Sev'rance Tann

[„Co se takhle vzdát, hm?“]
„Já zajatce neberu, špíno.“
- Champbacca a Sev'rance během duelu v zahradách

Sev'rance Tann byla chisský generál Konfederace nezávislých systémů, temná akolytka a učednice hraběte Dooku. Byla sebevědomá až arogantní, chladná a nesmírně inteligentní, zejména co se vojenské taktiky a strategie týkalo. Na Wyrrgyho ale samozřejmě neměla. Vlastnila žlutý světelný meč, ovšem nebyla příliš dobrý šermíř a její schopnosti v Síle byly rovněž slabší, protože je zanedbávala na úkor plánování a studia legendárních stratégů.

Historie

Narodila se roku 58 BBY na planetě Csilla v Neznámých regionech a svým brilantním taktickým uvažováním a úspěchy na vojenské akademii zaujala nejednoho instruktora. Během studií se také seznámila s Vandalorem a společně pak se skupinou průzkumníků opustili chisský prostor, aby mapovali Republiku a její vojenskou sílu.
Krátce před bitvou o Naboo na svých cestách narazila na mistra Jedi Dooku, který v ní vycítil schopnost ovládat Sílu, ale pro pokročilý věk ji nemohl poslat do Chrámu. Když se však v roce 32 BBY stal nástupcem Darth Maula a potřeboval schopné velitele k vybudování separatistické aliance, vzpomněl si na ni, kontaktoval ji a rychle ji zlákal na svou stranu. Sev'rance se od něj učila užívat Sílu, postavila si pod jeho dohledem světelný meč a velmi rychle byla povýšena do pozice velitelky projektu, jehož podstatou bylo připravit k Síle citlivé děti na nevyhnutelnou válku s Republikou. Přestěhovala se tak do temné akademie na Limpi, k ruce dostala Rhek Tei, pár holocronů včetně Darth Nihilusova a později i vyřazenou královskou vesmírnou loď a dělala vše pro to, aby se z těch unesených chcípáčků stali vojáci. Zakrátko ji svými schopnostmi zaujali zejména Na'rek a Sagwen Aisling, které učila intenzivněji než jiné a z nichž si chtěla vycvičit schopné první důstojníky. Sagwen však nebyla dostatečně ochotná užívat plnou taktickou výhodu temné strany, a tak byla postupem času odsunuta na druhou kolej a využívána hlavně na taktickou analýzu a další teoretické věci.
V roce 29 BBY se akademie stěhovala do jeskyně na Miu Leptonis IV, sbor instruktorů posílil Azzio bin Hemzí a Sev'rance v ní osobně trávila čím dál méně času, jak byla potřeba jinde. Při jednom z takových výjezdů zabila mistra Korana a zrekrutovala pro svůj projekt jeho učednici.
Od roku 25 BBY se učitelkou v enklávě stala i Nina Michaelis, která její autoritu nějakou dobu úspěšně a velmi nenápadně podrývala.
Když začala válka klonů, byla Sev'rance přítomna na Geonosis a pomáhala krýt ústup hraběte Dooku, načež se vrátila na Miu Leptonis s pověřením vypracovat novou strategii proti klonové armádě. Neměla na to ovšem dost klidu, neboť jeden ze studentů během osobního volna zabil civilistku, koroner poznal, že vražednou zbraní byl světelný meč, a na měsíc byli vysláni dva mistři Jedi s učednicemi, aby záležitost prověřili. Než dorazili, Sev'rance ve Fogsmeade shodou okolností narazila na radioamatéra, který zachytil jakési nouzové volání z nedaleké planety a chtěl ho přeposlat Republice, což nemohla dopustit, a v následné konfrontaci zabila radioamatérovu ženu před zraky jejich syna.
Příletu mistrů Champbaccy a Denyzze si nejdřív nevšimla, ačkoliv jisté neblahé tušení v Síle k ní došlo a Vandalor to na ní poznal. V následujících dvou dnech pak s Champbaccou svedla souboj ve městě, z nějž utekla, a později i v jeskyni, který dopadl stejně. Podařilo se jí ale zburcovat akademii k obraně, při níž měly být otestovány schopnosti všech studentů, a Vandalor na její rozkaz sestřelil loď Jediů. Studenti však i přesto neměli velkou šanci uspět a spoustu jich zvládla odvést Nina, takže byl na místě taktický ústup, při němž osobně popravila Alvina. Nechala ostatní napospas chlupatému mistrovi a odebrala se do hangáru, ale tam byla Champbaccou dohnána a potřetí už díky včasnému zásahu Sagwen neutekla. Wookiee ji v bezvědomí dopravil do města a uložil na palubě opravované Darkrider's Heart, odkud ji ale záhy bleskovým útokem osvobodil Vandalor.
Ačkoliv byla celá operace přerušena, Sev'rance neuronila ani slzu a prostě z měsíce odletěla. Dostala totiž od hraběte na starost projekt jiný a s malou armádou podnikla tažení proti Republice. Navštívila Tatooine, zničila přístav v Mos Osnoe, ukořistila prototyp decimátoru i s kódy z Alaris Prime, při čemž těžce poškodila město Chendrrl, a později díky nové technologii bleskovým úderem obsadila Sarapin.
Nedlouho poté však byla zabita mistrem Echuu Shen-Jonem na Krantu.

d20

naše
Noble 2 / Force Adept 3 / Sith Acolyte 2 / Officer 3
STR 8 / DEX 14 / CON 8 / INT 18 / WIS 16 / CHA 17
Diplomacy +16, Bluff +15, Knowledge (tactics) +15, Force Lightning +12, Sense Motive +12, Control Mind +11, Intimidate +10, See Force +10
Infamy, Force Mind, Alertness, Combat Expertise, Sith Sorcery, Improved Feint

z Clone Wars sourcebooku
Soldier 4 / Officer 5 / Dark Side Marauder 6
STR 13 / DEX 14 / CON 13 / INT 16 / WIS 14 / CHA 16
Bluff +15, Intimidate +15, Knowledge (tactics) +13, Sense Motive +12, Diplomacy +11, Astrogate +10, Demolitions +9, Pilot +9, Computer Use +8, Fear +8
Cosmopolitan (Diplomacy), Power Attack, Infamy, Improved Initiative, Starship Operation (starfighter), Cleave, Persuasive, Weapon Focus (lightsaber), Rage, Weapon Specialization (lightsaber), Malevolent

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License