Snurrkův palcát

Snurrkův palcát (ve starších zdrojích též Snurrkova bulava) byla úderná ruční zbraň tyrvrarrského náčelníka Snurrka. Jednalo se o masivní zbraň z poctivé chenachochanské rudy, kterou měli příslušníci slabších ras problém unést i oběma rukama, ne že by jim to snad náčelník někdy dovolil zkusit. Kromě původního účelu měl palcát i svou symbolickou hodnotu a Snurrk ho používal nejen při boji a vyjednávání za Rumorodce, ale i při nejrůznějších obřadech.

Historie

Ukovali ho v roce 420 BBY přední kováři své doby, manželé Kellebrambora a Kromwell, a to na objednávku tyrvrarrského náčelníka, který ho věnoval svému synovi společně s městským trůnem.
Snurrk se se zbraní rychle sžil, máchal s ní při každé vhodnější příležitosti a nemohl si na ni stěžovat. Za jedinou mírnou slabinu považoval to, že se mu s ní trochu hůř plave, ale na to si rychle zvykl. V roce 374 BBY měl palcát u sebe, když na začátku zubatých válek podnikl výpad na Trandoshu, a při dobývání Zsr'lra jím rozbil mnoho ještěřích lebek.
Zbraň třímal i během bitvy o Kachirho, kde s ní Harrazimovi víceméně omylem vyrazil pár zubů a následně s ní sešrotoval nejednoho droida. Posledního nasazení v jeho ruce se zbraň dočkala v bitvě u Krákavé skály, kde náčelník padl. Palcát pak kanonádu ze Stormbringeru sice přežil, ale ztratil se a pomalu začal zarůstat vegetací.
V následujících letech se stal předmětem mnoha legend, podle nichž mělo být jeho opětovné nalezení předzvěstí brzkého příchodu lepších časů.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License