Simbacca

[„Budeš to dojídat?“]
- Simbacca u stolu

Simbacca byl k Síle citlivý Wookiee z Kashyyyku, student tajné enklávy na Miu Leptonis IV, vykradač hrobů, příslušník rodu Appachi a později kapitán Křupka, jeden z hrdinů povstání.


Jméno: Simbacca
Rasa: Wookiee
Datum narození: 28. 11. 28 BBY
Planeta narození: Kashyyyk
Barva očí: černá
Barva meče: žlutá
Frakce: Duhoví rytíři, Křupkový odboj
Mistr: Jessica Karnis

Vzhled

Zpočátku byl vysoký úměrně svému věku, ale postupem času začal upřednostňovat nabírání hmotnosti nad nabíráním výšky. V dospělosti tedy jen o jeden centimetr přetáhl dva metry, ale zase vážil přes sto třicet kilo. Podkožní tuk však uměl díky rychlému metabolismu spalovat téměř před očima a zároveň před očima doplňovat, takže to nebylo nic nezdravého. Protože ho mistryně nešetřila a o cvičení neměl nouzi, měl pod tím vším docela slušné svalstvo, ale stejně radši spoléhal na vrozenou mrštnost a hlavně jistý nepopiratelný šarm.
Od narození, kdy byl prakticky blonďák, s věkem pomalu rezavěl a v dospělosti byl zrzavý téměř úplně, jen tu a tam s nazlátlým konečkem chlupů. Na oblečení si přinejmenším nepotrpěl, nejradši pobíhal jen tak na lehko a měl panickou hrůzu z kartáčů, hřebenů a fénů. Nosil většinou jenom opasek s kapsami na krámy.
V dětství si pěstoval dva padawanské copánky, na každé straně hlavy jeden, ale den po bitvě o Kachirho jich byl rituálně zbaven a později byl vlasatý vysloveně konvenčně.

Povaha

Jakožto zázračnému synovi aristokracie z Karrambaculleku se mu dostalo patřičného komfortu, který jako dítě náležitě nenáviděl. Několikrát utekl z domova, strávil pár dní venku a bavil se tím, jak se ho ostatní snažili najít. Byl to zarputilý samotář, jehož pouhá představa, že by jednou měl být náčelníkem a neustále s někým diskutovat, přiváděla k mdlobám. Často se zdálo, že si rozumí víc se zvířaty než s ostatními svého druhu. Pár kamarádů měl a celkem ho užilo na klasická dětská alotria, ale objevení potenciálu v Síle s tím trochu zatočilo, protože pak byl za dítě posedlé démonem a kdesi cosi.
Setkání s otcem a integrace do akademie na Miu Leptonis z něj udělaly celkem normálního chlupáče, zvědavého, přátelského a obětavého. Za hordu by život položil, a to jak za hordu lidskou, tak za svoje zvířátka, a učil se dobře, i když byl trochu trouba a všechno mu docela dlouho trvalo. Až skoro do třiceti například věřil, že Sranda Claws fakt existuje.1
Miloval procházky po lese, šplhání po stromech a jakoukoliv akrobacii a naopak neměl rád matematiku.2 Když potřeboval přemýšlet nebo si vyčistit hlavu, běhal, a to i v dospělosti.3 Ochutnal dost jedovatých hub na to, aby se dal považovat za mykologa amatéra, a jídla z těch jedlých vyloženě zbožňoval. Nijak nevyhledával alkohol, tvrdý ani pivo, připíjel si buď kakaem nebo Robbie Bubble, v pozdějším věku přišel dost na chuť medovině, hlavně té od Zlatopalce. Sežral ale naprosto cokoliv a v jakémkoliv množství, protože jídlo bylo bezpochyby jeho největší vášní, kdekoliv a kdykoliv. Miloval jawa ragú, bryyynzu, perkelt, panádlovou polévku, krobeše, koblihy a ani jako dítěti mu nevadilo baštit pálivá jídla včetně vindaloo,4 díky čemuž vyhrál několik ročníků galaktického mistrovství v pojídání pálivých papriček.56

Rodina

Otec Champbacca, matka Erris a sestra Fichurra.
Dědečkové Woorwal a Churr, babičky Tatramatca a Tublatanca.
Vzdálený strýček Demonbacca a potenciální vzdálená tetička Fidorkka, prasestřenice Korrak a Kerrchak, praněco Korrra.
Manželka Merumeccu, potenciální dcery Kerribecca a Barbucca.
Ačkoliv věděl, že děda Churr pochází z rodu Nanwooků, sám se hlásil spíš k rodu babičky a matky. Přes otce zdědil nějaké geny dávného krále Chimalpopoccy z rodu Chimalli.

