Thomas Chadwick

„Ty sám jsi jediný, na koho se můžeš kdykoliv spolehnout.“
- životní motto mistra Chadwicka

Thomas Julliano Chadwick byl mistr Jedi v posledních dekádách Republiky. Byl tvrdý, neústupný a celkově neoblíbený.

Historie

Narodil se v roce 87 BBY na Eriadu a už v raném věku v něm byla odhalena citlivost na Sílu, pročež byl odveden do Chrámu Jediů na Coruscantu. Byl snaživým a pečlivým studentem, v roce 80 BBY si po návštěvě Ilumu postavil světelný meč s modrou čepelí a neměl problém oslovit mistra, který se mu v následujících letech plně věnoval. Thomas pak roku 66 BBY splnil rytířské zkoušky, ale vlastního učedníka si nevybral a svou pozornost stočil k plíživému rozpadu Republiky, který cítil na každém kroku. Postupně došel k názoru, že by galaxii prospěla trocha diktatury, což mu v Chrámu ani jinde moc přátel nepřineslo.
V roce 36 BBY mu do oka padl Ruuki Arssadri, učeň s kázeňskými problémy a přehnanou sebedůvěrou, a Thomas se ho ujal jako svého padawana v naději, že někdo takový snáz přijme jeho názory. Vliv na něj měl skutečně velký, a to ačkoliv mu nebyl dobrým učitelem. Nutil ho sahat hluboko za jeho schopnosti a nejednou ho tím navedl blízko k temné straně. Ponižoval ho, zoceloval a nakonec dovedl na scestí. Už se viděl, jak spolu vládnou nějaké méně potřebné části galaxie a jak tam zavádí pořádek, ale když to Ruukimu při návštěvě rodné planety v roce 27 BBY nabídl, se zlou se potázal. Ruuki totiž zůstal pevně na straně Republiky, vytáhl na mistra světelný meč a v následném extrémně náročném souboji mu usekl nohy. Thomas sletěl několik pater a zdánlivě zahynul, ale ve skutečnosti se poddal temné straně, přežil, doplazil se bahnem do bezpečí a už v tu chvíli střádal strašlivou pomstu.1
Několik měsíců se skrýval u chemičky na rodné planetě, pomalu ovlivňoval její zaměstnance a připravoval se, jak začne pomocí levných drog rozsévat chaos, když se mu do cesty připletl Jon Ros Pajetta, místní klučina citlivý k Síle. Thomas v něm viděl potenciál, začal ho učit a pomohl mu i s konstrukcí jeho vlastního světelného meče, nicméně než společně dokázali rozpoutat peklo, postavil si Jon hlavu, plán mírně upravil a mistra roku 24 BBY ve spánku zabil.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License