Tortuga

„Vím, co se bude dít, vydám se kurtizán umu,
kdo chce, ten může jít, já beru dvě flašky rumu,
hej, žízeň je veliká, život mi utíká…“
- neznámý tramp zpívá Slavíky z Tortugy

Tortuga byla tropická planeta v soustavě Ha'ti ve Vnějším okraji. Z velké části ji pokrýval azurově modrý oceán a na jednom z větších ostrovů se nacházel proslulý přístav stejného jména, který sloužil jako útočiště všech pirátů nejen ze sektoru Periphery. Tamní ekonomiku živily hlavně služby, to jest taverny jako například Voprsklá siréna nebo Sprostá opice a bordely, ale našlo se i několik pěstitelů cukrové třtiny1 na rum, jehož produkce však ani omylem nepokryla spotřebu, a tak musel být dovážen z jiných světů, zejména ze sousední Jamajky. V oceánech žilo několik druhů želv a nebezpečných paryb, souš pak obývali hlavně ptáci, převážně papoušci a hluší slavíci, jejichž zpěv fascinoval galaktické filosofy2 a inspiroval nejednoho galaktického trampa.

Historie

Poprvé byla planeta osídlena roku 601 BBY uprchlíky z Huttského prostoru a pozvolna si vybudovala pověst přístavu, kde neplatí žádná pravidla, ale kde se dá snadno ukrýt před zákonem či obchodovat s kradeným zbožím. Relativně brzy se pro své malebné západy slunce a svým způsobem romantickou atmosféru dostala do galaktického povědomí, ale někteří si ji občas pletli s domovským světem Togrut, Shili.3
V roce 586 BBY tam pan Torgue založil společnost Tortuga Explosive, která se později stala nejbohatší právnickou osobou na planetě.
Republice pirátský přístav příliš nevoněl, ale byl příliš daleko od Jádra na to, aby s ním něco dělala. V žaludku ležel i Impériu, ale nakonec byl tiše tolerován, protože sem tam nějaký ztracený konvoj nestál za riziko, že se pestrá směska soupeřivých pirátů sjednotí proti společnému nepříteli.
V roce 15 BBY tam byli založeni Void Raiders, roku 12 BBY tam v herně zahynul Vooj-tae.
V dubnu roku 1 ABY přístav kvůli vyšetřování Void Raiders navštívil Ludo Mabiro, v jeho stopách se následně vydaly Banana Brannigan, Emily a Štěkna.

Rodáci

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License