Sandokan

Sandokan byla vlajková loď pirátské sebranky Rudí raubíři.

první Sandokan

Původní Sandokan byla těžká mandalorianská korveta třídy Dragon, která byla vybavena silnými motory a pancéřováním a byla tak uzpůsobena k taranování nepřátelských lodí. Výzbroj byla oproti průměrné korvetě značně nadstandardní, takový mandalorianský průměr. Měřila 100 metrů a k plnému fungování potřebovala patnáctičlennou posádku. K tomu ale pojala až 150 pasažérů, bojovníků, kteří byli určeni k výsadkovým útokům. Šel k ní připojit útočný škuner.

Historie

Sandokan opustil suchý dok na Concordii ještě pod původním názvem v období mandalorianských válek a během těchto válek sloužil spolehlivě, jak se na mandalorianskou techniku sluší a patří. S mandalorianskou porážkou a následným chaosem byl kapitán lodě nucen Sandokana prodat. Korveta vystřídala několik majitelů a nakonec se roku 263 BBY stala vlajkovou lodí nově založené pirátské skupiny Rudí raubíři.
Roku 197 BBY se jeho novým kapitánem stal Rurrwag. Po několik generací brázdil Sandokan vesmírné dálavy, plundroval a vítězil ve slavných vesmírných bitvách. Na palubě se během té doby odehrálo pár vzpour, ale všechny byly rychle zašlapány.
V roce 87 BBY si jako další oběť připsal Green Mile.
Roku 27 BBY na něj zaútočila letka Černých ohařů, které rozstřílel na prach. Masakru unikl jen jediný pilot.
V roce 23 BBY na jeho palubě propukla poslední a největší vzpoura, na jejimž konci zůstala naživu jen čtvrtina posádky. Nastaly těžkosti a Sandokan začal projevovat příznaky opotřebení.
Roku 11 BBY absolvoval cestu ke Geonosis, kde svedl bitvu s imperiálním křižníkem a zvítězil.
Roku 7 BBY si Rudí raubíři našli novou loď, která měla Sandokana nahradit. S korvetou se jim podařil nájezd na Palpatinův vzdor, kde ukradli prototyp imperiální korvety třídy Raider. Následné loučení se neobešlo bez slz a slavnostních salv. Loď byla prodána mandalorianskému sběrateli a vystavena v technickém muzeu na Mandalore.

druhý Sandokan

Nový Sandokan byla imperiální korveta, prototyp třídy Raider. Tento prototyp se vzhledově lišil od později vyráběných korvet stejného typu a piráti ho navíc silně upravovali k obrazu svému. Počet kanónů se ztrojnásobil, přibylo několik magnetických harpun, iontových děl a samozřejmě prkno na procházky do vesmíru. Oproti svému předchůdci neměla tato korveta tak silný pancíř, ale byla mnohem rychlejší a mrštnější.

Historie

Prototyp této imperiální korvety vznikal tajně v hangárech pevnosti Palpatinův vzdor již od roku 11 BBY. Mělo jít o nejmodernější imperiální loď této třídy, která měla sloužit speciálním jednotkám k nebezpečným misím daleko za nepřátelskou linií.
Roku 7 BBY, když už byla loď plně funkční, došlo k úniku informací a k překvapení personálu pevnosti si pro loď přiletěli piráti Rudí raubíři. Těm se podařilo zmatené posádce korvetu zrekvírovat a úspěšně s ní zmizet v hyperprostoru. Loď pak převzala jméno Sandokan po původní lodi pirátů a stejně jako její předchůdce se stala postrachem imperiálních kapitánů i vesmírných cestovatelů.
Dne 15. 7. 0 ABY proletěl soustavou Urma, prokličkoval kolem imperiálních křižníků a nad planetou Karafuto udělali snímky jediné budovy, která se na povrchu nacházela.
V březnu roku 1 ABY vybombardoval společně s Tlustou Bertou Void Raiders do doby kamenné.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License