Důležité vztahy

  • Jessica Karnis, jeho mistryně, nejdůležitější čarodějnice ve vesmíru, jejíž smrt hodně špatně nesl.
  • Fosh Linn, spolužačka a první láska.

Zvířata

Dovednosti

Díky Síle dokázal na poměrně slušné úrovni komunikovat se zvířaty.
Byl silný a s přihlédnutím k váze nesmírně hbitý, i když samozřejmě ne tak jako Wyrrgy. Při většině akrobacie si pomáhal Silou, ale i bez ní dokázal slušně šplhat a bezpečně dopadat na nohy. Při častých toulkách po okolí si osvojil základní dovednosti nutné k přežití v divočině a otcovy tréninky přímo v terénu mu taky prospěly. Co se týče Síly, už jako šestileté smrádě ji ovládal úctyhodně, ovšem byl naprostý samouk a vykazoval známky jisté divokosti technik, kdy při sebelepším soustředění neuměl dost dobře regulovat jejich intenzitu. Naštěstí se ho zavčas ujala šikovná mistrová, která mu s tím během studia hodně pomohla. Po tatínkovi měl vlohy k užití bitevní meditace, ale nikdy je neobjevil, a tedy ani nerozvíjel. Místo toho objevil značný talent na pilotování prakticky čehokoliv, do čeho se vešel. Taky se mu zalíbilo hraní rancořího doupěte, kde hrál elfskou kněžku Simbelmynë.
Byl slušný bojovník se svým světelným mečem, kde preferoval styl ataru, a několikrát se pokoušel naučit bojovat s dvoučepelákem. Tyto pokusy však nikdy nedopadly moc dobře a nakonec od nich upustil.
Mezi jeho největší slabiny patřily neustálý hlad a odpor k šampónům.7 Dle vyjádření několika nezávislých odborníků byl taky chronicky natvrdlý, plus mu soustředění dokázalo narušit i pouhé ucítění buchet nebo něčeho dobrého.

Životopis

Před rozkazem 66

29 BBY

Simbacca byl počat při oslavách Dne života, kde jeho matka, dědička vesnického trůnu, opila jeho otce Taterrrským čajem svého otce. Než zjistila, že je těhotná, byl už dávno pryč a ona neměla, jak ho kontaktovat. Náčelník neměl ani trochu radost, ale naštěstí mu nedošlo, že mu dceru naboural ten zatracený mistr Jedi, který mu vypil všechen taterrrák a pak poblil sídlo.

28 BBY

Už před samotným narozením se po okolí začaly šířit zvěsti o tom, kterak je dítě poselstvím z vyšších míst, manifestací života a kdesi cosi, to vše pravděpodobně iniciované nastávající babičkou. Když se pak těsně po porodu objevila na noční obloze padající hvězda, byl to průser a ještě té noci musel děda náčelník se zbraní v ruce ode dveří svého sídla odehnat pár zvěstovatelů a pámbíčkářů.
Později se situace naštěstí celkem uklidnila, a ačkoliv matka nadále odmítala spolupracovat při vyšetřování otcovství, prarodiče Simbaccu bez větších potíží přijali, protože jejich vnuk to koneckonců určitě byl a dědicové jsou potřeba.

26-23 BBY

Rané mládí strávil klasickou wookijskou trojkombinací školka-jídlo-průzkum a nezřídka se po otci sám ptal. Dostalo se mu pouze kusých a ne moc souvislých odpovědí, chvíli to byl velký válečník, pak zase učitel a jednou dokonce poustevník. Pozvolna to tedy přestal řešit a věnoval se plně disciplíně, která ho bavila nejvíc, to jest výletům do přírody.
Když mu bylo pět, poprvé se začaly manifestovat příznaky, které opět oživily řeči o tom, že není tak úplně normální. Prostě občas doskočil trochu dál, než se zdálo možné, nebo se až překvapivě snadno vyhnul padajícímu předmětu. Když ho pak jednoho dne přistihla učitelka, jak si zcela mimovolně přivolal tužku z vedlejšího stolu, panika byla na spadnutí a přišel i o těch pár kamarádů z řad vrstevníků, co do té doby měl.
Problém byl v tom, že v těchto odlehlých končinách toho o Síle nikdo moc nevěděl, takže ti, co si vzpomněli na onu padající hvězdu, si dali dvě a dvě dohromady, přidali absenci otce a s výslednými jedenácti se ho začali bát. Část v něm viděla pomoc z jiného světa, část naopak zkázu nejvyššího kalibru, podstatné bylo, že tyto dvě skupiny se natolik rozhádaly, že výsledná bitka rozhodně stála za to.
To byl impuls pro matku, která sice pořád neodhalila identitu otce vesničanům, ale na vlastní pěst se ho se žádostí o pomoc vypravila hledat podle těch několika málo informací, které měla. Simbacca tak na necelý rok prakticky osiřel a než konečně uspěla, užil si na Kashyyyku pěkných pár měsíců.

