Sto opic

Sto opic, psáno též Stö öpic a některými také zvané Polepšovna, bylo unikátní hudební těleso působící na palubě Jolly Jedie. Navzdory názvu v něm nepůsobili jenom Wookiové, dokonce jich ani nebylo přesně sto, a jednalo se o kapelu dynamickou jak složením, tak repertoárem. Podobně jako Ding Dong Dugs tak byli odbornou veřejností považováni za amorfní soubor.1

Historie

Nápad založit kapelu padl už ve chvíli, kdy se hudebníci sehrávali před svatbou Balmorry a Sulacca, ale reálně k tomu došlo až o pár měsíců později, souběžně se zahájením operace Trebuchet. První album nahráli ještě koncem téhož roku,2 ale šlo o vysloveně interní záležitost, která měla sloužit hlavně ke katalogizaci preferovaných žánrů jednotlivých členů.
Složení skupiny se průběžně měnilo, podle toho, jak měl kdo čas či jak byl zrovna na lodi, a málokdy se na dvou zkouškách sešli ti samí členové. Když byl na lodi později založen ještě folklórní soubor Venatoranka, docházelo mezi tělesy k oboustranně vítanému přecházení členů a vzájemné výpomoci.
Stejně jako FC Hromfárač, i Sto opic později získalo štědrého sponzora a čekala ho zářná budoucnost.

Členové

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License