Snowflejk

[„Ubalim.“]
- Snowflejk, kdykoliv byla příležitost

Snowflejk byl bílý Wookiee z Kashyyyku, Chlouppkův kamarád z dětství a později člen kashyyyckého odboje.


Jméno: Jakkubarr, Snowflejk
Rasa: Wookiee
Datum narození: 23. 3. 107 BBY
Planeta narození: Kashyyyk
Barva očí: modrá

Vzhled

Jakkubarr měl černou pokožku a sněhově bílou srst, čímž si vysloužil i svou přezdívku Snowflejk. Byl průměrně vysoký, pohledný a dobře se oblékal. Nenosil žádné ozdobné tretky.

Povaha

Byl to pohodový chlupáč, co se rád sebevzdělával a smál. Dokázal se nechat hecnout do spousty pitomin a čas od času to přehnal s alkoholem. Líbily se mu starší, zkušenější ženy, se kterými udržoval nezávazné intimní vztahy, a neměl rád homosexuály.

Rodina

Jeho otec patřil do Akullovy linie rodu Nanwook, matkou byla bohatá dcera obchodníka z rodu Cherwooků. Nepostrádali tak urozený původ ani finanční prostředky. Sám se vzhledem k barvě srsti řadil k Nanwookům, ale jen v kruhu rodiny, venku byl na původ povznesen.
Měl mladšího bratra Krryshrraka.

Dovednosti

Z problémů se uměl spíš vykecat než vymlátit. Měl nesporné charisma a sebevědomí, které mu pomáhalo jednat s cizími lidmi. Jeho vášní bylo pěstitelství. Dokázal vypěstovat prvotřídní marihuanu, kterou skupovali druidi a šamani široko daleko. Hulil jako profík a nejraději k tomu používal čarovný bong z opičí lebky.

Životopis

Před rozkazem 66

Jakkubarr se narodil 23. 3. 107 BBY v Tyrvrarru a měl zazobané rodiče, kteří ho podporovali v rozletu. Již brzy se jeho život střetl s tím Demonnbaccovým, Salltrynovým a ostatních z rodu Malrys. Chodil s nimi do školky i školy a mimo okruh rodiny byli nejlepšími přáteli.
Obrečel Demonbaccovu zdánlivou smrt a i jeho triumfální návrat. Dvořil se jeho sestře Rradcaře a o to bylo horší, když roku 89 BBY Demonbacca zabil pod vlivem květu airuruba své rodiče a sestře z toho přeskočilo. Cítil vztek, lítost a smutek a vlastně pro něj tehdy jeho kamarád s černým pruhem přes oko umřel.
Když byl dostatečně velký, našel místo v cestovce, která zajišťovala turistické cesty na Kashyyyk ze všech koutů galaxie, a ve skleníku pěstoval kopec trávy.
Roku 71 BBY se Chlouppek vrátil na Kashyyyk a Snowflejk byl mezi prvními, který chtěl, aby ho vesnice přijala zas mezi sebe. Byl ale v menšině a vyhodili ho za to z práce. Naplno se začal věnovat pěstitelství konopí.
V roce 68 BBY byla jeho zahrada zničena při nájezdu trandoshanských otrokářů. Byl raněn, když se otrokářům bránil s ryykem v ruce, a nakonec ho zachránili Chlouppek se Salltrynem.
Roku 57 BBY byl na svatbě Chlouppka a Luccyzbann, v roce 29 BBY pak na jejím pohřbu.
Roku 28 BBY se jeho rodičům narodil syn Krryshrrak. Jak rostl, vzniklo mezi nimi silné bratrské pouto.
Souběžně s bitvou o Kachirho byl stejně jako jeho rodina lapen zygerrianskými otrokáři. On byl oddělen od rodiny a strčen do jediného kontejneru s otroky, se kterým se otrokářům podařilo odletět.

Občanská válka

Roku 16 BBY ho vystopovala a osvobodila Lauwlyamurry a nabídla mu, aby se přidal ke Kashyyyckému odboji pod vedením Šošonského krále. Tehdy odmítl, raději se držel dál od imperiálních světů a protloukal se životem.
V roce 10 BBY byl uloven Syndikátem a násilně převezen na Kessel, kde musel těžit koaxium a koření.
Roku 8 BBY se v dolech objevil sám Šošonské král, Kanry. Byl rád, že vidí krajana, a hned se jim společně v dolech lépe přežívalo. Skamarádil se s kuchtíkem Asyrkem a Givinem Scarym, který otročil jako servisák koaxiových rafinérií.
O rok později se v dolech objevil Chlouppek se svým kamarádem, Barabelem Regidem. Celá jejich parta dala hlavy dohromady a naplánovali útěk, který byl úspěšný. Kanry se od nich odtrhnul, oni pokračovali společně. Hned se ale zadlužili kriminální lady Sifale a svůj dluh si u ní začali odpracovávat. Protože byl Ještěrka pašák, prožil jeden den v imperiálním vězení na Sur'lorgu III, kde ho oholili dohola a kde se zjistilo, že je pod chlupy černý.
Roku 6 BBY pro Sifalu odkroutil poslední prácičku a poté se i s partou vydal na Nar Shaddaa, kde v hospodě Modrý Mandalor několik dní odpočívali a užívali si svobodu. Chlouppek se ale musel odtrhnout a zbytek přemýšlel, že se taky rozletí vlastní cestou. Impuls k společnému setrvání jim dala až Kaily, Chlouppkova svěřenka, která si přála letět poznávat galaxii.
Souhlasili a také spolu odletěli. Při jedné výpravě Asyrk našel svůj vlastní krystal kyber a v prosinci téhož roku narazili v hrobce na Nerakoy na sithský holocron. Asyrk vyhecoval Kaily, aby jej otevřela, ale to se jim vymstilo. Po aktivaci holocronu ji posedl duch Darth Kerewara a Snowflejka to málem stálo život. Dlouho zůstal v nemocnici se Scarym a srůstal. Když byl už zdravý, přidal se ke Kashyyyckému odboji. Dozvěděl se, že jeho rodiče i bratr byli tou dobou vězněni na Alaris Prime, a doufal, že bude mít šanci je osvobodit.
V roce 5 BBY se mu ozval Chlouppek a dali si sraz v Modrém Mandaloru. Odmítl však nabídku prozkoumávat tajuplnou planetu a po jejich setkání se vrátil zpět na základnu odboje v mlhovině Tyyyn. Asyrkovi dal na rozloučenou svůj ryyk, následující rok bojoval proti Impériu i otrokářům a dost ho to zocelilo.
Dne 28. 3. 0 ABY byl jedním z jezdců při osvobozování Tábora 52. Následnou vlnu po rozstřelení Varfu přežil a o čtyři dny později se na základně v mlhovině Tyyn po letech opět setkal s Chlouppkem a hlavně s otcem, matkou i Krryshrrakem. S kamarádem zakalili, zahulili, povyprávěli si, co se za tu dobu událo, a slíbili si, že spolu zas něco někdy podniknou. S rodinou si pobrečeli a byli štěstím bez sebe, ale s radováním to nepřeháněli, protože věděli, že většina rodin na pevnosti Boyarr podobné štěstí neměla.

Potenciália

Po válce si otevře pěstírnu a bude propagovat legalizaci.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License