22-20 BBY

Erris se podařilo kontaktovat Chrám Jediů na Coruscantu, ale tou dobou už mistr Jedi, který odpovídal jejímu popisu, opustil Řád a ona tedy jen se jménem hledala dál, až se jí povedlo ho kontaktovat. Champbacca přiletěl na Kashyyyk, dozvěděl se o tom, že má syna, a pro Simbaccu začala nová životní etapa. Odstěhoval se z Kashyyyku na Miu Leptonis IV, kde jeho táta cvičil několik beznadějných případů, a dostal za mistryni Jessicu Karnis, s níž se navzdory prvotním třenicím docela rychle sblížil. Jejich první společná mise se odehrála na Arkanii, kde objevili prastarou knihovnu, a později spolu navštívili i Taris a další světy.
Rychle se skamarádil taky s Fosh Linn, s níž sdílel pokoj a kterou sem tam vyděsil nějakým tím adoptovaným pavoukem. S ostatními členy enklávy vycházel rovněž relativně přátelsky, s mírnou výjimkou Sagwen Aisling, kterou vnímal jako rivalku v boji o tátovu pozornost. Udržoval relativně aktivní přátelství s Vojtou a Peelem, ačkoliv ho často využívali jako obětního beránka. Protože se měl učit šermovat, ale neměl ještě svůj světelný meč, dostal na přechodnou dobu zapůjčený jeden zelený po zabité učednici z temné éry enklávy, a docela mu to s ním šlo. S tátou, mistryní a dalšími se účastníl výsadku na Azoam, kde odvrátili invazi Obchodní federace, a pak spousty dalších výprav včetně té na Dantooine, kde byl Simbacca nucen poprvé někoho v sebeobraně zabít.8
V roce 21 BBY letěli s Fosh na Ilum, on pro krystal a ona ze zvědavosti. Neuspěl však a ten správný zpívající kámen našel až při průzkumu novových dolů. Stavbu vlastního meče zvládl jen s drobným zaváháním, kdy se mu v konstrukci nahromadila statická elektřina a on při prvním zapnutí dostal strašlivou ránu. Následně s mistryní navštívili Vicik v Hortově kovadlině a ještě o rok později Talus, odkud do enklávy přivezli novorozenou Togrutu.

Další důležité události z této doby jsou popsány v Cestách za pokladem, Jak jsme šli na sever a vlastně i v Akademické knize hříchů.

19 BBY

V posledních dnech války klonů se Simbacca účastnil výsadku na Kashyyyk, kde pomohl zachránit svou rodnou vesnici před otrokáři a Kachirho před ohnivou zkázou a následně byl svědkem zrady klonů, kterou dlouho nechápal. Přes Karrambacullek se dostal do dílny nedaleko Tyrvrarru, kde pomáhal vykopat sud banánovice, kde se chvíli schovávali a odkud vyrazil s mistryní zpátky do Karrambaculleku, aby zorganizovali uklizení poněkud nápadného a velmi nepojízdného Jungle Jetu. Na dlouhou dobu tam naposledy viděl mámu a zbytek rodiny a Jessica tam byla zajata klony, ale on nelenil, dostihl tátu a strýčka ve Rwookrrorro a společně s Šedým Šumem pak v mafiánské káře vyrazili na Agler a osvobodili ji i mistra Denyzze.
Následoval útěk na Miu Leptonis a vyhlášení dočasného zákazu výletů, který nepřijal moc s chutí.

Občanská válka

18-17 BBY

Výpravy za artefakty byly nakonec obnoveny a Jessica se Simbaccou se občas střetli i s imperiálními silami.9 Navzdory bující totalitě tam venku šlo ale o relativně harmonické období, na které rád vzpomínal, i když mu chyběla máma a babička a trochu i děda. Navštívili také Tatooine a ochutnali ambrozii.

16 BBY

Jedna z výprav je zavedla na Mexiko, další na Dxun, kde potkali jednoho Mandaloriana a jednoho mluvícího myšáka. Simbacca jen matně tušil, že Jessica toho Mandaloriana dřív znala, ale nijak do toho nešťoural.

15 BBY

Krátce po Vánocích došlo ke zlomové události, kdy byl jeho otec zajat jednotkami Inkvizice a Jessica organizovala záchrannou výpravu. Simbacca letět nesměl, což mu dala najevo dost hrubě, a i když se záchrana podařila, Jessica cestou zpátky zemřela a Algernnon de Bray stihla odhalit tajemství kvantové díry. Následoval tedy pohřeb a evakuace, během níž byl Simbacca trochu mimo.

