Targatug Červený

„Wrraaaarrrghhhr!“
- Targatug na začátku zápasu řve na soupeře

Targatug Červený byl gladiátor z Gigoru, otec tří dětí. V boji používal dvě mačety a na srst si maloval rudé obrazce syntetickou krví, což mu vyneslo přiléhavé přízvisko.

Historie

Narodil se roku 33 BBY na domovské planetě své rasy, v mládí papal hodně polévky a rostl do síly, takže když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, vytřískávat duši z ostatních pro něj byla jasná volba. Dal se na zápasy a stal se šampionem střední váhy, což na Gigoru nebylo nic snadného.
Domácí ring mu však později přestal stačit, chtěl prorazit i ve větším světě a v roce 8 BBY se odstěhoval na Nar Shaddaa. Ačkoliv byl nejdřív jako zápasník odmítnut, protože ho majitel první oslovené arény považoval za primitivního sněžného muže,1 nakonec se mu poštěstilo a on si rychle vybudoval solidní pověst. Aby byl co nejděsivější, začal si na chlupy malovat rudé obrazce a v zájmu demoralizace nepřátel tvrdil, že na to využívá menstruační krev své dcery.2
Brzy se stal jedním z gladiátorů Hutta Grakkuse, pro jehož organizaci pracoval i mimo zápasy, bohatým chlupáčem a otcem tří dětí.
5. 8. 0 ABY se utkal v zápase s legendární Furriosou. Sice prohrál, ale vůbec mu to nevadilo, protože si mohl zabojovat s touhle herdek babou. Trochu víc mu vadilo, že se mezi plebsem začaly šířit zvěsti o jeho nepřílišné chrabrosti a někteří ho dokonce překřtili na Targatuga Hnědého.3
Pomluvy však začaly rychle odeznívat, takže se hodil do pohody a historky o zápase s Furriosou měl v plánu vyprávět i svým vnoučatům.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License