Šošóni na zteč

Šošoni na zteč: 28. 3. 0 ABY
Kdo se zúčastnil: Fidorkka, Champbacca, Chlouppek, Kanrryuh a jeho banda, Kody-Kann Tonewy, Rou D‘Rixx, Simbacca
Místo určení: Střední pás, sektor Mytaranor, soustava Kashyyyk, Kashyyyk

Stručný děj

Začalo to v mlhovině Tyyyn, kam skupinu z Nar Shaddaa dovezl Moz'Gojo na palubě Opilé ovečky a kde Kanry všechny seznámil se situací. Z Alaris Prime odlétaly čtyři transportéry chlupáčů, kteří měli být vyloženi v Táboře 52, očipováni a následně odesláni neznámo kam. Nedaleko tábora stála odbojem vybudovaná anténa, s jejíž pomocí bylo možné rušit inhibiční čipy, které měli všichni chlupáči v táboře voperované. Následně měl být proveden útok, jehož cílem bylo je všechny osvobodit. Bylo ale třeba získat kódy k inhibičním čipům, které se nacházely na křižníku Götterdämmerung nad planetou.
Rozhodlo se, že Kody získá kódy a pošle je dolů Chlouppkovi, Champbaccovi a Simbaccovi, kteří zajistí, aby se dostaly k anténě. Kanry s odbojem se měl postarat o diverzi a samotný boj s imperiály a otrokáři na zemi.