14-13 BBY

Bezprostředně po odletu z Miu Leptonis dostal od tatínka Jolly Jedie a pokyn, ať ho užívá dobře. Loď byla díky péči Mii Mahariel a klonových inženýrů vesměs funkční, největší slabinou byla silně nedostatečná posádka – kontingent asistenčních droidů byl sice značný, ale jejich reakční časy byly tak vysoké, že v boji by loď nejspíš nestihla ani vystřelit. Relativně dobře ale zvládali předprogramované scénáře, což se brzy hodilo.
Simbaccu žádné dobré užití nenapadlo, asi že měl pořád ještě značné deprese ze smrti Jessicy, a tak společně s Fosh vyrazili k Naboo, na mujovou zmrzlinu do Bran zítřka, na fambí steaky a taky vypustit akademické zalaacy zpátky do jejich domovského prostředí. Využili nebývale silných poryvů slunečního větru, které výrazně omezily funkčnost planetárních senzorů, s droidí asistencí přistáli v nejodlehlejší bažině na Rori a po odeslání krátké zprávy mámě, že je v pořádku, vypnuli všechny nepotřebné systémy, aby předešli odhalení. Během následujících dvou let spolu prolézali močály na měsíčku, oslavili spolu Vánoce,10 později se přesunuli i na Naboo a civilizace jim vlastně ani jednomu moc nechyběla. Taky jim oběma začalo docházet, že se k sobě hodí víc než mnozí jiní.11 Na nic většího ale nedošlo, protože on byl brambora a ona plachá, takže si jenom navzájem láskyplně vybírali blechy z kožichu a mazali záda opalovacím krémem.
Po neopatrné návštěvě Theedu zachytila jejich stopu inkvizice a dovolená se rychle změnila v boj o přežití.12

12 BBY

Nemohli se vrátit na Rori a odletět s Jolly Jediem o planetu dál, a tak se přes Parrlay uklidili hlouběji do bažin, sem tam přesekli nějakého toho imperiálního skauta a vymýšleli, jak zdrhnout, což začalo být ještě akutnější ve chvíli, kdy se na oběžné dráze objevil Limbus a na povrch dorazili inkvizitoři.
Po dvou měsících na útěku a několika těsně vyhraných potyčkách byli zahnáni do hor, kde sice ztratili výhodu obojživelnosti jednoho z nich, ale našli nečekaného spojence, respektive nečekaného nepřítele jejich nepřítele. Netušíce, že takhle daleko od moří najdou jakékoliv známky osídlení, narazili na dlouho opuštěnou a částečně rozbombardovanou základnu Hutta Borvo, v níž našli dvě provozuschopné stíhačky N-1, na které byli oba zvyklí z akademického trenažéru, a hodlali je použít k útěku. Bohužel museli nějakou dobu odklízet trosky, aby mohli z rozbombardovaného hangáru vyletět, a než stihli nastartovat motory, objevila se na obzoru Inkvizice. Objevili se ale i poskokové Hutta Borvo a patrně došlo k nějaké nepříliš příjemné výměně názorů, protože po sobě tyhle dvě strany začaly střílet. Simbacca s Fosh neváhali, využili chaosu a odstartovali, ale do cesty se jim postavil imperiální křižník. Simbacca byl sestřelen a po dojemném loučení s Fosh, jejíž hypermotory stávkovaly, sebou ne moc kontrolovaně třískl o vodní hladinu kdesi na Naboo.
Probudil se o několik týdnů později na ošetřovně v gunganském městě Otoh Mandassa. Gungani ho na poslední chvíli vytáhli z vraku a zachránili mu nejen život a ošklivě rozdrcenou nohu, ale i světelný meč, takže nehodlal jen tak utéct, tuplem když byl přesvědčený o tom, že Fosh je mrtvá. Skoro rok zůstal, z vděčnosti, ale Gunganky vařily dost mizerně a on dlouhodobý pobyt pod vodou dost špatně snášel, takže i šéfové nakonec uznali, že ne každý dluh života je nutno splácet. Vzal tedy svůj meč, vyplaval na povrch a s hořkým potěšením seznal, že Impérium ho považuje za mrtvého a inkvizitoři planetu dávno opustili.

