Syn Baa Dee

„Prcat.“
- mistr Syn Baa Dee odpovídá na dotaz, co by měli Jediové dělat, aby zastavili úpadek Řádu

Syn Baa Dee byl k Síle citlivý Lurmen z Mygeeta, mistr Jedi a instruktor bitevní meditace. Měřil jen něco málo přes metr, ale přesto ho bylo všude plno, a i když byl pacifista a svým zeleným světelným mečem nikdy nikoho nezabil, neměl problém někoho sprostě seřvat nebo rozdrtit vojenskou základnu kanonádou z oběžné dráhy, pokud to bylo potřeba. Jeho moudrost i schopnosti v Síle byly vyhlášené, ale vůbec neuměl používat telekinezi a navíc zastával kontroverzní názor, že by se Jediové měli množit, díky čemuž se nikdy nestal členem nejvyšší rady. Rád poslouchal hudbu nejrůznějších žánrů, ale sám na žádný nástroj nehrál.

Historie

Narodil se v roce 120 BBY na domovské planetě své rasy, jako otrok v lomu na krystaly. Díky tomu se vyhnul povinným krevním testům na midichloriany a jeho citlivost k Síle by byla zůstala bez povšimnutí, nicméně ještě jako batole byl i s rodinou naložen na transportér a putoval na Muunilinst, kde se měli všichni stát sluhy jednoho z vysoce postavených členů Bankovního klanu. Tam na něj náhodou narazil potulný rytíř Jedi, od jeho pána ho za symbolickou cenu odkoupil a vzal ho na Coruscant, kde měl být jeho talent náležitě doceněn.
Syn byl zařazen do stejného klanu jako Tycho a v roce 113 BBY společně navštívili Ilum, kde si Syn hned za vstupem do jeskyní našel krystal do svého světelného meče. Záhy ale ukázal, že jeho silnou stránkou bude hlavně podpůrné využití Síly a společně s Tychem vyhráli nejeden chrámový turnaj, neboť byli spolu s nadaným šermířem nepřekonatelní. Syn se pak stal padawanem T'ra Saa a pod jejím dohledem rozvíjel své nadání na užívání bitevní meditace a podobných technik. Značnou část výcviku tak strávili na lodích či po boku vojáků, kde si Syn osvojil některé méně noblesní zvyky, nicméně vždy to považoval za svou přednost. Ačkoliv se nikdy nenaučil hýbat věcmi pomocí myšlenek, rytířské zkoušky nakonec splnil a ještě v témže roce se ujal své vlastní učednice, Fee Bee F'Fay.
Té předal vše, co mohl, rovněž spolu strávili hodně času na lodích a probudil v ní také zájem o hudbu. Společně navázali několik prvních kontaktů mezi průzkumníky a novými kulturami v nezmapovaných částech vesmíru a to, že moc nebojovali, jim ani jednomu nijak zásadně nevadilo. V roce 76 BBY ji dovedl k rytířským zkouškám a jejich cesty se rozešly, nicméně i nadále zůstal věrným fanouškem její hudební tvorby.
Dalšího učedníka již nepřijal, místo toho se věnoval instruktáži všech, co měli nadání na užití bitevní meditace, a svou schopnost využil ve prospěch republiky hned v několika drobných konfliktech, které mu nakonec vynesly titul mistra. Od roku 66 BBY byl na seznamu kandidátů na křeslo v nejvyšší radě a jedním z jeho studentů se stal i Champbacca, který od něj přejal některé názory.
V roce 63 BBY dostal za úkol prověřit Belmanach 17, kam vyrazil se skupinou tří křižníků a byl napaden otrokářskou flotilou. S použitím bitevní meditace zvrátil průběh potyčky ve svůj prospěch, otrokáře rozeštval a donutil k ústupu, ale cestou zpátky do civilizace udělal jejich navigátor kritickou chybu při výpočtu skoku a celá flotila se roztříštila o Belmanach 4. Syn Baa Dee tak okamžitě zemřel a pohřeb v Chrámu sice měl, ale nebylo co pálit.

d20

Jedi Consular 9 / Jedi Master 3
STR 8 / DEX 15 / CON 10 / INT 14 / WIS 18 / CHA 16
Battle Influence +20, Inspire +20, Diplomacy +15, Telepathy +15, Empathy +12, Friendship +12, Gather Information +10, Heal Another +10, Illusion +10, Knowledge (Jedi lore, tactics) +10, See Force +10, Sense Motive +10, Bluff +8, Hide +8, Intimidate +8
Peacemaker, Compassion, Force Mind, Battle Meditation, Knight Mind, Consular's Guidance, Skill Emphasis (Battle Influence), Battle Sense, Master Mind
2x Force Secret (Improved Inspire)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License