Tango-12

Tango-12 byl jeden z průzkumných týmů Velké armády Republiky. Tvořilo ho dvanáct klonů včetně pilota, střelce a velitele a jejich raketoplán byl vybaven lékařským droidem později známým jako IM-62. Sloužili jako výsadkáři pod velením kapitána Vairana na křižníku Agler.

Historie

Všichni jeho členové pocházeli z klonovacích válců na Kaminu, které opustili v roce 30 BBY. Po dokončení výcviku v posledním roce války klonů byli přiděleni k výsadkovým silám nového křižníku Agler, a to jako průzkumný oddíl.
Ačkoliv se celá flotila pod velením generála Denyzze věnovala především ochraně vesmírných obchodních cest, i výsadkáři se párkrát dostali do ostré akce, když bylo potřeba nalodit se na nepřátelská plavidla. Nebylo jich ale moc a většinu času strávili hlavně tréninkem s ostatními klony v posádce, pročež se sblížili například s Čmuchalem, Terčem a dalšími. Nasazeni byli také při pozemní operaci na Kampperelanu.
V posledních hodinách války se tým účastnil operace na Kashyyyku a měl za úkol rekognoskaci okolí Rwookrrorro. Krátce po vyhlášení rozkazu 66 dostal rozkaz vrátit se na Agler, ale jeho raketoplán havaroval a zřítil se nedaleko jezera Varf. Pilot zemřel na následky nárazu, všichni ostatní byli krátce po dokončení oprav zabiti při nájezdu duhových rytířů, kteří potřebovali jejich raketoplán k návratu domů.
Tým byl pak na přání komandéra Typo oficiálně převelen na Šerifa a měl se vrátit tam, ale reálně šlo o machinaci mistra Habili a následné vyšetřování jejich zmizení došlo k závěru, že je během návratu napadl terentatek a všechny zabil.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License