11-9 BBY

Vrátil se na Rori, kde našel Jolly Jedie jenom trochu zarostlejšího vegetací a definitivně nevěděl, co dál. Chvíli smutnil po Fosh, chvíli zvažoval, že by to s lodí napral do Senátu, ale vzpomněl si na tátu a jeho rady a hlavně jeden jeho záměr, který s lodí nestihl uskutečnit sám. Během následujících let nanosil do poloviny lodního hangáru spoustu hlíny a nasázel do ní spoustu pečlivě vybraných rostlin13 a divných stromů, předělal několik volných kajut na akvária a načerpal spoustu vody, a to všechno osadil zviřátky z Naboo a Rori, čímž si nejen splnil sen o vlastnictví zoo, ale taky tím vytvořil soběstačný ekosystém.
O všechno se vzorně staral, vybudoval tam i symbolický hřbitov s pomníčky Jess, Fosh, Šedého Šuma a dalších, co mu chyběli, a jen občas zašel do Narmle, vyměnit bylinky za novinky. Na jedné z těchto návštěv zaslechl rozhovor dvou povstalců, zjistil, že ve městě operuje buňka odboje pod vedením Jameena Hassana, a zvažoval, že by se k nim přidal, ale finální rozhodnutí mu trvalo docela dlouho. Teprve když zjistil, že rebelové tráví volný čas střílením pytláků, se konečně rozhoupal a zmínil se jim, že má jednoho celkem použitelného venatora a pár důvodů nesnášet Impérium.

8-1 BBY

Jolly Jedi znovu zamířil ke hvězdám, s novou posádkou a poprvé s oficiálním kapitánem, který ale povstalce zpočátku víceméně jenom vozil. Teprve po pár akcích, v nichž držel loď vždycky v bezpečné vzdálenosti od civilizovaných světů, a po smrti jejich velitele víceméně založil vlastní povstaleckou buňku a začal Impériu škodit nejrůznějšími sabotážemi. Během této doby relativně často využíval informací od agenta Fulcrum, ale zbytku organizovaného povstání se až na výjimky spíš stranil, a tak si mezi nimi moc velké jméno neudělal. Spíš se jednalo o takový spolek odpůrců Impéria, který se postupně rozrůstal a kterým spolu bylo docela dobře. Získal také několik vlastních agentů a finanční pomoc od Xaltemozin.
Roku 6 BBY se jim díky Leele povedlo dokončit operaci na získání starých republikových stíhaček a on tak získal nejen spojence mezi pašeráky, ale taky hromadu Šlupek, na jejichž opravě pomalu pracoval.
V roce 5 BBY zavřelo Impérium jeho oblíbenou továrnu na křupky, pročež mu vyhlásil válku a se vznikajícím povstáním začal spolupracovat mnohem aktivněji.
Roku 4 BBY posílila jeho posádku major Shavari od partyzánů z Onderonu, ale ačkoliv měla v rámci hierarchie povstání vyšší hodnost, ochotně mu dělala prvního důstojníka a ti dva si perfektně sedli. Krátce po jejím příletu, po akci na Torixu, sestavil z několika talentovaných pilotů letku Magorů, kde létal pod volacím znakem Máma Magor.
Až zhruba rok před zničením Hvězdy smrti byl nucen se s Jolly Jediem přiblížit k civilizovanému světu, a to protože bylo třeba doplnit palivo, naposledy čerpané ještě v době, kdy se loď jmenovala Šerif. Spoléhal při tom na plán, který byl tak drzý a ve své podstatě pitomý, že ho Impérium nemohlo očekávat – prostě s venatorem neomaleně připlul k čerpací stanici na Sulonu, jeho lidští kolegové se převlékli za imperiální posádku a po kratším divadle skutečně dostali příděl paliva. Simbacca se mezitím pokusil čajznout i nějakou tu munici, jejíž získání výše popsaným způsobem už by asi tak hladce nešlo, ale při prohledávání sulonských trubek málem umřel a až na poslední chvíli ho zachránila jedna místní údržbářka, která se k nim vzápětí přidala.

0 BBY

Kolem bitvy o Yavin měl Simbacca v posádce už i Emily, adoptovanou dceru své bývalé mistrové, a prostřednictvím agentů Sparkle, Rainbow, Twilight, Rarity, Spika, Luny a Celestie se dozvídal o vhodných místech k nájezdům proti Impériu. Jeho poslední akcí v tomto období byla cesta na Jedhu, kde měla Shavari pomoci Sawu Gerrerovi s výslechem zajatého imperiálního pilota, ale už to nestihli.
Stejně tak nestihli přispěchat na pomoc povstalcům u Scarifu, což bylo ale asi jedině dobře.

