U Kancléřky Saresh

U Kancléřky Saresh byla hospůdka na Coruscantu. Nacházela se co by kamenem dohodil od Chrámu Jediů, jméno dostala po nejvyšší kancléřce Leontyne Saresh z dob staré Republiky a byla jedním z mála míst mimo sektor Mytaranor, kde bylo možné sledovat zápasy v kashyyyckém fotbale a kde byl k dostání čepovaný Levhartomut. I proto tvořili poměrně velkou část klientely Wookiové, zejména ti, kterým se v hlavním městě stýskalo po domovině.

Historie

Hospůdka byla založena roku 252 BBY a od začátku ji vlastnil rod Twi'leků, jenž o sobě tvrdili, že jsou přímým potomstvem nejvyšší kancléřky Saresh, podle níž byl podnik pojmenován. Zpočátku se jednalo o hospodu vesměs historickou, se spoustou starých obrazů a v poněkud retro stylu, ale když roku 80 BBY převzala otěže Natalya Saresh, vnesla do podniku množství novot, především několik obrazovek, na nichž bylo možné sledovat utkání v podle ní nejlepším sportu vesmíru.
V následujících letech se stala oblíbenou hospodou mistryně Ori-La-Hary a jejího padawana, který tam v roce 74 BBY vzal i Champbaccu. I ten si ji oblíbil a s mistrem tam nad tuplákem kashyyyckého ležáku často rozebírali absolvované mise, a to včetně té poslední.
Roku 73 BBY se tam potkali a strašně opili Rocco a Kachorra.
V roce 34 BBY tam Champbacca poprvé vzal Jessicu a na začátku války klonů chtěl lokál ukázat i Chlouppkovi, ale ten zrovna letěl do války, tak se tam objevili až v roce 21 BBY během pánské jízdy, kdy už hostinskou dělala Natalyina dcera.
Po vydání rozkazu 66 byla hospoda zavřena a následně zdemolována, protože Císař nechtěl mít v blízkosti svého sídla žádnou podobnou špinavost.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License