Turmalina

[„Hmm, a co kdybych všechny ty píčoviny vyházela a dala tam místo nich o to víc lihu?“]1
- Turmalina při vynalézání nové příchuti Taterrrského čaje

Turmalina byla tmavě zrzavá Wookiee z Kashyyyku, strážkyně velkého tajemství, pravnučka Chayybaccy a matka Pogga. Měla velký přehled o bylinkách, střílela z luku a byla dost podobná své rovněž dost atraktivní nevlastní sestře Kachoře,2 ale nikdy se s ní nepotkala.

Historie

Před rozkazem 66

Narodila se v roce 132 BBY v Tatrrrnavě v Nízkých Tatrrrách, a to jako následek krátkodobé známosti jedné z tamních vdaných samiček s loupežníkem Sarkafarccou z Rraholce, jenž v jejich vesničce znovu chvíli přebýval. Nevěra nikdy nevyšla najevo, a tak se Turmalině dostalo vší péče malé komunity a zanedlouho byl objeven její po pradědečkovi poděděný talent na bylinkářství, jemuž se nějaký čas věnovala. Krátce po dosažení plnoletosti se zapojila do výroby Taterrrského čaje a vymyslela několik jeho nových variant, z nichž neuspěla jen ta malinová. Postupně se stala klíčovým prvkem v celém procesu a znala všechna jeho výrobní tajemství, přičemž ji dost frustrovalo, jak malý odbyt jejich výtečný nápoj má.
V roce 24 BBY proto odcestovala na Alaris Prime, kde chtěla rozjet nový závod na vaření čaje a kde zůstala po celou dobu války klonů. Neuspěla však a než se stihla vrátit, Republika padla a Kashyyyk začal být systematicky zotročován.

Občanská válka

Turmalina prchla do lesů, kde zanedlouho narazila na skupinu Hessčiných disidentů, pro něž záhy začala fungovat jako bylinkářka. Rovněž se slušně oháněla s lukem a v roce 12 BBY okouzlila Rocca, jenž se k jejich skupině v té době přidal. V následujících měsících se bez ohledu na nepříjemné okolnosti dali dohromady, ona mu během pobytu v zakopané lodi porodila syna a vlastně se měli docela dobře, na utečence, po nichž pátrá kde kdo. Rocco je ovšem dlouho chránit nezvládl. Při jednom z otrokářských nájezdů na začátku roku 5 BBY se obětoval, aby měli ostatní čas prchnout, a zanedlouho byla zajata i Turmalina s Poggem. Zatímco její syn putoval do fabriky, ona počítala s osudem mnohem horším a byla nakonec relativně příjemně překvapena, když se stala pouhou osobní služkou Andreje de Royac, vrchního organizátora onoho zátahu.
Jakmile bylo po všem, putovala s ním na Trandoshu a tam mu v sídle v Hsskhoru sloužila i po bitvě o Yavin. Bez čipu a většinou jenom v kuchyni, ale s bičem za zády, a nezbývalo jí než doufat, že ji třeba někdy někdo zachrání a ona nejen znovu uvidí své blízké, ale taky konečně ukáže taterrrský poklad světu. K její smůle si ale Rocco i Poggo mysleli, že byla převezena do Tábora 52 a zemřela v záplavě z rozstřeleného jezera Varf, a aktivně se o její hledání nepokoušeli.

Potenciália

Pokud se ji přeci jen povede zachránit, může lihovaru Ch&Ch prozradit něco ze svých tajemství. Z Roccova nového vztahu bude asi nejdřív trochu nesvá, ale protože jí Annapurna sedne taky, prostě se o něj budou dělit a do Rok'Poku půjde s nimi, dost možná znovu těhotná.

Zrcadlový vesmír

V zrcadlovém vesmíru s Taterrrským čajem prorazila už kolem roku 30 BBY, o dva roky později pak byla na Nar Shaddaa zrovna v době, kdy tam Darth Wango slavil objev Údolí Jediů. Koupil od ní větší než malé množství čaje, které pak společně vypili, a jí se o rok později narodil Shenzo. Turmalina se o něj chvíli starala, ale jakmile otec získal vládu nad známým vesmírem a přišel si pro něj, celkem ráda se ho vzdala. U příležitosti dalšího setkání s lordem Wango mu představila novou příchuť čaje, obratem byla opět v jiném stavu a taky od něho dostala správu nad kolonií Kwookrrr, kterou měla přetvořit ve velkou továrnu na taterrrák, aby ho už nikdy neměl nedostatek.3

d20

Noble 2 / Tech Specialist 4
STR 14 / DEX 14 / CON 10 / INT 16 / WIS 12 / CHA 13
Treat Injury +12, Craft (alcohol) +11, Appraise +10, Knowledge (biology, herbology, chemistry, medicine) +10, Diplomacy +8, Spot +8
Perfect Memory, Skill Emphasis (Treat Injury), Weapon Focus (longbow), Surgery
Instant Mastery (Appraise), Tech Specialty (Mastercraft alcohol)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License