Shig Gurge

„Máte informace, které jsem chtěl?“
„To, jestli mám nebo nemám, záleží jen a pouze na skutečnosti, zda máte to, co mi vynahradí nepříjemnosti, které mi vyplynou z toho, že vám tyto informace předám.“
- Chlouppek a Shig Gurge kšeftují

Shig Gurge byl Quarren z Nar Shaddaa, kryptolog a občasný informátor pro NSPD. Chodíval oblečený v brčálově zeleném kabátě a měl nepříjemnou tendenci se strašně vykecávat.

Historie

Shig se vylíhl roku 45 BBY v Modrém sektoru na Nar Shaddaa. Odmala mu to pálilo, a tak se na rozdíl od rodičů vyhnul azuritu a učil se a učil, až získal stipendium na prestižní matematicko-fyzikální škole na Scipiu. Studium přerušil kvůli válce klonů roku 21 BBY, kdy se zvýšilo riziko útoku Republiky, a Shig se během nedobrovolných prázdnin rozhodl s nabytými vědomostmi něco vydělat. Začal louskat šifry, nejdřív od kreditových účtů klasických uživatelů, pak přešel na podnikatele a nakonec i korporáty.
Roku 17 BBY měl už polštář plný kreditů a podařilo se mu prolomit do anhurské privátní sítě. Stáhnul si z ní pár zajímavých informací, nechal si zadní vrátka a jeho život šel dál.
Roku 14 BBY si na něj došlápla narshaddijská policie, protože uloupené kredity nedanil. Hrozil mu vysoký trest, a tak nabídl NSPD za svou beztrestnost informace z anhurské sítě, s čímž policisté souhlasili a Shig tak celkem pravidelně strážcům zákona předával informace o tom, co se děje v organizaci Hutta Anarada.
Začátkem roku 4 BBY byl kontaktován bývalým policistou, jestli nemá nějaké informace o nezvěstném Wyrrgym. Shig o něm z anhurské sítě věděl všechno a domluvil si s agentem schůzku v podměstí na Tarisu. Cenu za informace o Wyrrgym si stanovil na třicet tisíc kreditů.
Dne 17. 1. 4 BBY došlo ke schůzce, Shig dostal kufr plný kreditů a předal chlupáči informace o Wyrrgym. Než se ale stihli rozejít, na scéně se objevili lovci Skitarii. Naneštěstí pro Shiga Wookiee chybně vyhodnotil, že ho Shig podrazil, a použil jeho tělo jako štít proti salvě blasterových střel. Střely se zakously Shigovi do zad a Quarren zemřel dřív, než stihl cokoliv říct.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License