Sesterstvo Zaječí pracky

Sesterstvo Zaječí pracky: 28. 3. 0 ABY
Kdo se zúčastnil: Banana Brannigan, Emily, Filas, Leela, Štěkna
Místo určení: Vnější okraj, sektor Arkanis, Vor Deo

Úvod do děje

Kvůli závadě na jádru hypermotoru Zaječí pracky byli Byorn Im'jia a Zeta s nákladem kraslic z vajec kraytského draka nuceni nouzově přistát na asteroidu nedaleko planety Vor Deo. Aby si zajistili co nejdiskrétnější záchranu, kontaktovala Zeta svou známou z Rylothu, která jejich směrem přihrála pár křupek.

Detaily

27. 3. 0 ABY

21:13 Protože Simbacca byl zaneprázdněn mimo loď, zprávu o pašerácích v nesnázích od agenta Sparkle převzala Shavari. Obratem si zavolala Bananu s Emily, které se od minulé mise hrozně nudily.
21:32 Po krátké poradě bylo rozhodnuto, že se k holkám přidá i Štěkna, která stále marně sháněla pořádnou fritézu, a že na Vor Deo je zaveze kapitánova známá Leela, která je tam jako doma.
21:35 Shavari kontaktovala Leelu, holky šly pro Štěknu a sbalit se na cestu.
22:11 Vše bylo domluvené, trojice v lambdě vyrazila z Jolly Jedie a zamířila hyperprostorem k soustavě Pinopsis.

