světelný meč Jorje Hossana

„KLAP-KHHHHZT!“
- světelný meč Jorje Hossana

Světelný meč Jorje Hossana byla zbraň Jorje Hossana, rytíře Jedi v dobách po temných válkách a známého lovce temných zrůd. Vyzařoval žlutou čepel, jeho centrální krystal pocházel z Ruusanu.

Historie

Jorj si vlastní zbraň postavil relativně pozdě, až v roce 3865 BBY, a do té doby používal meče erární nebo dokonce nesvětelné. Byl toho názoru, že vlastní zbraň přece nepotřebuje, protože to jde proti asketickým zásadám Řádu, ovšem už krátce po sžití se s unikátním krystalem musel uznat, že to skutečně smysl má. Předchozí výcvik v boji s chladnými zbraněmi při šermu s tímto mečem zúročil naprosto perfektně a díky souznění s vlastním krystalem se pak tímto mečem oháněl ještě lépe než jakýmkoliv jiným. S úpravou mu nejednou pomáhala i Aywen Aisling, nicméně šlo většinou o ergonomiku, ne o jakékoliv inovativní prvky.
Jorj s ním po splnění rytířských zkoušek cestoval po galaxii a zabil jím nejednu stvůru, co terorizovala nevinné a byla hrozbou světlu.
V roce 3852 BBY ho měl s sebou na Kashyyyku, když vyrážel na domnělého terentateka na jižním kontinentě. Ačkoliv pak po příletu na místo viděl spoustu pavučin a bylo mu jasné, že se jedná o hnízdo wyyyschokka, nezalekl se, šel ho mečem ztrestat a bylo by se mu to jistě povedlo, kdyby v kritickou chvíli neuklouzl po houbě. Jorj pak byl pavoukem rychle přemožen a posloužil mu jako potrava na dalších pár týdnů.
Meč zůstal mezi ostatky, v následujících stoletích zkorodoval natolik, že už ho nešlo zapnout, a o několik tisíc let později ho tam našli Fidorkka, Pája a Shoran.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License