Silver Fletcher

„A já si udělám asi dobrého kamaráda.”
- Chlouppek jde ukrást Silver Fletcher

Silver Fletcher byl luxusní pětidveřové vznášedlo série Celestial Marquee 500, které patřilo donu Morrelo. Bylo schopné krátkých výstupů do vesmíru, mělo retro řadící páku a pedály a jeho senzory byly tak nadstandardní, že dokázaly odhalit zaměření vznášedla zbraňovými systémy. Díky přehlédnuté softwarové chybě však bylo po každém restartu zapalování potřeba restartovat i celý operační systém.

Historie

Silver Fletcher byl vyroben v sérii pouhých deseti kusů, z nichž čtyři skončily u nejbohatších hráčů Rakhuuun Red Wings, u příležitosti pětistého výročí rakhuuunských závodů na výrobu luxusních vznášedel a byl tedy nejen luxusní, ale i náležitě výroční a ještě náležitěji drahý. Don Morrelo si jej přesto koupil, protože mu zrovna vyšel obchod s kashyyyckou kokou a taky potřeboval dát nějak najevo, že je někdo.
V roce 19 BBY si vznášedlo půjčila jeho dcera Merrta, která v doprovodu dvou osobních strážců zamířila do Rwookrrorro na nákupy. Přistáli na parkovišti u nočního klubu a o vznášedlo tam přišli, neboť ho ukradl Demonbacca, který v něm obratem společně s Champbaccou, Simbaccou a Šedým Šumem vyrazil zachránit Jessicu Karnis z republikového Venatoru Agler na oběžné dráze. Záchrana se zdařila, tým nabral ještě mistra Denyzze a následně málem zahynul, když vznášedlo odmítalo během bombardování lodi soustředěnou republikovou flotilou nastartovat. Oprava se však zdařila, skupina s pomocí Síly domanévrovala k Jolly Jediovi a dostala se i se vznášedlem do bezpečí na Miu Leptonis IV.
V následujících letech posílil Silver Fletcher vozový park enklávy a Neva Habili do něj dokonce z nudy namontoval hypermotory, takže když v roce 15 BBY došlo k exodu akademiků, mohli na něm velmistr a Sagwen Aisling vyrazit na Alaris Prime. Jeho další osud není znám, ale není tak docela vyloučené, že si ho Sagwen nechala.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License