28. 3. 0 ABY

00:20 Na místo setkání na planetě Mrrk dorazil Mořský koník, Leela s Filasem čekali na druhou polovinu výpravy.
05:02 V lese na smluvených koordinátech přistála i lambda s trojicí rebelek.
05:06 Proběhl první kontakt, rychlé seznámení a holky začaly maskovat raketoplán, aby nebyl vidět z oběžné dráhy.
05:33 Maskování bylo dokončeno, všichni nastoupili na Mořského koníka.
05:40 Loď skočila k nedaleké soustavě Vor Deo a Leela začala holkám vyprávět všechno, co věděla o cílové planetě a mohlo by se jim hodit.
06:03 Mořský koník vystoupil u hyperprostorového uzlu na okraji soustavy a podsvětelnou rychlostí mířil k planetě Vor Deo.
06:04 Banana na udané šifrované frekvenci kontaktovala Byorna, potvrdila přílet a vyžádala si přesnější souřadnice místa přistání.
06:05 Leela změnila kurz, senzory nehlásily přítomnost jakékoliv imperiální lodi, jen pár menších frachťáků.
06:24 Mořský koník dosedl na povrch jednoho z asteroidů v pásu, nedaleko parkující Zaječí pracky.
06:25 Čtveřice odvážných dam vystoupila, a protože měl asteroid relativně použitelnou atmosféru, bez techniky došla až k parkující korvetě.
06:30 Po zaklepání jim otevřel Byorn, představil sebe i Zetu a začal je seznamovat se situací.
06:32 Banana se vyrazila podívat na hyperpohon, Emily s Leelou a Štěknou chtěly vidět náklad.
06:35 Byorn je vzal do podpalubí, kde se ve speciálně upravených kontejnerech napojených na inerciální tlumiče nacházelo několik desítek kraslic z vajec kraytských draků. Banana mezitím zjistila, že jádro hypermotoru netěsní a bude potřeba sehnat nové.
06:36 Vzhledem ke starožitnosti lodi se jako lepší řešení jevilo přenesení kraslic na Mořského koníka, ale protože hrozilo, že se cestou rozbijí, nakonec bylo zavrženo.
06:37 Štěkna sedla k Holonetu a na základě Bananiných informací začala hledat, jestli někdo v okolí přeci jen neprodává náhradní díly.
06:40 Měli štěstí, jeden takový se nacházel přímo na Vor Deo, stačilo k němu jenom zaletět.
06:41 Banana, Emily, Leela a Štěkna se vydaly zpátky k Mořskému koníkovi s tím, že to zvládnou samy, Byorn se Zetou měli jen zůstat na drátě a hlídat, kdyby něco.
06:45 Mořský koník vzlétl od asteroidu a zamířil k planetě.
06:56 Leela s lodí přistála frajersky přímo na střeše cílového obchodu, protože to prý na Vor Deo není nic neobvyklého.
06:57 Osvědčená čtveřice vyšla na střechu, Filas měl za úkol udržovat motory v běhu a neusnout.
06:58 Skupina našla požární schodiště vedoucí dolů do obchodu, Emily musela jenom vylomit zámek.
06:59 Sestoupily po schodišti do prodejny, kde je okamžitě zmerčil Kelko, majitel. Chtěl volat policii, protože návštěvu ne tak docela neoprávněně považoval za zloděje.
07:00 Emily mu vysvětlila, že kdyby byla zloděj, nepoleze přece vykrást krám minutu před otevíračkou, a že požární schodiště bylo otevřené, tak prostě šly. První mu přišlo docela logické, tomu druhému hned nevěřil, protože večer přece zamykal.
07:01 Emily s Leelou ho tedy vzaly nahoru k zámku, jehož vylomení přirozeně nepřiznaly.
07:03 Kelko uznal, že to asi musel udělat nějaký chuligán pašerácký, mávl nad tím rukou a začal vyzvídat, co tedy jako přišly koupit. Banana mezitím dole u terminálu pro zákazníky našla žádané jádro a potvrdila si, že ho má Kelko na skladě, Štěkna v regálech marně hledala fritézu.
07:04 Leela s Emily cestou dolů vysvětlily obchodníkovi, co potřebují, a ten přikývl, že jádro má, ale chtěl za něj zaplatit v místní měně. To byl problém, protože zatímco kreditů měl Byorn dost na dvě, možná i tři opravy, v této lokální měně měl jenom pár drobných.
07:05 Banana se Kelkovi pokusila vysvětlit výhody jednotné galaktické měny, ale ten argumentoval jistou ekonomickou krizí v důsledku zničení Hvězdy smrti a neoblomně trval na svém.
07:06 Protože ale viděl, že o jádro viditelně stojí víc než on, kterému akorát překáželo ve skladu, navrhl, že jim ho dá, pokud odstraní jeho obchodního konkurenta, Lepiho Zaxe.
07:07 Štěkna automaticky vytáhla nůž, zbylé tři dámy ale s tak drastickým řešením nesouhlasily.
07:08 Emily s Leelou přišly s vlastním protinávrhem, že Kelkovi zatančí u tyče a uvidí, jestli třeba nezmění názor, přičemž osobně doufaly v poskytnutí dostatečné diverze zbytku týmu. Obchodník souhlasil, ovšem pod podmínkou, že si to bude moci natočit na kameru, aby na tom později mohl ještě něco vydělat.
07:09 Emily s Leelou si odložily přebytečné svršky a začaly se před výkonem protahovat. Štěkna, která byla trochu na ráně, souhlasila, že obslouží kameru. Na Bananu, která stála opodál u terminálu, Kelko tváří v tvář spoře oděné Togrutě a Twi’lečce úplně zapomněl a obě jí při protahování dokázaly gesty naznačit, že má naběhnout do skladu a něco vymyslet.
