Tallamitta

[„Nesu špatné zprávy z Kachirha, klonová armáda se tam otočila proti Jediům a začala střílet i do našich, tak…“]
[„GÓÓÓÓL!“]
- Champbacca se snaží varovat chenachochanské a Tallamittu to děsně zajímá

Tallamitta byl uhlově černý Wookiee z Kashyyyku, horník prostého původu. Patřil mezi skalní fanoušky FC Fárač a jeho obličej často zdobily válečné barvy tohoto klubu, miloval plechovkové pivo a nesnášel Zhamberráky.

Historie

Narodil se roku 101 BBY v Chenachochanu a prakticky celý život byl horníkem a fanouškem Fárače. Jen jednou pocítil nutkání opustit rodnou hroudu, aby pomohl v koloniální válce o Alaris Prime, ale než se sbalil a sehnal odvoz, bylo po všem.
V roce 19 BBY, krátce po rozkazu 66, zastupoval chenachochanského náčelníka Pertrra, který se účastnil krizové porady, a v jeho nepřítomnosti koukal u doktora na zápas Fárače s FC Hromosvodi Zhamberrk. Tam mu Yharrek dovedl pocestného, který chtěl vesnici varovat před zradou klonů, ale Tallamitta mu věnoval jen minimum pozornosti. Když se ukázalo, že je to možná zhamberrský špeh, hnal ho sviňským krokem a pak se vrátil k pivu a sledování hry. O pár hodin později byla vesnice kvůli Pellebaccovu držkování srovnána se zemí a on nestačil ani zahlásit faul, natož utéct.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License