Taco Donos

„Úplně mě na tom čerstvém vzduchu políbila múza.“
- Taco Donos na Champbaccu

Taco Donos byl temný Jedi. Vypadal jako veskrze průměrný samec lidské rasy, měl dlouhý plnovous a ač nebyl vyloženě sadista, metání blesků na živé cíle si užíval až do chvíle, kdy se mu to strašlivě nevyplatilo.1

Historie

Vychoval ho Řád Jediů na Coruscantu, ale dva roky před začátkem války klonů se zamiloval do své učednice Siony a oba ze strachu uprchli. Živili se přepadáváním nákladních lodí v sektoru Chommell, nejdřív jako součást neznámé organizované skupiny, později na vlastní pěst. Při jednom takovém přepadu je zachytila skrytá bezpečnostní kamera a po jejich stopě byli vyslání mistři Woallc Con-Denyzz a Champbacca s učednicemi, nicméně tento lov pro ně neskončil úspěšně a Taco ani Siona nebyli nikdy dopadeni. Našel je až Darth Sidious, který jim slíbil nějaké ty výhody výměnou za poslušnost a od té doby je posílal plnit svou vůli. Ke konci války uměl Taco pár šikovných věcí se Silou navíc a Siona byla čerstvě těhotná.
Krátce po vydání rozkazu 66 byl Taco pověřen nalezením a likvidací mistra Yody na Kashyyyku, ale místo něj našel nexus Síly ve staré akademii u Ittummi a byl tam i se svou družkou zabit mistrem Champbaccou.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License