07:10 Klapka klapla, začala akce a Banana pro sílu uměním vybuzených emocí málem nepostřehla, jak na ni Štěkna gestikuluje, že už může.
07:11 Banana se kradmo vzdálila a ze služebního terminálu ve skladišti si zjistila, kde přesně se nachází hledané jádro.
07:14 Našla nejen jádro, ale i funkční paleťák, což promptně spojila a jádro naložila.
07:18 Po rychlé obhlídce skladu zjistila, že zadní východ blokuje zásobovací vznášedlo, jehož pilot ji málem viděl. Na poslední chvíli stihla zapadnout za regál, ale bylo zjevné, že ven vede jen jedna cesta, přes prodejnu, kde se stále tančilo.
07:19 Banana pokrčila rameny, z batohu vytáhla plechovku oleje ve spreji, pořádně paleťáku promazala kolečka a pak kontaktovala Filase, aby přeparkoval někam blíž.
07:20 Zkontrolovala, že tanečnice stále tančí, a potichu jako myška se s tou třísetkilovou krávou začala plížit za zády zaujatého majitele.
07:22 Dostala se ven, kde už na ni čekala otevřená rampa Mořského koníka.
07:23 Společně s Filasem jádro naložili a ještě jednou přeparkovali, aby na ně někdo kvůli blokování ulice neposlal měšťáky, protože to by jim tak ještě scházelo.
07:25 Tanec skončil, Kelko byl nadšen a přišel s poslední nabídkou, že bude stačit, když Zaxovi aspoň zlámou nohy. Toho, že Banana je fuč, si vůbec nevšiml.
07:26 Emily s Leelou s díky odmítly i to, Štěkna otráveně schovala klíč, který jí na takovou práci přišel jako stvořený.
07:27 Tanečnice se oblékly, trojice vyšla před prodejnu a začala zjišťovat, kde jim parkuje odvoz.
07:28 Přestože úkol byl téměř splněn, rozhodly se Emily s Leelou, že zajdou za Kelkovým obchodním rivalem a varují ho. Banana zatím prováděla diagnostiku jádra a připravovala ho na instalaci tak moc, jak jen bez cílové lodě mohla.
07:38 Emily, Leela a Štěkna vešly do Zaxova obchodu a vylíčily mu, jakou nabídku jim učinil jeho rival.
07:39 Zax jim nejen nenabídl žádnou odměnu za to, že mu neublížily, ještě se k nim choval vysloveně hrubě a po většinu jejich rozhovoru hrál Solitaire. Emily s Leelou nicméně rozmluvily Štěkně, aby mu ublížila i zadarmo, a všechny tři opustily obchod.
07:50 Trojice nastupovala na Mořského koníka, Banana měla hotovou předinstalační diagnostiku jádra.
07:52 Mořský koník vyrazil k asteroidu.
08:03 Loď zaparkovala kousek od Zaječí pracky, posádka šla vyložit jádro a dostat ho k cílové lodi.
08:19 Operace se navzdory neoptimálnímu povrchu asteroidu zdařila a ani při tom moc nezničily paleťák. Banana se pustila do instalace jádra, Byorn se Zetou a Leelou v kokpitu dohlíželi na hladké zapojení do lodních systémů.
09:01 Jádro bylo úspěšně zapojeno a všechno vypadalo v pořádku. Byorn čtveřici poděkoval a ujistil je, že to u něj mají schované, načež se rozloučili.
09:03 Zaječí pracka odstartovala z asteroidu, posádka Mořského koníka se vracela ke své lodi.
09:07 Holky se blížily k Mořskému koníkovi, Zaječí pracka zmizela v hyperprostoru zkratkou, kterou kdysi dávno objevil Byornův otec.
09:08 Sotva se výsadek dostal na palubu Mořského koníka, Filas na senzorech zachytil blížící se imperiální křižník. Okamžitě vypnul všechny nepotřebné systémy, aby snížil šance, že je objeví.
09:15 Křižník se přiblížil k planetě a viditelně prováděl rutinní kontrolu. Ačkoliv nic nenasvědčovalo tomu, že by byl Mořský koník odhalen, Leela s Filasem se rozhodli hrát mrtvého brouka a neprovokovat.
09:16 Emily navrhla, že by si mohli při čekání zahrát jednu moc fajn hru s kostkami a alkoholem, a protože Leela měla na palubě nejen kostky, ale i pár lahvinek od Bozz Cov, mohly hned začít. Filas hlídal situaci.
15:20 Imperiální křižník se konečně začal vzdalovat, mnoho lahví padlo a mnoho her bylo dohráno.
15:40 Mořský koník po bezpečnostní rezervě odstartoval z asteroidu a zamířil pryč ze soustavy.
15:59 Loď z okraje soustavy skočila do hyperprostoru a zamířila k planetě Mrrk. Tam se pak skupiny opět rozdělily, ale bylo skoro jisté, že zůstanou v kontaktu a ještě se uvidí.

Následky

Odulla the Hutt nepřišla o cennou zásilku a Byorn se Zetou o hlavu, Zaječí pracka mohla zase chvíli létat. Oba byli zavázáni Křupkovému odboji a byli připraveni v případě potřeby pomoc opětovat.
Banana, Emily a Štěkna si moc pěkně popovídaly s Leelou a budoucí spolupráci se vůbec nebránily.
Kelko sice později ze záznamů na kamerách zjistil, jak přesně že se mu to jádro ztratilo, ale protože měl v kapse záznam moc pěkného tanečního vystoupení, jenom opravil zámek u požárního schodiště a dál to neřešil.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License