Tyrnis

„Koukala jsi včera na dnešní rozvrh?”
„Ehm…“
„Dával jsem ti ho do ruky! Naplánoval jsem celý den a ještě jsi říkala, že to zní skvěle.”
- Tyrnis a Jessica Karnis

Tyrnis byl zelený Twi'lek z Rylothu, rytíř Jedi a nejlepší kamarád Jessicy Karnis a Nikki. Byl to především zručný šermíř s modrým světelným mečem, který ale vynikal také organizačními schopnostmi a na bojovníka silnou empatií.

Historie

Narodil se roku 41 BBY na domovské planetě své rasy a brzy se u něj projevilo jeho nadání k užívání Síly. Rodina to považovala ze velikou čest, když si pro něj přišli rytíři Jedi a odvedli si ho na Coruscant.
Za zdmi Chrámu se brzy rozkoukal. Vynikal spíše ve fyzických disciplínách, ale naštěstí se spřátelil s Jess a Nikki, které mu pomáhaly s učením, výměnou za jeho pomoc s jejich šermem. V roce 34 BBY společně navštívili Ilum a Tyrnis tam našel krystal, z nějž si postavil svůj světelný meč.
Roku 32 BBY si jej vybral jeden z mistrů a pro něj začal výcvik mimo chrámové zdi, neboť hodně cestovali po galaxii. Kdykoliv to ale šlo a on se zastavil zpět v Chrámu, vídal se se svými kamarádkami a udržovali se ve spojení alespoň skrze dopisování.
V roce 23 BBY s Jessicou oslavoval její pasování na rytíře a stejně jako Nikki se během tahu několikrát opil do poblití. Mistr ho pak pokáral, ale jeho výcvik pokračoval dál.
Roku 22 BBY byl s mistrem mimo Chrám, takže zpráva o Geonosis jej dostihla až když bylo po všem. Když se dozvěděl, co se stalo Jess, poměrně ho to zasáhlo a po návratu z mise ji pravidelně navštěvoval. To bylo naposledy, co ji viděl, neboť pak už ho povinnosti vrhly vstříc válce a Jess záhy opustila Chrám a zamířila neznámo kam.
Válku přežíval jen díky síle vzpomínek na dobré a šťastné chvíle, které mu dodávaly sílu pokračovat, a v roce 20 BBY splnil rytířské zkoušky. Padawana si nevybral, protože to během války nepovažoval za dobrý nápad.
I nadále bojoval za Republiku a v roce 19 BBY ho při rozkazu 66 zastřelila četa klonů v ruinách bitevního pole na Mygeetu.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License