Detaily

28. 3. 0 ABY

05:21 Kody s Rodym ve vykuchaném R5-D4 nasedli na lambdu a vyrazili ke křižníku. Chlupáči nastoupili do ukořistěného trandoshanského člunu a bez povšimnutí proletěli blokádou.
06:39 Kody žádal loď a povolení k přistání, které obdržel.
06:51 Chlupáči přistáli v lese nedaleko chmelové plantáže. Pěšky se vydali k ní.
06:53 Kody dorazil na můstek křižníku a zjistil, že mu velí Frau Engels, s níž se dříve potkal na plese imperiální smetánky a nějakou chvíli s ní… pobyl. Ta měla po boku ochránkyni, Fidorkku. Kody byl zaskočen jen okamžik. Dopřál si s Frau trochu soukromí. Chlupáči vyšli z lesa, chytli se prvního nářadí, co kolem leželo, a začali okopávat chmel.
06:54 Kody byl hotov a šel s Rodym po boku k datacentru, kde byly uloženy potřebné kódy. Frau za ním poslala Fidorkku, aby ho pohlídala, ale Kody se vymluvil, že jde na záchod, a ona ho na moment spustila z očí.
06:56 Jeden ze strážních droidů si všiml, že Chlouppek s Champbaccou jsou nějací divní, a zavolal na ně imperiály, kteří je naložili a brali do tábora. Simbacca po chvilce zkusmého hledání příbuzných zmizel v lese, aniž by mu kdokoliv věnoval zvýšenou pozornost.
06:58 Champbacca s Chlouppkem posekali imperiály v transportéru motykami. Vozidlo narazilo a rozezněl se alarm. Sestřelili jedno hlídkující TIE a pak zmizeli v porostu chmele a naskočili na AT-ACT, které tiše zrekvírovali.
06:59 Simbacca nasedl do trandoshanské šlupky a letěl zkontrolovat rodnou ves.
07:00 Kody se dostal přes dvoje bezpečností dveře a kontroly, ale Fidorkka ho zmerčila a vědoma si toho, že dělá něco nekalého, se po něm rozběhla.
07:01 Fidorkka proběhla dveřmi a chytla Kodyho pod krkem. Ten se ji pokusil omráčit svou rukou, ale jen ji to nasralo.
07:02 Z R5 vyletěl světelný meč, odrazil se od stropu a spadl metr od Fidorkky a Kodyho. Kody si jej přitáhl Silou a přiložil ho Wookijce k břichu. Přesvědčil ji, aby ho pustila a spojila se s ním.
07:03 Kody pomohl Rodymu z droida a strčil ho do větrací šachty, aby se proplazil do datacentra a stáhl kódy.
07:04 Do místnosti naběhli vojáci a obklíčili Kodyho. Ten Silou zmáčkl spoušť na zbrani jednoho z nich a sehrál divadlo, že byl zasažen a zraněn. Střelec si pod náporem výčitek vystřelil mozek z hlavy. Do věci se vložili dva deathtroopeři, kteří hysterického Kodyho rovnou omráčili a vydali se s ním na můstek.
07:05 Simbacca zjistil, že doma nikdo není, a půjčil si od imperiálního pilota na pauze jeho TIE Defendera.
07:07 Rodymu se podařilo stáhnout kódy i se dostat zpět do šachty. Z ní mu pomohla Fidorkka a společně šli za Kodym.
07:10 Imperiálům došlo, že se zrekvírovaným AT-ACT není něco v pořádku, a poslali po něm dvě bárky plné Trandoshanů a taky nějaké stíhačky TIE.
07:11 Do stíhaček se pustil Simbacca a sestřílel je jak holuby. Chambacca s Chlouppkem se schovali v nákladovém prostoru v hromadě chmele. Kashyyycký odboj včetně několika jezdců na bizonomutech napadl tábor z boku, Kanry vedl zteč z Juráška.
07:13 Chlupáči na AT-ACT likvidovali Trandoshany stáhnutím do hromady chmele a děsivým řevem, takže přeživší ještěráci utekli ve víře, že jde o Morrrgotha. Vedení deaktivovalo TIE Defender, kterému odpadla křídla a on se zřítil doprostřed tábora.
07:14 Kashyyycký odboj mydlil imperiály z boku, Karrazin se Sowflejkem se předháněli, kdo toho sejme víc, Shoran byl raněn. Simbacca vyburcoval vzpouru několika málo neočipovaných chlupáčů, kteří se pustili do dozorců a rekvírování transportérů.
07:18 Na Götterdämmerungu zjistili, že jeden z chlupáčů zodpovědných za zmatek je Chlouppek, rodák z Tyrvrarru. Kody se probral na můstku a chvíli hrál na Frau blbce, ale ta ho prokoukla a on tak plánoval, jak svým mečem prosekne průzor a nechá všechny zmetky vysát ven. Telepaticky se spojil se svým synem a Fidorkkou, aby je na tento plán připravil.
07:21 Roudýmu se nepodařilo meč vystřelit, plán selhal, Kody místo toho vyvolal vlnu Síly a srazil vojáky k zemi, kde se do nich pustila Furriosa. Frau Engels se vydala na taktický ústup a nařídila restart hlavního počítače, aby vetřelci na můstku nemohli loď ovládnout.
07:20 Chlupáči dorazili s AT-ACT k anténě a podařilo se jim na ni napojit jeho generátor, aby fungovala.
