Smrt číhá v temnotě

Smrt číhá v temnotě: 11.-31. 12. 7 BBY
Kdo se zúčastnil: Deek, Kody-Kann Tonewy, Pacclo Piccazso, Voh-Jin Sanseator Misto, Wyrrgy
Místo určení: Vnější okraj, sektor Trilon, soustava Tarla’mito, měsíc Bor-latos II

Úvod do děje

Skupina strávila několik měsíců ve Svatém Un-Atlu. Deek se mezitím staral o Tetragon, zasvětil do jeho chodu Hnntarra a Adrega a Wyrrgy podstoupil několik dalších operací, při kterých se mu snažili dát dohromady plíce. Kodymu vypadaly z hlavy všechny vlasy, krom pár fleků, a raději si oholil celou hlavu.
Pacclo monitoroval situaci v Impériu a Voh-Jin se kvůli přísnému režimu v nemocnici dost nudil, a tak bloumal komplexem a těšil se, až je propustí. Od několika pacientů slýchával šeptem vyprávěné báchorky, že v nemocnici po nocích chodí smrt a ty, které vezme, již nikdo nikdy nespatří. Anaby se stále ještě neprobrala z kómatu.

Detaily

11. 12. 7 BBY

Voh-Jin se probudil v noci noční můrou, ve které ho Anaby zoufale prosila o pomoc. Nedalo mu to a šel ji zkontrolovat na její pokoj. Když tam však přišel, její lůžko bylo prázdné. Potemnělé chodby byly plné stínů a Síla na něj křičela, že Anaby je ve smrtelném nebezpečí. Pobíhal po nemocnici a hledal svou kamarádku, zburcoval i ostatní, ale po Anaby se slehla zem.
Druhý den, když se po ní ptal vrchní sestry, mu bylo odpovězeno, že dostala uprostřed noci mrtvici a zemřela. Voh-Jin jejím slovům nevěřil a jeho žádost, zda mohl vidět tělo, byla zamítnuta. Dostal nějaké léky na uklidnění a dále se jeho blábolením nikdo nezabýval.
Ostatní truchlili nad ztrátou Anaby a modlili se za klid její duše.

31. 12. 7 BBY

Silvestr, ve Svatém Un-Atlu se tento galaktický svátek slavil tak, jak jen to v nemocničních podmínkách šlo. Kody měl být už za pár dní propuštěn a Wyrrgy už dokázal dýchat bez přístrojů; protože to pro něj ale bylo náročné a bolestivé, používal dýchací masku. Pacclo zajišťoval spojení s Deekem a Voh-Jin byl stále sžírán pro něj nevyjasněným úmrtím Anaby.
Od její smrti ho každý den pronásledovaly ty samé noční můry, jež teprve po pár dnech ustaly. Celou to dobu potají prověřoval nemocniční báchorky a po nocích se plížil chodbami připraven objasnit jejich záhadu. Celou dobu bez výsledku, až do této noci.
23:15 Všichni slavili nadcházející začátek nového roku, Voh-Jin procházel chodbami nemocnice, když náhle zaslechl tichý výkřik utnutý v zárodku. Šel z pediatrie, kam okamžitě vpadl, a byl rád, že v nemocničním županu už přes měsíc nosí svůj světelný meč. Uvnitř pokoje bylo prázdno, ale od ještě teplé postele vedla mokrá cestička od odtržených kapaček.
23:27 Voh-Jin následoval stopy až k jedné ze zdí, kde stopa končila. Proklepáním zdi odhalil tajné dveře. Nebyl čas o tom povědět ostatním. Z kapsy vytáhl meč a Silou otevřel dveře. Uvnitř byl nemocniční výtah směřující hluboko pod zem. Výtah zrovna jel dolů. Mečem si vytvořil otvor do výtahové šachty a neohroženě se vrhl po servisním žebříku dolů.
23:30 Přistál na střeše výtahu, dostal se do něj a přes dveře do dlouhé chodby, lemované po stranách dveřmi. Voh-Jin do místností nahlížel a viděl tam mnoho lékařského vybavení, kterému nerozuměl, ale také několik nádrží s pro něj neznámými bytostmi uvnitř.
23:50 V jedné místnosti našel ortolanskou holčičku, která byla paralyzována nějakou drogou na lůžku a která na něj křičela pohledem, aby jí pomohl. Slíbil jí to, ale prozatím ji nechal tam, kde byla, a pokračoval.
00:01 Ve velkém sále, do kterého se zrovna dostal, podle všeho probíhaly nejrůznější pokusy na živých bytostech. Byly jich tam desítky a na jednom z nich ležela i Anaby, mrtvá, ne více jak pár dní. Uprostřed toho všeho spatřil muže v řeznické zástěře a s lebeční pilou v rukách, který za tím vším bezpochyby stál. Když si Voh-Jina všiml, bez skrupulí na něj zaútočil červeným světelným mečem. Sullustan aktivoval svou čepel a měl co dělat, aby se zcela nepoddal hněvu a nenávisti.
00:10 Souboj to byl intenzivní, ale Voh-Jin v něm s každým úderem, každým Silovým útokem či obranou získával víc a víc navrch. Neznámá postava si toho byla vědoma a když už to pro ni vypadalo hodně bledě, Silou po Voh-Jinovi hodila několik lůžek s pacienty a ztratila se v úprku.

Voh-Jin zůstal sám, ujistil se, že všichni žijící pacienti jsou v pořádku, a společně s nimi, ortolanskou holčičkou a tělem Anaby se vrátil zpět vzhůru. Tam o svém zjištění zpravil noční směnu nemocnice a také Kodyho s Pacclem a Wyrrgym. Přivolaná policie začala celý případ řešit.
Zasažení zjištěním, že Anaby byla zavražděna, a také z Voh-Jinovo paranoie, že v tom zaměstnanci nemocnice jedou taky, vzali své věci, opustili Svatého Un-Atlu a ubytovali se v hotelu, kde Anaby pohřbili a ze kterého je za dva dny vyzvedl Deek s Destiny.

Následky

Anaby byla mrtvá a v rámci možností pohřbená. Skupina měla stopu k sektě, která byla za celou věc zodpovědná.
Provoz nemocnice nebyl výrazněji ovlivněn, ve zprávách se o Voh-Jinově děsivém odhalení nezmínili ani jednou.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License