Taco Donos

„Úplně mě na tom čerstvém vzduchu políbila múza.“
- Taco Donos před vypuštěním salvy blesků na Champbaccu

Taco Donos byl temný Jedi. Vypadal jako veskrze průměrný samec lidské rasy, měl dlouhý plnovous a ač nebyl vyloženě sadista, metání blesků na živé cíle si užíval až do chvíle, kdy se mu to strašlivě nevyplatilo.1

Historie

Narodil se v roce 58 BBY na Vortulo VII a již v raném věku v něm byla objevena citlivost na Sílu. Vychoval ho tedy Řád Jediů na Coruscantu, navštívil Ilum, kde si našel krystal do světelného meče, a později pod dohledem mistra cestoval po galaxii. Ač nebyl moc dobrý šermíř, kompenzoval to hlubokými znalostmi Síly a nadáním na diplomacii, nicméně už v době před splněním rytířských zkoušek začal pochybovat o smyslu Republiky a váhal, jestli by nebylo lepší zavést osvícenou diktaturu. Jako rytíř tedy trávil většinu času mimo Jádro a nezřídka se při řešení problémů uchýlil k ukázce síly.
V roce 27 BBY se během návštěvy Chrámu seznámil se Sionou a pro její názory se jí ujal jako své padawan, ač nikdy ambice učit neměl. Výcvik zpočátku probíhal relativně standardně, jenom dál od Coruscantu, ale začátkem roku 24 BBY přerostlo jejich pouto studentky a učitele v lásku a oni ze strachu, že budou Řádem perzekuováni, odešli do exilu do Středního pásu. Živili se zpočátku jako soukromá ochranka, která chránila nákladní lodě před piráty, později ale přešli na výdělečnější stranu barikády a naopak se s jednou zločineckou bandou účastnili přepadávání a okrádání nákladních lodí. Nežili si špatně, ale chtěli pořád víc, temná strana jim pomalu zatemnila úsudek a oni se nakonec po nepříliš vydařené akci svých bývalých společníků násilně zbavili, aby nemuseli podíl dělit mezi tolik krků.
Při jednom z přepadů v prvním roce války je zachytila skrytá bezpečnostní kamera a po jejich stopě byli vyslání mistři Woallc Con-Denyzz a Champbacca s učednicemi, nicméně tento lov pro ně neskončil úspěšně a Taco ani Siona nebyli nikdy dopadeni. Našel je až Darth Sidious, který jim slíbil nějaké ty výhody výměnou za poslušnost a od té doby je posílal plnit svou vůli. Ke konci války uměl Taco pár šikovných věcí se Silou navíc a Siona byla čerstvě těhotná.
V posledních dnech války klonů byli posláni na Kashyyyk, kde se zrovna vyskytovalo dost Jediů, které chtěl jejich mistr nenápadně odstranit, ale než se zapojili do bitvy o Kachirho, vypukl rozkaz 66 a jejich pokyny se změnily. Měli se ujistit, že je mistr Yoda po smrti, a protože jeho tělo nedokázali najít, vydali se ho hledat v planetárním lese. Místo něj ale našli uzel Síly ve staré akademii u Ittummi a byli tam konfrontováni mistrem Champbaccou. Taco chtěl souboj ukončit salvou blesků, ovšem Champbacca je přesměroval do Siony, kterou to zabilo, a Taco se poddal temné straně. Wookiee ho po zdlouhavém souboji vyřídil, ale vzhledem k nedávným událostem ho nemohl předat Republice a raději tedy navrhl, ať odejde někam do ústraní a založil k Síle citlivou rodinu. Tím však Tacovi připomněl zabitou Sionu a jejich potomka, ten sebral poslední síly a sáhl po jejím meči, načež tím chlupáčovým přišel o ruku a zřítil se do Země stínů pod chrámem.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License