Sagwen Aisling

„Takto ma tu zabudnúť! Toto im neodpustím, tí smradi ma tu nechali samú! To si už nemôžem ani zacvičit osamote v hlavnej jaskyni? Akože, viem, že niesom moc obľúbená, ale to mi len závidia, že som lepšia a makám na sebe.“
- Sagwen po evakuaci akademie, kdy na ni bylo zapomenuto

Sagwen Aisling byla Miraluka z rodu Aisling, studentka tajné enklávy na Miu Leptonis IV a později učitelka na své domovské planetě.


Jméno: Sagwen Aisling
Rasa: Miraluka
Datum narození: 39 BBY
Planeta narození: Alphereidies
Barva meče: oranžová
Frakce: Konfederace, později Duhoví rytíři
Mistr: Sev'rance Tann, později Champbacca

Vzhled

Byla střední postavy, ovšem s tělem vypracovaným častými akrobatickými tréninky. Tvář měla vesměs obyčejnou, jen její rty byly výrazně červenější, a to si je nijak nebarvila. Nebyla nijak výrazně vyvinutá a i to málo radši schovávala pod tuniku.
Na hlavě jí rašily kratší hnědé vlasy, které jí často lezly do tváře a ona se je snažila potřásáním hlavou dostat pryč. Ráda nosila pohodlné oblečení v odstínech oranžové a žluté barvy, přes oči měla permanentně tmavou pásku a boty nosila čtyřiatřicítky.

Povaha

Vzorná, pilná1 a aktivní (někdy až příliš2) studentka, která byla schopná naučit se telefonní seznam Theedu, pokud jí to někdo nakázal, a odhodlaná naučit se chemické složení léku proti tatooinské prašné chřipce, co kdyby se jí to někdy hodilo. Byla zvědavá, někdy docela otravným způsobem, a vědomosti nasávala jako houba. Pobyt v temné akademii pod temnou mistryní z ní udělal trochu zakřiknuté a lehce paranoidní dítko, ale to se naštěstí s mistrem druhým docela zlepšilo a ona pak byla zcela normální součástí společnosti. Dokonce pak začala i trochu pít, i když většinou jen zelenou.
Na stará kolena se věnovala učení, aby z jejích nemalých vědomostí něco měli i druzí. A i pak si uchovala svůj legrační dialekt3, který byl velmi podobný nářečí kolonistů z Talusu a obyvatel Petržaľky.

Rodina

Pocházela z dlouhého, ovšem nikdy neevidovaného rodu Miraluk, který založila Aywen Aisling, rytířka Jedi z dob sithských válek a autorka holocronu z Ittummi. Od vlastní rodiny byla odebrána jako malá, matku nikdy nepoznala, otcem byl Nowen Aisling, u nějž si pamatovala jen to, že pil4, a se kterým se v dospělosti přinejmenším jednou setkala.
Manžel Q'Senio, syn Raywen.
Nevlastní sestra Banana Brannigan a nejspíš i nějací další sourozenci, neboť její otec chytil na stará kolena druhou mízu.

Důležité vztahy

  • Sev'rance Tann, temná akolytka hraběte Dooku, která ji učila užívat Sílu.
  • Champbacca, bývalý mistr Jedi, který její výcvik obohatil o zkušenosti s přežíváním v extrémních podmínkách a využíval ji mimo jiné jako slušnou databázi.
  • Nina Michaelis, školnice v akademii, která v ní spatřovala svoji protégé, neboť nikdo jiný nedělal úkoly tak svědomitě a většina je vlastně nedělala vůbec.