0 ABY

Po návratu z Jedhy přivítal na palubě Zug'Zug, posilu, kterou mu po Krassusovi s Williamem poslala agent Sparkle na řízení vozidel k rychlému úniku.
Byl součástí výsadku, který se dva dny po bitvě o Yavin účastnil nájezdu na imperiální otrokářský konvoj a během kterého byl objeven ztracený Kody-Kann Tonewy. Následující den posílil posádku Kirk, Jawa zachráněný Bananou, Emily, Kodym a Zug'Zug z Patch-4. Kodyho následně poslal infiltrovat imperiální večírek a když za ním přišla Zug'Zug, že na ně sere, odlet jí sice dovolil, ale obratem kontaktoval agenta Sparkle, která se postarala o výmaz jejích vzpomínek.
Pět dní po zničení Hvězdy smrti se účastnil leteckého útoku na planetu Hemer'oi II, kde na sebe na oběžné dráze upoutal TIE Defender Maurice Lenico a umožnil tak zbytku letky zničit sochu Císaře. Po souběžné misi na Tekillo III přijal do posádky Štěknu a věnoval jí veškeré peníze vyhrané v loterii, aby přestavěla palubní kuchyni vedle Koktavé školnice podle svých představ a mohla tam vyrábět stejné dobroty jako v Grab&Go.
Deset dní po bitvě o Yavin získali jeho svěřenci tiskárnu imperiálních kódových cylindrů, Smrtonoše a několik záhadných artefaktů včetně dvou tyčinek. Nikdo na palubě netušil, k čemu slouží, ale Simbacca míval od té doby zvláštní sny o pyramidě, kterou odemykají.
Sedmnáct dní po bitvě o Yavin poslal Bananu, Emily a navrativšího se Kodyho na Miu Leptonis, aby tam získali některé z uložených holocronů, o které si napsal jeho otec. Mise byla úspěšná, skupina našla nejen holocron Darth Karvuse a holocron Tuvase Akoka, ale i zhruba dvacet dalších, které se mohly hodit při dalším výcviku, a taky Rodýho a Dwayna. Dwayne byl přijat mezi Křupky a začal pomáhat v kuchyni.
Tři týdny po bitvě o Yavin se ozval agent Spike, že Šošonský král potřebuje pomoc. Simbacca za ním vyrazil osobně a setkal se s tátou a Chlouppkem, kteří měli v následující akci infiltrovat koncentrační tábor na Kashyyyku a osvobodit spoustu otroků. Akce se podařila, Simbacca během ní ukradl imperiální TIE Defender jednoho esa a povedlo se mu zachránit spoustu otroků z Alaris Prime, několik příbuzných a Merumeccu. Děda Churr se v posledních chvílích obětoval.
Po čtyřech dnech na základně kashyyyckého odboje v mlhovině Tyyyn, kde potkal tátu, mamku, babičku Tublatancu, strýce Michurrina, svou budoucí ženu a další, navrhl přesun na Jolly Jedie a šli s ním nejen příbuzní, ale i zhruba tři stovky zachráněných Wookiů a několik Trandoshanů, čímž se posádka lodi historicky poprvé vyhoupla do téměř použitelných čísel. Ne u všech se sice podařila operace na odstranění inhibičního čipu a někteří museli být uloženi k umělému spánku, ale nezemřel nikdo, což bylo hlavní.
V následujících týdnech se s nimi důkladněji seznamoval, zapojoval je do dění na lodi a snažil se všem vysvětlit, že měl sice na jejich záchraně nějaký podíl, ale rozhodně ne tak velký, jak mu přisuzují. Ve spolupráci s novými členy posádky taky začal vymýšlet dárek k tátovým narozeninám, k čemuž využil chvíli, kdy si tento odskočil s Chlouppkem, Fidorkkou, Pastarem, Krassusem a Willym na Nar Shaddaa.14 Rovněž jakožto kapitán odvedl Balmorru k oltáři, po devatenácti letech jmenoval Krobarra lordem, poslal Nostromo na Manaan pro nějaké rychle se množící a co nejchutnější korýše a celkově se snažil o to, aby se všem na lodi žilo co nejlépe.
Tři měsíce po bitvě o Yavin se s vlastním kluzákem účastnil závodu na Raxusu Prime. Dlouhou dobu vedl, ale v nepřehledné zatáčce v podzemním tunelu se ošklivě vyboural a nebýt včasného zásahu Chlouppka, umřel by tam. Jeho záchrana stála spoustu sil jak jeho strýčka, tak IM-62 a probuzenou V'r, ale nakonec se probral a byl dovezen do Koktavé školnice, kde mezitím jeho prababička stihla v obavě, že je mrtev, uspořádat volby nového kapitána. Hlasovací zařízení bylo v momentě, kdy vjel na vozíku do baru, uklizeno a jeho pověst mesiáše umocněna jeho zdánlivým návratem ze záhrobí.15 Během rekonvalescence se blíže seznámil s Barrbuchou, která mu nosila koblihy a o kterou se od té doby v Chlouppkově nepřítomnosti staral jako o vlastní.
