světelný meč Joyi Brannigan

„KLAP-KHHHHZT!“
- světelný meč Joyi Brannigan

Světelný meč Joyi Brannigan byla zbraň učednice Temného mstitele, kterou si tato vyrobila někdy kolem roku 40 BBY pod dohledem svého mistra na Bespinu. Krystalem v jeho jádru byl jednatřicetikarátový syntetický rubín, který Joyce dostala v podobě prstenu od krále Ugnaughtů poté, co s mistrem zachránili Ugnorgrad,1 a rudou čepel tak vyzařoval už od samého začátku, aniž by jeho majitelka propadla temné straně. V první verzi byl váleček polepený korálky a spoustou třpytek, ovšem od toho na rady mistra upustila.2
Joyce ho používala relativně málo, protože ho nijak zázračně neovládala, nicméně výcvik v odrážení střel měla slušný. Během svého působení v enklávě na Miu Leptonis IV jej používala častěji, ale opět převážně během tréninků, nikoliv v praxi venku. Vzala si ho nicméně na Kashyyyk, kde se velmi hodil, a ani později se ho nezbavovala.
V roce 17 BBY jím zabila mimo jiné Tondu a Hutta Zorbo a když se pak odebrala do exilu na Ryloth, maskovala ho jako vibrátor.3 Poté, co přišla o krytí a její adoptivní dceru zajala Inkvizice, si zbraň vzala s sebou na Jolly Jedie. Ani pak však neměla potřebu ho použít v ostré akci, po úspěšné záchraně Emily se i s mečem vrátila na Ryloth a tam putoval do nové skrýše.
Na výlety na Ragna III si ho nebrala, protože tam měla Deeka.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License