Sahncho

Sahncho byl němý Wookiee z kolonie Kwookrrr, šlusák, sirotek a jeden z mladších členů posádky Jolly Jedie. Měl hnědou srst a působil trochu přihlouple, nicméně byl pozorný, učenlivý a zásadně neodmlouval.

Historie

Občanská válka

Narodil se roku 7 BBY v malé vesničce na Kwookrrru a ve dvou letech byl společně s obecním bláznem jediným chlupáčem, kterým se povedlo přežít zničující epidemii zmutované nerfí chřipky.1 Od té doby nepromluvil ani slovo a na nějakou dobu byl umístěn do sirotčince, kde se sice nerozmluvil, ale v porovnáním s dalším vývojem se tam měl vlastně docela dobře. Když byl totiž v nedaleké Serrredi vybudován dětský pracovní tábor, byl v něm čtyřletý Sahncho nasazen společně s ostatními dětmi ze sirotčince2 a stal se jedním z mála šťastlivců, co se dožili dalšího léta.
Hladověl, sbíral bavlnu a nechápal, co se děje, a jednou krátce před bitvou o Yavin se během přesunu vězňů přimotal ke skupince určené k odvozu na Kashyyyk. Pár otrokářů si ho všimlo, ale byl jim naprosto ukradený a putoval tedy do regulérního dospělého koncentráku v Táboře 52. Když ho na příjmu objevili tamní strážní, chtěli ho rovnou hodit do pece, ale nakonec se rozhodli z něj vytřískat aspoň tu trochu kreditů, které stála jeho přeprava, a zapojili ho do okopávání kashyyyckého chmele. Čip nedostal, místo toho mu bylo jasně řečeno, že jestli cekne, bude ho to strašně mrzet. Tak dál mlčel a okopával.
Po necelém měsíci, kdy už mlel z posledního, ale stále se držel, zaútočil na tábor kashyyycký odboj. Sahncho nelenil, ještě před deaktivací čipů začal utíkat a než se nadál, byl na základně odboje v mlhovině Tyyyn. Tam chtěl nejprve zůstat, ale na poslední chvíli následoval Panchah, která se mu tuze líbila, na palubu transportéru a na loď kapitána Simbaccy.
Tam chvíli trvalo, než si ho někdo vůbec všiml, ale opatrně se spřátelil s lodní drobotinou, zejména Frodirrem, Panchah a Heggerou, a podnikal s nimi kdejaké vylomeniny. Nadále nemluvil, ale jen máloco mu uniklo a když ho paní učitelka Tatranca zkoušela písemně, ukázalo se, že se i docela dobře učí, a nějaký čas dokonce zvažovala, že ho adoptuje.3 Jeho nemotorné nadbíhání Panchah, zejména při hrách na schovávanou, kdy ji nechával vyhrát a ani tak jí to moc nešlo, bylo zdrojem zábavy nejednoho člena posádky4 a pomalu ho to začínalo unavovat.
Jeho talentu si na jedné z hodin ve škole všiml Baloo, který mu pak začal předávat své zkušenosti průvodce po divočině a který se mu stal náhradním otcem. Sahncho se tak měl lépe než kdykoliv dřív, ochotně a tiše podával mokré hadry všem Wookiům s kocovinou a chyběla mu snad jen možnost se svobodně proběhnout po některé z těch mnoha planet tam venku. Nestěžoval si ale, zejména když pak v polovině roku 1 ABY získal i náhradní matku a konečně měl sice divnou, ale funkční rodinu.

d20

Scout 2 / Fringer 1
STR 10 / DEX 12 / CON 12 / INT 12 / WIS 8 / CHA 10
Hide +9, Move Silently +9, Listen +7, Search +7, Climb +6, Spot +6, Survival +5, Intimidate +4, Sleight of Hand +3
Stealthy, Track, Alertness, Point Blank Shot

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License