rozkaz své paní a společně vyklidili pole. Pouhých několik dní po taktickém ústupu se na Miu Leptonis IV na rozkaz samotného Darth Sidiouse vrátil, aby odstranil nepohodlnou padawan Johaunu Darkrider, která toho věděla příliš mnoho, a při té příležitosti provedl dodatečné promazání databáze opuštěné enklávy. Při následném útoku na padawančinu loď v docích ve Fogsmeade se mu podařilo přiotrávit Na'reka a Johaunu smrtelně zranit, ale pak se na něj vrhl Wyrrgy a on jen s velkým štěstím zvládl uprchnout.
Ačkoliv si zuřící válku nejdřív náramně užíval, rychle vystřízlivěl, když mu Sev'rance na Krantu zabil generál Shen-Jon. Vandalor se ho chvíli snažil vypátrat, ale nepodařilo se mu to a hněv i touha po pomstě se rychle vytratily. Pokračoval tedy v práci pro Konfederaci, poslal pár hlášení na Csillu a postřílel nespočet klonů.
V roce 21 BBY ho na Metalornu zabil Anakin Skywalker.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License