Serrcho

[„Přátelství je nade všechno. Přátelství je víc než nadání. Je to víc než vláda. Skoro se rovná rodině. Nikdy na to nezapomeň. Kdyby ses byl obklopil hradbou přátel, nemusel bys mě prosit o pomoc.“]1
- Serrcho na neznámého Jawu

Serrcho byl Wookiee z Kashyyyku, syn tamního mafiánského dona. Byl to abstinent, jeho jedinou vášní bylo stavění hradů z písku, přičemž do nich sem tam zahrabával své odpůrce.

Historie

Narodil se roku 168 BBY v Kepitenochanu, a to jako první a jediný syn mafiánského bosse. Neměl však na řemeslo příliš talent a jeho otec dal v nástupnictví přednost Morrelovi, což se mu příliš nevyplatilo. Serrcho byl po změně vedení v roce 131 BBY vyhnán z planety a poslán na Tatooine, kde měl žít v exilu a být rád, že ho jakožto potomka bývalé hlavy rodiny nezabili.
Usadil se v Mos Espa a i když si nejprve říkal, že si změní identitu, nakonec to shledal zbytečným.2 Rychle si našel své místo ve společnosti, seřval pár obchodníků, zlomil nějakou tu ruku a začal si budovat vlastní mafiánskou organizaci, v čemž byl nakonec celkem úspěšný. Brzdil ho v tom sice nedostatek katarních hlav,3 ale na druhou stranu hrál v jeho prospěch moment překvapení, protože mafii na Tatooine málokdo čekal.4
Ještě během občanské války byl aktivním členem tatooinského podsvětí s nemalým počtem přívrženců, ale musel si dávat pozor, aby nezačal představovat hrozbu pro Hutty, protože to už by se mu pak tak dobře nevedlo.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License