Útěk z kesselského vězení

Útěk z kesselského vězení: 6. 4. - 15. 9. 7 BBY
Kdo se zúčastnil: Asyrk, Chlouppek, Kanry, Ještěrka, Scary, Snowflejk
Místo určení: Vnější okraj, sektor Kessel, Kessel

Úvod do děje

Chlouppek s Regidem byli inkvizitorem Hanakem, kterému se v závěru šarvátky na Miu Leptonis IV vzdali, dopraveni na Kessel. Vedení důlní operace je bez váhání přijalo a oni byli vypuštěni v prostoru kesselského pracovního tábora.
Hned z kraje se Chlouppek setkal se starým známým Brugem a okamžitě se porvali, přičemž Chlouppek duel rychle ukončil a poslal Bruga na ošetřovnu. Žádný jiný vězeň na ně pak už nic dalšího nezkoušel, a tak měl s Regidem klid. Několik dní těžili v dolech, když Chlouppek zjistil, že je zde zavřený i jeho mladší bratranec Kanry. Dali hlavy dohromady a začali vymýšlet způsob, jak zmizet.
Pět měsíců den co den fárali téměř do vyčerpání a během té doby se skamarádili s bílým Wookiem Snowflejkem, Givinem Scarym a Chadra-fanem citlivým k Síle, Asyrkem Aatashu. Jich šest se chtělo v nejbližší budoucnosti pokusit o útěk.

Detaily

15. 9. 7 BBY

04:30 Na začátku směny byli vezeni v landspeederech k dolům, tunelem pod povrchem Kesselu.
05:00 V plánovaném místě se Chlouppek s Asyrkem pomocí Síly pokusili vyhodit imperiály ze speederu, což se jim sice povedlo, ale vozidlo nezabrzdilo, jak plánovali, nýbrž narazilo do skalní stěny. Při nárazu zemřel jeden z vězňů a zbytek byl více či méně raněn.
05:05 Posbírali imperiální vybavení a všichni, kteří byli schopní chůze, se vydali tunely daleko od dolu směrem k domnělé svobodě.
13:28 Několik hodin bloudili sítí tunelů, až došli do jeskynní místnosti, ve které je dostihla imperiální jednotka pověřená jejich zneškodněním. Začala ostrá přestřelka.
13:37 Bezvýchodnou situaci narušil útok kesselské fauny, která rozptýlila imperiály natolik, že mohli uniklí vězni vzít nohy na ramena. Fauna zabila jednoho barabelského vězně, ale jinak se všichni dostali mimo dostřel imperiálů a Kanry střelbou do stropu způsobí za jejich zády zával, aby je již imperiálové nemohli pronásledovat.
17:56 Bez jídla a vody šli stále kupředu, bez možnosti odbočit, až jejich oči konečně spatřily sluneční světlo.
18:00 Radostně vybíhali z chodby ven, kde dvě stě metrů od nich spatřili osamělou budovu s blasterovou věží a transportní lodí opodál. Věž po nich začala bez varování pálit.
18:01 Bez možnosti krytu se rozeběhli k věži, aby se dostali do mrtvého bodu, ve kterém už by po nich střílet nemohla. Několik vězňů bylo zastřeleno, Chlouppek byl v bezpečí jako první.
18:02 Regid se Snowflejkem byli postřeleni a sesunuli se k zemi. Chlouppek s Kanrym jim vyrazili na pomoc a odtáhli je do bezpečí.
18:04 Osádka věže na ně vyběhla osobně a bez řečí po nich pálila ze zbraní, skupina se začala bránit a pro útočníky to nedopadlo dobře. Chlouppek běžel k transportéru.
18:05 Chlouppek naskočil do vzlétající lodě a po zpacifikování nepřátelské posádky donutil piloty k přistání.
18:08 Všichni přeživší vězni se nalodili a odletěli pryč. Podařilo se jim proklouznout imperiálním hlídkám a skočili bezpečně do hyperprostoru.

Z Kesselu to vzali několika skoky, než zakotvili v přístavu Junkfort, kde si dali několik dní odpočinku. Radost z jejich znovunabyté svobody byla hmatatelná, ale zatímco si Chlouppek, Regid, Snowflejk, Asyrk a Scary užívali rozptýlení v kasínu a barech, Kanry se rozloučil a odletěl společně s ostatními osvobozenými chlupáči zpět domů ke kashyyyckému odboji.

Následky

Chlouppek s Regidem získali nové kámoše a krom nich i svobodu.
Sifala se dozvěděla, že jí někdo ukradl transportér a překazil dodávku koření, a začala se po těch drzounech shánět, což kulminovalo setkáním na Lucky Shot a pozdější spoluprácí mezi skupinou a Bouřňáky.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License