Trottska

Trottska byla Wookiee z Kashyyyku, revolucionářka a zakladatelka rodu Lotrrando.

Historie

Narodila se roku 1493 BBY ve Rwookrrorro a už v mládí se chytla skupiny kolem Marrxe, jehož ideologii od jisté doby pomáhala formovat. Ač byla proti násilí a ozbrojený převrat považovala za nešťastný, její odpor k buržoazii byl značný a na pokusu o revoluci v roce 1461 BBY se podílela aktivněji než mnozí militantnější členové hnutí. V potyčce o náčelnické sídlo utrpěla několik šrámů, při házení šindelů se seznámila se svým budoucím manželem Lotrrandem a získala tam celoživotní odpor ke členům rodu Appachi. Když byli revolucionáři obratem z hlavního města vyhnáni, šla hrdě v předu výpravy a po pár měsících na pochodu se vdala za Lotrranda. Jejich vztah byl natolik pevný, že ji Lotrrando odmítal v duchu socialistické spolupráce půjčovat ostatním soudruhům a po několika pokáráních byl za maření revolučního ducha vyhnán do lesů. Trottska šla s ním a před odchodem si na Marrxe ještě plivla, čímž si ho nijak neudobřila.
Mladý pár se roku 1423 BBY usadil v Rraholci, kde úspěšně vzdoroval pokusům o atentáty a vyvedl několik dětí, z nichž se stali šikovní loupežníci. Trottska se jim všem snažila vštípit základní myšlenky původního, nezkaženého marrxismu, ale všichni víc poslouchali tátu loupežníka a ona neměla velkou autoritu. Když poslední z jejich dětí dospělo a umělo už bambitkou trefit kde co, odešla z lesa na misi, kde hodlala učit prostý lid o síle pracující třídy. Zamířila na jih s tím, že obejde celý kontinent, a skutečně se jí povedlo přesvědčit pár pocestných, aby zamířili do Rraholce, kde se z nich však rychle stali loupežníci nebo oběti loupežníků.
V roce 981 BBY byla poblíž Brruntaalu zabita neznámým pachatelem, který ji několikrát udeřil do hlavy cepínem. Ačkoliv se rychle rozneslo, že šlo o tajného agenta Appachů, ve skutečnosti šlo o prostého obyvatele Brruntaalu, který si ji za špatné viditelnosti spletl se svou oblíbenou kořistí, březí laňomuticí.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License