Po týdnu se z nehody zotavil dost na to, aby mohl s otcem absolvovat výlet za účelem identifikace oněch tyčinkovitých artefaktů, o nichž se mu zdávalo. Navštívili Garteka Solona v restauraci U Lva na Kotouči, pak Huga Bodaniho na Kothlisu a nakonec společně se Sis Kay'lia vyzvedli rakatanskou hvězdnou mapu z moře na Corsinu. Ani Hugo nevěděl, co jsou artefakty zač, ale věnoval jim čtvrtý do setu.
Koncem června dostal echo od agentů Rainbow a Twilight a obratem poslal holky na Telero a otce, strýčka a tetu na záchranu Hammer of Freedom a otestování gravitačního kanónu.
6. 7. 0 ABY se zapojil do přátelského utkání FC Hromfárač, kde dostal od budoucí tchyně dvě facky a žlutou kartu.
7. 7. 0 ABY vyhlásil kvůli incidentu ve Vystříleném zásobníku výjimečný stav, odvelel loď do hyperprostoru a mobilizoval Magory. O pár dní později přijal mezi posádku Joyu Brannigan, která dostala dopis od ctitelky, a Lauru a byl připraven podniknout odvetná opatření, která mezitím vymýšlel krizový výbor. Otce s partou vyslal na lov inkvizitorů a v následujícím měsíci se věnoval zejména cvičení s Magory i dalšími členy posádky, baštění dobrot, co mu pekla Merumeccu, a utíkání před Panchah.
Protože ho současný stav věcí poněkud frustroval, hledal odreagování a našel v jednom z odlehlých hangárů tu N-1, se kterou kdysi létal v Nova Squadron a na které při evakuaci enklávy přiletěl na palubu. Dal ji do pořádku a během oprav se nejednou začal vypovídávat Merumeccu, která mu tam nosila bábovky a která mu padla do oka i jinými svými vlastnostmi, nicméně na to, aby se odhodlal k prvnímu kroku, potřeboval nějaký silnější podnět.
Začátkem srpna 0 BBY vyslal skupinu dobrovolníků, aby se na operaci Trebuchet podílela na předsunutém stanovišti v Kančím hnízdě na Oarligu, a nezbývalo mu než doufat, že se tam na bitvu o Citadelu připraví co nejlépe.
22. 8. 0 ABY nasedl do Šlupky, přesunul se i se zbytkem jednotky na oběžnou dráhu Gamorru a po čtyřech dnech cvičení s tátou a imperiálními piloty pod velením admirálky Engels vedl letku v útoku na Karafuto. Nejprve bez jakékoliv komunikace nebo senzorů doprovázel baziliščího droida se strýčkem a Roccem, později Tlustou Bertu a v bitvě se stíhačkami z Dominatrix si sice připsal jen jeden sestřel a pět asistencí, ale nebyl jedinkrát zasažen a naopak zachránil Seveshah Ashasi. Bitvu přežil, vrátil se na Jolly Jedie a ještě v hangáru skončil v náručí Merumeccu, načež si navzájem vyznali lásku a od té doby se od sebe prakticky nehnuli.
Zrušil výjimečný stav, odvelel Jolly Jedie k jednomu z nejvzdálenějších osamělých sluncí v sektoru Gaulus a měl v plánu tam nějakou dobu pobýt, pro jistotu, kdyby se něco posralo. Konečně zjistil, že bude mít sourozence, ale slíbil, že to tátovi neřekne, a pouze se ho od té doby snažil o to aktivněji dostat na loď. Když se však na začátku října vrátila většina výsadku z Oarligu, nebyl mezi nimi. Poprosil tedy strýčka Chlouppka, aby to zkusil nějak zařídit, a tomu se skutečně povedlo Champbaccu k návratu na loď přemluvit, a to den před Dnem života. Než ho však Simbacca stačil na lodi pořádně uvítat, došlo k nějakému dramatu, kdy jeho táta zjistil, že bude táta znovu, a vypadl z Jolly Jedie tak rychle, že si před odletem ani nestihl zapnout bezpečnostní pásy.
Simbaccu to trochu trápilo, ale věnoval se posádce a přítelkyni a doufal, že se to nějak vyřeší samo. Do posádky přijal Cae Vitthar, která mohla v budoucnu značně usnadnit komunikaci mezi jednotlivými členy buňky a hlavně tím přestala riskovat, že umře kvůli Wyrrgyho posedlosti krystaly. Pořád měl občas divné sny, ale pořád nevěděl, co s nimi.
12. 12. se mu táta vrátil a nějak si to s mamkou vyříkali, Simbacca to každopádně moc nepochopil. Krátce po Vánocích pak na lodi přijal Algernnon de Bray III, kterou mu strýček Chlouppek přivezl z pěstírny chrchlů, a ani moc neprotestoval.

