SAP

SAP byl starý sithský droid, který přežil svou dobu, aby se mohl stát majetkem a posléze i přítelem Chlouppka. Byl zničen na Oarligu při záchraně života svého pána.

Historie

Před rozkazem 66

SAP byl vyroben ještě za dob, kdy na Costuscantu stával sithský chrám. Z toho období se o něm vůbec nic neví, ale minimálně od roku 300 BBY se nacházel na Tatooine v deaktivovaném stavu v něčem, co by se dalo popsat jako droidí masový hrob.

Občanská válka

Když roku 7 BBY pouštní bouře odvála dunu, pod kterou se hrob nacházel, padl do rukou místním Jawům, kteří mu následně dopřáli základní očistu a poté ho převezli jinému Jawovi, který ho začal dávat pořádně dohromady. Celou tu dobu byl vypnutý a nevěděl, co se s ním děje.
Až na začátku dubna roku 6 BBY byl aktivován s omezovačem funkcí, kdyby byl náhodou šílený. O několik dní později si ho přišla prohlédnout zvláštní parta a jeden její člen, tmavý Wookie s černým pruhem přes oko, si ho i koupil.
Stal se důležitým prvkem jejich mise, po níž si vysloužil i odstranění omezovače. Naštěstí nebyl šílený a všechny nepovraždil.
Místo toho se stal znamenitým, vděčným sluhou, ale Chlouppek ho používal převážně na pilotování, aby mohl nerušeně pít. I když měl bojový framework, do akce se podíval až roku 4 BBY, kdy zachránil se zbraní v ruce a Ješterkou po boku svého pána ze spárů nejen rakghoulů, a pak se účastnil i záchranné akce jeho bratrance. V boji, který se rozpoutal, byl zničen, když chránil Chlouppkův život. Poškození bylo bohužel tak velké, že ze SAPa nešlo zachránit vlastně nic, a tak ho jeho pán nechal důstojně odejít do křemíkového nebe.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License