Dovednosti

Díky silnějšímu spojení se Silou viděla ještě lépe než zbytek její rasy a dokázala na dálku manipulovat i s předměty, které se nacházely mimo její přímý dohled, například za stěnou nebo na druhé straně zavřených dveří. Velmi ráda a rychle se učila nové věci, zejména techniky užívání Síly a historii řádů, a od první mistrové pochytila značné znalosti vojenské taktiky. Dokázala imitovat řev některých legendárních netvorů a amplifikovat ho Silou, což se hodilo při zastrašování nepřítele. V boji preferovala užívání Síly nad bojem se svým mečem, ale v případě nutnosti se jím dokázala celkem účinně bránit, a to formou soresu s prvky ataru. Postupem času se naučila i docela obstojně pilotovat, i když i nadále raději využívala služeb asistenčních droidů.

Životopis

Před rozkazem 66

Narodila se do tristně chudé rodiny knihovníka a jeho nezaměstnané manželky. Jako každý příslušník své rasy viděla pomocí Síly, ale už v raném dětství se začalo ukazovat, že je ještě vnímavější než její vrstevníci, a byla tak horkým kandidátem na výcvik u Luka Sene. V sedmi letech způsobila menší incident, kdy se nepohodla s kamarádem a třískla s ním o podlahu, aniž by se ho dotkla, načež její učitel kontaktoval Chrám Jediů na Coruscantu s tím, že ti si s ní poradí spíš než knihovníci. Zprávu však zachytil mistr Dooku, který tou dobou Řád opouštěl, a místo aby ji přeposlal dál, rozhodl se zapojit malou Miraluku do svého programu výcviku temných akolytů.
Sagwen putovala na Miu Leptonis IV, stala se jedním z prvních cvičenců tajné enklávy a učila ji přímo tamní velitelka, Chisska Sev'rance Tann. Ta rozšířila její obzory o techniky, které víc než zaváněly temnou stranou, ale Sagwen se spíš upnula ke studiu historie a dalších neutrálnějších věd a pokušení temné strany relativně slušně odolávala. Velkou oporu přitom našla v Nině Michaelis, tamní vychovatelce. Její sebevědomí však značně trpělo a paranoia byla naopak slušně živena.
Krátce po začátku války klonů byla akademie nalezena mistry Champbaccou a Con-Denyzzem, kteří ve spolupráci s Ninou akademii evakuovali a následně neutralizovali, nicméně na Sagwen bylo při útěku zapomenuto a ona zůstala v hangáru. Tam byla svědkem finálního souboje mezi Champbaccou a Sev'rance s Na'rekem, do nějž zasáhla pouze hozenou bednou. Když byli oba temní poraženi, Wookiee s ní hodil řeč a pochopil, že není zdaleka tak zkažená jako zbytek obránců, a nabídl jí záchranu. Sagwen přijala a po menším hysterickém záchvatu, když v hlavní jeskyni spatřila posekaná těla svých bývalých kolegů, se skutečně zachránit nechala.
Následně pomohla Champbaccovi se zpřístupněním některých tajných souborů v akademické databázi a dopravila ho v Jungle Jetu na Oxirf'lanier, kde zachránili Jessicu Karnis ze spárů Algernnon de Bray a před posledním soudem Ruukiho Arssadriho a kde ji oficiálně přijal za svou neoficiální učednici. Na oběžné dráze pak na palubě Majesticu dostala k ruce pilotního droida PVP-6 a od mistra první úkol: zaletět do baru Barvy duhy v Oblačném městě na Bespinu pro jeho bývalou padawan a generátor kvantové díry. S úkolem jí pomohla Nina a společně nejen vyzvedly, co měly, ale ještě získaly posily v podobě Mii Mahariel a Jeffa Breena.
Její první výlet do přírody proběhl poněkud dramatičtěji, neboť ji nový mistr vyhodil z Jungle Jetu nad jezerem a doufal, že si nácvik přežívání v džungli užijí, což se tak docela nestalo. Sagwen zpanikařila, utekla a chvíli se domnívala, že ji chce zabít, ale nakonec si to vysvětlili a pak spolu ještě několikrát šli na sever. Nejdřív ale museli na druhém výletě překonat další problematické aspekty pobytu v divočině5. V témže roce poprvé navštívila Kashyyyk, konkrétně knihovnu ve Rwookrrorro, odkud na poslední chvíli dorazila do Karrambaculleku a zachránila Jessicu, Champbaccu a jeho nově nalezeného syna před rozlícenými vesničany.
O pár týdnů později se účastnila mise na Azoam, kde pomohla s osvobozením vězňů, spatřila v trávě Keisell Swonn a nakonec vedla jednotku partyzánských diverzantů proti invazním jednotkám Obchodní federace. Spřátelila se při tom s Azoany Che a Gevarou, kteří jí od té doby posílali pohledy.
V roce 21 byla jmenována akademickým nástěnkářem6 a její pověst šprtky již byla dokonale neochvějná. Často se škádlila se Simbaccou7, ale tato rivalita byla vesměs předstíraná a velmistr si na ni rozhodně nemohl stěžovat.
Po zbytek války plnila nejrůznější úkoly, mimo jiné infiltrovala coruscantský ples za účelem kontaktování starého známého jejího mistra8, a s velkou radostí studovala holocrony dovezené Jessicou a Simbaccou9. Byla také svědkem toho, když si Nina poprvé nabrnkla opilého Jeffa10.
V posledních dnech války klonů se účastnila výsadku na Kashyyyk, kde znovu navštívila Karrambacullek a později s kolegy vyrazila zneškodnit pyrogelové hlavice namířené na Kachirho. Ačkoliv se neúčastnila přímo bitvy na mýtině, její podíl na úspěchu celé akce byl nezanedbatelný, neboť společně s Wyrrgym obsluhovala trebuchet.