1 ABY

Táta se mu opět vrátil někdy v polovině března a 1. 4. se narodila Fichurra. Simbacca měl takovou radost, že obratem požádal Merumeccu o ruku a 10. 4. 1 ABY si ji vzal. Oddával je strýček Chlouppek, za svědka mu šla Shavari a přítomen obřadu byl i Champbacca, i když se tvářil, že přišel jenom kvůli té hromadě jídla, co navařila Štěkna. Svatba se podařila, svatební noc taky (snědli všechno) a on se pak mohl vrátit k povinnostem kapitána, přičemž hned druhý den přijal do posádky Kerrchak a věnoval jí jeden starý U-wing. Táta se strýčkem pak v rychlosti zmizeli řešit nějaké věci, ale život na lodi pokračoval relativně klidně.
14. 4. poslal na Kanryho přání Grramadu a holky prověřit Shurr VI a i když se jejich objev nedal sníst, docela ho zaujal. Když se pak jeho oblíbená úderná jednotka 17. 4. vydala na další akci a vrátila se s transportérem plným umění, prohlížel si jednotlivé předměty a našel mezi nimi i obraz s povědomou pyramidou,16 pod nímž byl podepsán jakýsi Randalf.
Pověřil Noyu, aby mu o obraze zjistila víc, a hned druhý den schválil holkám operaci na Kampperelanu. V jejím závěru byli sice bohatší o 200 000 kreditů a nějaké informace, ale taky byla sestřelena Noya, což pátrání po Randalfovi nijak neprospělo. Simbacca tedy kontaktoval svou dávnou učitelku výtvarky, Joyce, a tím, jak si pak posteskl po Akademické knize hříchů, inspiroval palubní potěr k epickému dobrodružství a vlastně i k založení podnikavého bratrstva. Krátce nato poslal holky prověřit, jestli je Woallc skutečně mrtvý, když po něm Inkvizice tak pase, a když se dozvěděl o přítomnosti mšicomutů na palubě, s velkým sebezapřením poprosil Rocca a Charmannu o jejich zredukování. Pak si ale ještě s Balooem chvíli povídal a začal snít o tom, že bude taky jednou včelařit.
21. 4. vyrazil po prohlédnutí Noyiných poznámek i se ženou na svatební cestu na Toolu. Strávili týden v romantickém zasněženém hotýlku a taky zjistili něco málo o Randalfovi a on si potykal s Borsonem, ačkoliv si vůbec nerozuměli. Cestou zpátky navštívili Kotouč ve snaze znovu kontaktovat Garteka Solona, aby jim pomohl s rozluštěním některých věcí, ale nenašli ho, a tak se vrátili na Jolly Jedie. Šel za svědka Kerrchak a hned po svatbě poslal pomoc tátovi s Chlouppkem, kteří měli potíže na Vibu 3, nicméně z bryndy je nakonec dostal až Kody. V následujících týdnech se snažil rozlousknout záhadu Randalfovy mapy, poslal holky za Solonem a na Bimmisaari a pořád z toho nebyl moc moudrý. 21. 5. si s Emily zaletěl na průzkum dvou planet v Sithských světech, ale našli jen nezajímavé mrtvé hroudy. Tuze rád se tedy vrátil za ženou a těšil se, jak mezitím Chlouppek oživí Wyrrgyho a ten pak malíčkem sundá Císaře.

Potenciália

Nejpozději na Vánoce roku 1 ABY17 do toho s Merumeccu praští a upečou si dvojčata.18
Je taky skoro jisté, že bude dost kazit svoji mladší sestru. Jeho další osud je ve hvězdách, i když je klidně možné, že díky Muwirrovi zdědí Tunnatutikan a po válce se tedy určitě taky nudit nebude. Rozhodně by chtěl zkusit chovat včely a čmelákomuty.

Expandované universum

V původním kánonu se po rozpadu akademie poflakoval po galaxii, po smrti Churra v roce 1 BBY se stal vesnickým náčelníkem a dalších tři sta let odrážel nájezdy Trandoshanů. Vzal si tam Quaylemeccu19 a kolem roku 140 ABY s ní měl dvě dcery, z nichž jedna propadla temné straně a on ji musel tahat zpátky. Zemřel v roce 666 ABY na infarkt, když zjistil, že už se nevyrábí jeho oblíbené sušenky z bantího mléka.20

d20

po bitvě o Karafuto
Noble 2 / Jedi Guardian 6 / Officer 1 / Jedi Ace 2
STR 14 / DEX 16 / CON 16 / INT 12 / WIS 8 / CHA 14
Pilot +18, Diplomacy +14, Handle Animal +10, See Force +10, Tumble +10, Friendship +7, Intimidate +7, Jump +7, Knowledge (gastronomy, wilderness lore) +6, Ride +6, Astrogate +5, Climb +5, Move Object +7
Stamina, Beast Language, Acrobatic, Starship Operation (capital ships, starfighters), Force Dodge, Skill Emphasis (Pilot)
Plush Guardian

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License