Tymiánští ostrohřibové

Tymiánští ostrohřibové byl pouliční gang z Coruscantu. Za své území považoval část Petržaľky, ale o toto teritorium neustále bojoval s konkurenčním gangem, Zitranskými mozkolety. Jméno převzali po nebezpečné houbě, jejíž výtrusy se přes dýchací soustavu dostávaly i do inteligentních forem života a tam pak paraziticky rostly.

Historie

Tymiánští ostrohřibové byli založeni roku 86 BBY, a to spojením několika menších gangů, které v průběhu let zmasakrovali Zitranští a které k účinnější obraně začala zkusmo organizovat mistryně Jedi Ori-La-Hara. Z jednotné organizace se společným nepřítelem, která se nebála postavit Zitranským na odpor, se však v průběhu let stala další zločinná banda, která pokračovala v asimilaci menších gangů a její vliv na území v Petržaľce byl sice značně proměnlivý, ale nebezpečně rostoucí.
Roku 69 BBY to s nimi mistryně Hara zkusila naposledy po dobrém, ale nevyšlo to a došlo k většímu zásahu coruscantské policie, do nějž byli zapojeni i rytíř Ulysses Cox a jeho padawan. Neobešlo se to bez střílení a jeden z členů gangu byl zabit světelným mečem, ale většina organizace vyvázla bez trvalejších následků a pokračovala v činnosti.
V roce 66 BBY se pokusili obsadit noční klub Diagonální řez, ale díky zásahu policie a použití bitevní meditace padawanem Champbaccou byli nakonec donuceni k ústupu. Diagonální řez se však od té doby stal místem častých kontaktů mezi Ostrohřiby a jinými gangy, přičemž tyto kontakty byly dost často násilného charakteru.
Dne 19. 5. roku 22 BBY došlo v Diagonálním řezu k dosud největší přestřelce s Mozkolety. Řež měla definitivně rozhodnout, který z gangů se stane dominantním, ale ztráty na obou stranách byly tak velké, že oba gangy ještě toho roku zanikly.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License