07:24 Kody obsadil velitelský terminál na můstku, ale protože funkční byla jenom lodní komunikace, muselo mu stačit poslat kódy kamarádům dole.
07:26 Frau nabídla přes interkom Kodymu a ostatním bezpečný odchod. Přijali.
07:35 Kody, Fidorkka i Rody seděli v únikovém modulu, který vystřelil z křižníku a mířil k povrchu planety.
07:36 Frau se vrátila na můstek a během obnovování kontroly nad lodí přikázala vystřelit na Tyrvrarr. Salva srovnala město se zemí a poškodila i kmen, ve kterém bylo jezero Varf, jež se obratem vylilo. Vlna tsunami se řítila směrem k Táboru 52.
07:39 Šošoni se začali stahovat do lesa. Poslední chlupáči naskákali do transportů, ale kvůli stále aktivním magnetickým zámkům nemohli vzlétnout. Churr zavřel Simbaccu, jeho matku a svou ženu v transportu a sám se pustil do odkotvování.
07:40 Churr urval poslední magnetický zámek a společně s celým táborem jej smetla vlna. Kody s modulem dopadl v kráteru po Chenachochanu, deaktivovali čipy místních a věnovali jim přenosnou rušičku, aby jim svoboda chvíli vydržela.
07:42 Transportéry opustily povrch planety, ale Götterdämmerung zapnul generátor gravitační studny a ony nemohly uniknout do hyperprostoru. Začala vesmírná bitva, v níž se imperiálové snažili rychle nahodit všechny systémy a udržet lodě na oběžné dráze, nicméně posádky transportérů se stejně pokoušely zdrhnout alespoň na podsvětelných motorech, dokud nebyl křižník plně akceschopný.
07:43 Champbacca s Chlouppkem letěli na motorkách do Karrambaculleku, kde měli podle Simbaccových informací najít v Churrově domě cestu do jeho skladiště Nubianů, trebuchetů, pyrogelových hlavic a dalších cetek.
07:50 Imperiálové získali plnou kontrolu nad můstkem Götterdämmerungu, gravitační studny se rozjely na plný výkon, ale počítač ještě nedokončil restartovací cyklus a nebyly funkční vlečné paprsky ani většina zbraňových systémů. Hangár opustily stíhačky, jejichž cílem bylo poškodit transportérům motory. Pan Daak se nechal slyšet, že to je pěkná pruda.
07:59 Fidorkka, Kody a Rody vešli do Rraholce.
08:30 Motorkáři dorazili do Karrambaculleku. Champbacca přehodil pilota TIE Defenderu bez TIE Defenderu přes okraj, v tchánově domě našel volební speciál a následně také tajné schodiště.
08:31 Kodyho skupinku načapali místní loupežníci a odváděli je do hlavního tábora.
08:38 Kody, Fidorkka a Roudý byli dovedeni do hlavního tábora loupežníků. Rrumcajs vymyslel, že o osudu nezvaných hostů rozhodne výsledek souboje mezi Roudým a Cypískem. Volební speciál byl vypit, Chlouppek s Champbaccou našli v Churrově skládku Jungle Jet i s trebuchetem a pyrogelovými hlavicemi. Naložili to a vyrazili na Kodyho souřadnice.
08:39 Roudý dostal strašně na držku.
08:40 Jungle Jet proletěl korunami stromů Rraholce a zastavil na jezerem. Chlouppek sebou promyšleně plácl do vody, čímž odvedl pozornost.
08:41 Fidorkka, Rody, Kody a i Cypísek naskočili do lodi a odletěli. Champbacca provedl expertní ošetření raněného prcka archivní žížalovicí.
08:42 Řízení se ujal Chlouppek, Jungle Jet proletěl smrtícím rojem výstřelů a dostal se těsně nad Götterdämmerung, Fidorkka v nákladovém prostoru odjistila hlavice.
08:43 Kody s Champbaccou spolu z nákladového prostoru vyhodili pyrogelové hlavice a pomocí Síly je nasměrovali na generátory gravitačních studen.
08:44 Po dopadu hlavic na křižník nastala exploze, která vyřadila z provozu nejen generátory, ale i celý křižník. Transportéry s chlupáči unikly do hyperprostoru.

Následky

Tábor 52 byl zničen, spousta tamních otroků zachráněna a pokles v produkci kvalitního chmele měl značný negativní dopad na morálku imperiálních důstojníků, kteří si stihli oblíbit pivo z něj vařené.
Chlouppek se potkal s láskou svého života, Champbacca si po devětadvaceti letech vrznul. Umřel Churr, Simbacca se tak stal nejen mesiášem, ale i náčelníkem Karrambaculleku ve vyhnanství a na Jolly Jedie ho následovaly tři stovky Wookiů včetně matky jeho budoucích dětí.
Jednou ze zachráněných byla i Harrysha, z čehož by měl Wyrrgy děsnou radost, kdyby nebyl posedlý.
Götterdämmerung byl přesunut do suchého doku, kde strávil několik měsíců.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License