Typo

CC-1112, známější jako komandér Typo, byl klon, velící důstojník na republikovém venatoru Šerif.

Historie

Pocházel z klonovacího válce na Kaminu, kde společně s první várkou budoucích velitelů nové republikové flotily prošel výcvikem velících důstojníků. Skončil pouze v hodnosti komandéra, takže na vlastní velení pomýšlet nemohl, ale nevadilo mu to. Účastnil se už prvního konfliktu války klonů, a to bitvy na oběžné dráze Geonosis, v níž byl k ruce služebně staršímu kapitánovi.
Po bitvě byl převelen ke 4. hydianské obranné flotile se sídlem na Malastare a pro nedostatek plnohodnotných kapitánů byl přidělen jako velící důstojník na venatoru Šerif. V následujících týdnech trávil hodně času s posádkou v důstojnickém klubu a byl zvědavý, jestli někdo přiletí ohrožovat zásoby malastarského paliva, které měli hlídat.
Aby získal zkušenosti a aby si jeho posádka trochu zacvičila, byl s lodí po několika týdnech zahálení vyslán, aby bránil Azoam před invazí Konfederace. Protože se ve volání o pomoc hovořilo o jedné nepřátelské lodi, neočekával komplikace, ale byla to past a na oběžné dráze na ně čekaly hned dva lucrehulky s připravenými letkami stíhaček. Komandér se bil statečně, udělal vše pro to, aby ustáli první nálet a mohli si poslat pro posily, ale moc toho nezmohl.1
Zemřel, stejně jako všechny ostatní klony na palubě, když se lodí prohnala vlna nanoviru z dílny Kunpi Tai.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License