Stormbringer

Stormbringer byl republikový křižník třídy Venator.

Historie

Loď pocházela z první generace venatorů postavených v docích na Allanteenu 6 a účastnila se už výsadku na Geonosis. Během války klonů pak absolvovala množství menších potyček, v nichž byla povětšinou sama nebo jen s malým doprovodem. Přesto nebyla nikdy významněji poškozena.
Od konce války klonů se Stormbringer podílel na blokádě Kashyyyku a jeho jednotky podporovaly otrokáře na povrchu. Právě turbolasery Stormbringeru ukončily bitvu u Krákavé skály a rozbombardovaly náčelníka Snurrka a jeho nejbližší okolí.1
Křižník nadále sloužil imperiální flotile v sektoru Mytaranor a roku 9 BBY vykonal manévr Base Delta Zero na povstalci osídlené planetě.2 O další dva roky později byl stažen a měl sloužit jako osobní loď inkvizitora Arssadriho, než půjde coby vysloužilé železo do šrotu. Inkvizitor však krátce před převzetím velení zemřel při nepovedeném zásahu na Nar Shaddaa3 a křižník byl o pár týdnů později odepsán.
Skončil na hřbitově lodí na Raxusu Prime, kde z něj Mari-runi vyhrabal spoustu součástek na stavbu kluzáků a dokonce plně funkční vodní čip.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License