Občanská válka

Rozkaz 66 přežila, ale rezonance smrtí v Síle ji na nějakou chvíli téměř oslepily11. S ostatními přeživšími se pak nějakou dobu skrývala v Chlouppkově dílně u Tyrvrarru, načež s větší skupinkou přemohli tým Tango-12 a dostali se na palubu Jolly Jedie společně s menší skupinou, která zachraňovala Jessicu a Woallca z Agleru.
Dobu temna trávila stejně jako ostatní akademikové převážně v úkrytu na základně, ale občas se podívala i ven, například když se zastavili na kus řeči s jistým imperiálním důstojníkem, který v zahradě choval ysalamirie12.
Po rozpadu akademie zamířila s čerstvě slepým Champbaccou a M'Keshem ve vylepšeném Silver Fletcheru na Alaris Prime, kde ho učila vidět pomocí Síly13 a kde se jejich cesty nakonec rozešly. Někdy před rokem 10 BBY se vrátila na Alphereidies, dodělala si pedagogické minimum a začala pracovat jako učitelka na základní škole14. Po nocích však rovněž studovala s Luka Sene a seznámila se s Q'Seniem, kterého si později vzala a se kterým měla jednoho syna, Raywena. Její další osud není znám, ale s mistrem už se nikdy nesetkali15.

Expandované universum

V původním kánonu se s Champbaccou z nějakého důvodu nejdřív stavila na Kashyyyku za tchánem16 a zemřela šestnáct let po bitvě o Yavin, když bránila Karrambacullek před nájezdem otrokářů17.

d20

Jedi Consular 5 / Jedi Scholar 3 / Sene Seeker 2
STR 10 / DEX 16 / CON 10 / INT 18 / WIS 12 / CHA 10
Enhance Senses +15, Knowledge (history, Jedi lore, Sith lore) +15, Move Object +15, See Force +15, Knowledge (tactics, wilderness lore) +11, Affect Mind +10, Force Stealth +10, Illusion +10, Farseeing +8, Search +8, Spot +8, Treat Injury +8, Pilot +6, Telepathy +6
Mind Trick, Aware, Weapon Finesse (lightsaber), Consular's Guidance, Lightsaber Defense, Living History, Improved Initiative
Skill Mastery (Enhance Senses)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License